Další handheld odsouzen k zániku?

S prodejními čísly jakými se může pochlubit PSP, či Nintendo DS, je vcelku logické očekávat, že na trhu zkrátka není místo pro další handheld. I přesto to ovšem různé firmy roztroušené po světě nepřestávají zkoušet, i když většinou marně. Jistého úspěchu tak dosáhl pouze nový přístroj společnosti Apple - iPhone - který si ovšem dobrá prodejní čísla pojistil především tím, že se jedná o telefon, potažmo MP3 přehrávač.

Podobnou možnost ovšem neměli "snílci" z GPH, kteří se snaží prosadit na přesyceném trhu se zbrusu novou mašinkou GP2 Wiz. I přesto, že si tento přístroj vypůjčil design  starších kolegů (kdo někdy s vlkem chytal vejce, která neustále shazoval neposedný zajíc, ví o čem mluvím), vnitřnosti má bez smítka prachu. Chystané hry má totiž pohánet unikátní 533 MHz procesor (pro srovnání, PSP je schopné dosáhnout maximálně 333 MHz) s 3D akcelerátorem a 64 MB RAM.

pa_138861_1.jpg

Mimo to se Wiz může pochlbit 2,8" dotykovým displejem s rozlišením 320x240, jenž slibuje možnost příjemného prohlížení fotek i videí. Tomu ostatně má napomáhat i podpora oblíbených video formátů. Tvůrci samozřejmě nezapoměli ani na hudební maniaky, díky čemuž je přítomen kvalitně vybavený audio přehrávač. Ten pravděpodobně oceníte i při čtení knih, či komiksů, které je možné do přístroje nahrát (1 GB velká interní paměť + slot na SD karty zajistí, že vám nikdy nebude chybět místo).

Dále se GPH zavázalo dopravit na trh každý měsíc novou hru, potažmo hry, které bude možné za drobný poplatek pořídit. Nezapomělo se samozřejmě ani na "šetřílky", pro něž bylo přímo do handheldu zabudováno 12 her. Jména a krátké představení dosud oznámených titulů přitom naleznete již nyní v krátké brožurce. Pravda, většina z nich sice vypadá, že se transformovala z pár let starých automatů, ale nejde přeci o grafiku, nýbrž o hratelnost, kterou se tato dílka mohou dozajista pochlubit.

Pokud se ptáte, kdy se tento přístroj dostane do oběhu, tak vězte, že již 9. října (prozatím jen v Jižní Korei). Alespoň podle internetového obchdou PlayAsia.com, který mu přisoudil nadmíru lákavou cenovku $179.90 (něco málo přes 2500,- Kč). Doufejme, že se tomuto funkcemi nabitému přízraku podaří udržet na koni a neskončí v prachu u cesty.

Zdroj: TZ

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A