Daikatana

Je to už několik let, co se po vydání Quake 1 rozešli dvě legendy herního nebe, John Carmack a John Romero, kteří společně nejen tento žánr založili, ale mu i po několik let úspěšně kralovali. Romerovi se nelíbila jednoduchost designu a naprostá absence příběhu v Quake 1. A tak se s Carmackem rozešel a založil ION Storm, ve kterém začal tvořit hru podle svého hesla "design je zákon" Daikatanu, v mnohém revoluční doomovku.
Daikatana
Je to už několik let, co se po vydání Quake 1 rozešli dvě legendy herního nebe, John Carmack a John Romero, kteří společně nejen tento žánr založili, ale mu i po několik let úspěšně kralovali. Romerovi se nelíbila jednoduchost designu a naprostá absence příběhu v Quake 1. A tak se s Carmackem rozešel a založil ION Storm, ve kterém začal tvořit hru podle svého hesla „design je zákon“ Daikatanu, v mnohém revoluční doomovku.

Daikatana už je ve vývoji pěkných pár let a Carmack už stihl dvakrát zabodovat s Quaky dvě a tři. Opět v nich hrála prim technologie, a znovu - žádný příběh. Daikatana už několikrát byla těsně před vydáním, nicméně Romero ji zatím vždy na poslední chvíli odložil. A jak se zdá, teď se blíží další možný vydání Daikatany.

V Daikataně bude hrát velkou úlohu příběh. V něm se, jak už název napovídá, setkáme s legendárním samurajským mečem, do kterého v dobách dávno minulých přelil část své síly legendární samurai, síly tak veliké, že umožnila cestování v čase. Pak se Daikatana ztratila kdesi v hlubinách sopky Fujiyama a v nich čekala na archeologa Toshiru Ibiharu, který ji v roce 2455 vyzvedl. Z nálezu se neradoval dlouho, protože byl zavražděn svým asistentem Jaredem Benedictem. Ten se s ní vrátil časem nazpátek a ukradl lék na AIDS Ibiharovu předku a přivlastnil si ho. Vybudoval velkou pevnost a v ní Daikatanu uschoval. A vy jste tady od toho, aby jste zabránili těmto nekalostem Benedictovou předčasnou exekucí. Naštěstí na to nejste sami, společníky vám budou dělat Ibiharova dcera Mikiko a váš přítel Superfly Johnson. Oba si vezme na starost AI počítače, která zajistí i takové libůstky jako jsou emoce.

Ale odchytit Benedicta nebude tak jednoduché, jak se zprvu zdá. Je totiž docela čilý časocestovatel, takže než ho konečně odchytíte, tak navštívíte hned čtyři časové epochy (samozřejmě každá bude mít své vlastní zbraně a protivníky). Nejdříve se budete pohybovat v Japonsku budoucnosti, z něj budete Benedicta následovat do starověkého Řecka, potom se podíváte do postapokalyptickýho San Francisca abyste nakonec skončíte ve starověké Evropě. Co se týče protivníků, tak těch potkáme na šedesát, budou v nich zahrnuté víceméně klasická monstra známá z jiných her (od fantasy v Řecku po hi-tech sci-fi v San Franciscu). Váš arzenál bude čítat třicet různých zbraní (samozřejmě včetně Daikatany).

Romero samozřejmě klade vedle příběhu na první místo design levelů, který by měl prezentovat to nejlepší, co nám doteď žánr nabídl. Multiplayer bude víceméně klasický, takže tady se asi Q3A nebo UT bát konkurence nemusí. Carmack své trumfy dávno vyložil, a teď se

čeká pouze na Romera, aby to dokončil a ukázal, kdo měl tehdy pravdu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 1 N/A