Daikatana

Je to už několik let, co se po vydání Quake 1 rozešli dvě legendy herního nebe, John Carmack a John Romero, kteří společně nejen tento žánr založili, ale mu i po několik let úspěšně kralovali. Romerovi se nelíbila jednoduchost designu a naprostá absence příběhu v Quake 1. A tak se s Carmackem rozešel a založil ION Storm, ve kterém začal tvořit hru podle svého hesla "design je zákon" Daikatanu, v mnohém revoluční doomovku.
Daikatana
Je to už několik let, co se po vydání Quake 1 rozešli dvě legendy herního nebe, John Carmack a John Romero, kteří společně nejen tento žánr založili, ale mu i po několik let úspěšně kralovali. Romerovi se nelíbila jednoduchost designu a naprostá absence příběhu v Quake 1. A tak se s Carmackem rozešel a založil ION Storm, ve kterém začal tvořit hru podle svého hesla „design je zákon“ Daikatanu, v mnohém revoluční doomovku.

Daikatana už je ve vývoji pěkných pár let a Carmack už stihl dvakrát zabodovat s Quaky dvě a tři. Opět v nich hrála prim technologie, a znovu - žádný příběh. Daikatana už několikrát byla těsně před vydáním, nicméně Romero ji zatím vždy na poslední chvíli odložil. A jak se zdá, teď se blíží další možný vydání Daikatany.

V Daikataně bude hrát velkou úlohu příběh. V něm se, jak už název napovídá, setkáme s legendárním samurajským mečem, do kterého v dobách dávno minulých přelil část své síly legendární samurai, síly tak veliké, že umožnila cestování v čase. Pak se Daikatana ztratila kdesi v hlubinách sopky Fujiyama a v nich čekala na archeologa Toshiru Ibiharu, který ji v roce 2455 vyzvedl. Z nálezu se neradoval dlouho, protože byl zavražděn svým asistentem Jaredem Benedictem. Ten se s ní vrátil časem nazpátek a ukradl lék na AIDS Ibiharovu předku a přivlastnil si ho. Vybudoval velkou pevnost a v ní Daikatanu uschoval. A vy jste tady od toho, aby jste zabránili těmto nekalostem Benedictovou předčasnou exekucí. Naštěstí na to nejste sami, společníky vám budou dělat Ibiharova dcera Mikiko a váš přítel Superfly Johnson. Oba si vezme na starost AI počítače, která zajistí i takové libůstky jako jsou emoce.

Ale odchytit Benedicta nebude tak jednoduché, jak se zprvu zdá. Je totiž docela čilý časocestovatel, takže než ho konečně odchytíte, tak navštívíte hned čtyři časové epochy (samozřejmě každá bude mít své vlastní zbraně a protivníky). Nejdříve se budete pohybovat v Japonsku budoucnosti, z něj budete Benedicta následovat do starověkého Řecka, potom se podíváte do postapokalyptickýho San Francisca abyste nakonec skončíte ve starověké Evropě. Co se týče protivníků, tak těch potkáme na šedesát, budou v nich zahrnuté víceméně klasická monstra známá z jiných her (od fantasy v Řecku po hi-tech sci-fi v San Franciscu). Váš arzenál bude čítat třicet různých zbraní (samozřejmě včetně Daikatany).

Romero samozřejmě klade vedle příběhu na první místo design levelů, který by měl prezentovat to nejlepší, co nám doteď žánr nabídl. Multiplayer bude víceméně klasický, takže tady se asi Q3A nebo UT bát konkurence nemusí. Carmack své trumfy dávno vyložil, a teď se

čeká pouze na Romera, aby to dokončil a ukázal, kdo měl tehdy pravdu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A