Czerwi aneb Hippo Games podruhé na scéně

Před dvěma dny jsme si tu představili poměrně kvalitní řežbu Kulič od Hippo Games. Dnešní plná hra bude rovněž od tohoto týmu. Při tvorbě jejího názvu si autoři trošku pohráli s naší mateřštinou a dali ji název Czerwi, tedy přeloženo více do češtiny: Červi. A tento název vám jistě není tak neznámý a už vám trochu napovídá, o co by ve hře mohlo jít…
Czerwi aneb Hippo Games podruhé na scéně
Námět dnešní hry není opět dílem autorů, ale jde zase jednou o předělávku jedné starší hry, tedy spíše více her. Tyto hry se jmenovaly všelijak – Nibbles, Červíci, Žrout. Ty nebyly po grafické stránce nějak oku lahodící, protože povětšinou běžely pod Dosem, nejčastěji ani neměly žádnou grafiku, ale byly tvořeny jen z ASCII znaků. Czerwi se plně vymkli původním hrám a vůbec se po grafické stránce nedali zahanbit, protože hra běhá v pohodě pod libovolnými Windowsy v pěkné přívětivé grafice.

CzerwiCzerwi

Hra je velice jednoduchá – za pomoci klávesnice ovládáte červa, který požírá kolečka, nazvěme je pracovně třeba zelí, a podle toho, v jakém se nachází levelu, zelí mu tělo prodlouží o tolik částí. Každých snědených 15 koleček znamená nový level. Ve hře můžete rovněž narazit na další objekty, které vás mohou buďto zpomalit nebo zrychlit. Už chápete, o co jde? Zpočátku je vše v pořádku, ale až vaše tělo bude složeno z takových 50 dílků, máte co dělat, aby jste se vyhnuli sami sobě, protože místa k hnutí tolik není.

Menu hry nám nabídne tři volby, jak hru lze hrát – 1 hráč, 2 hráči, deadmatch. První dvě volby jsou jasné, trošku by vám mohl dělat potíže deadmatch, ale věřte, že ten je pouze a jen hra pro dva hráče s malou změnou počítání bodů.

CzerwiCzerwi

Grafika hry je, jak jsem uvedl výše, přívětivá. Přívětivá ještě neznamená bomba či skvělá, proto nečekejte od hry nějaké zázraky, z toho důvodu, že je stará dva roky. Co mě však zamrzelo asi nejvíce je fakt, že hra neobsahuje žádné zvuky ani hudbu, a to mi dosti chybělo – nějaká rychlejší melodie podbarvující atmosféru by určitě nebyla na škodu.

I přes pár chyb jsou Czerwi dobře hratelní a strávíte s nimi nějakou dobu. Stahujte, stahujte, hra má něco kolem 900 kb a stáhnout si ji můžete z Doupěte nebo nechat vypálit na VypalCD.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A