Czerwi aneb Hippo Games podruhé na scéně

Před dvěma dny jsme si tu představili poměrně kvalitní řežbu Kulič od Hippo Games. Dnešní plná hra bude rovněž od tohoto týmu. Při tvorbě jejího názvu si autoři trošku pohráli s naší mateřštinou a dali ji název Czerwi, tedy přeloženo více do češtiny: Červi. A tento název vám jistě není tak neznámý a už vám trochu napovídá, o co by ve hře mohlo jít…
Czerwi aneb Hippo Games podruhé na scéně
Námět dnešní hry není opět dílem autorů, ale jde zase jednou o předělávku jedné starší hry, tedy spíše více her. Tyto hry se jmenovaly všelijak – Nibbles, Červíci, Žrout. Ty nebyly po grafické stránce nějak oku lahodící, protože povětšinou běžely pod Dosem, nejčastěji ani neměly žádnou grafiku, ale byly tvořeny jen z ASCII znaků. Czerwi se plně vymkli původním hrám a vůbec se po grafické stránce nedali zahanbit, protože hra běhá v pohodě pod libovolnými Windowsy v pěkné přívětivé grafice.

CzerwiCzerwi

Hra je velice jednoduchá – za pomoci klávesnice ovládáte červa, který požírá kolečka, nazvěme je pracovně třeba zelí, a podle toho, v jakém se nachází levelu, zelí mu tělo prodlouží o tolik částí. Každých snědených 15 koleček znamená nový level. Ve hře můžete rovněž narazit na další objekty, které vás mohou buďto zpomalit nebo zrychlit. Už chápete, o co jde? Zpočátku je vše v pořádku, ale až vaše tělo bude složeno z takových 50 dílků, máte co dělat, aby jste se vyhnuli sami sobě, protože místa k hnutí tolik není.

Menu hry nám nabídne tři volby, jak hru lze hrát – 1 hráč, 2 hráči, deadmatch. První dvě volby jsou jasné, trošku by vám mohl dělat potíže deadmatch, ale věřte, že ten je pouze a jen hra pro dva hráče s malou změnou počítání bodů.

CzerwiCzerwi

Grafika hry je, jak jsem uvedl výše, přívětivá. Přívětivá ještě neznamená bomba či skvělá, proto nečekejte od hry nějaké zázraky, z toho důvodu, že je stará dva roky. Co mě však zamrzelo asi nejvíce je fakt, že hra neobsahuje žádné zvuky ani hudbu, a to mi dosti chybělo – nějaká rychlejší melodie podbarvující atmosféru by určitě nebyla na škodu.

I přes pár chyb jsou Czerwi dobře hratelní a strávíte s nimi nějakou dobu. Stahujte, stahujte, hra má něco kolem 900 kb a stáhnout si ji můžete z Doupěte nebo nechat vypálit na VypalCD.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A