Další handheld odsouzen k zániku?

S prodejními čísly jakými se může pochlubit PSP, či Nintendo DS, je vcelku logické očekávat, že na trhu zkrátka není místo pro další handheld. I přesto to ovšem různé firmy roztroušené po světě nepřestávají zkoušet, i když většinou marně. Jistého úspěchu tak dosáhl pouze nový přístroj společnosti Apple - iPhone - který si ovšem dobrá prodejní čísla pojistil především tím, že se jedná o telefon, potažmo MP3 přehrávač.

Podobnou možnost ovšem neměli "snílci" z GPH, kteří se snaží prosadit na přesyceném trhu se zbrusu novou mašinkou GP2 Wiz. I přesto, že si tento přístroj vypůjčil design  starších kolegů (kdo někdy s vlkem chytal vejce, která neustále shazoval neposedný zajíc, ví o čem mluvím), vnitřnosti má bez smítka prachu. Chystané hry má totiž pohánet unikátní 533 MHz procesor (pro srovnání, PSP je schopné dosáhnout maximálně 333 MHz) s 3D akcelerátorem a 64 MB RAM.

pa_138861_1.jpg

Mimo to se Wiz může pochlbit 2,8" dotykovým displejem s rozlišením 320x240, jenž slibuje možnost příjemného prohlížení fotek i videí. Tomu ostatně má napomáhat i podpora oblíbených video formátů. Tvůrci samozřejmě nezapoměli ani na hudební maniaky, díky čemuž je přítomen kvalitně vybavený audio přehrávač. Ten pravděpodobně oceníte i při čtení knih, či komiksů, které je možné do přístroje nahrát (1 GB velká interní paměť + slot na SD karty zajistí, že vám nikdy nebude chybět místo).

Dále se GPH zavázalo dopravit na trh každý měsíc novou hru, potažmo hry, které bude možné za drobný poplatek pořídit. Nezapomělo se samozřejmě ani na "šetřílky", pro něž bylo přímo do handheldu zabudováno 12 her. Jména a krátké představení dosud oznámených titulů přitom naleznete již nyní v krátké brožurce. Pravda, většina z nich sice vypadá, že se transformovala z pár let starých automatů, ale nejde přeci o grafiku, nýbrž o hratelnost, kterou se tato dílka mohou dozajista pochlubit.

Pokud se ptáte, kdy se tento přístroj dostane do oběhu, tak vězte, že již 9. října (prozatím jen v Jižní Korei). Alespoň podle internetového obchdou PlayAsia.com, který mu přisoudil nadmíru lákavou cenovku $179.90 (něco málo přes 2500,- Kč). Doufejme, že se tomuto funkcemi nabitému přízraku podaří udržet na koni a neskončí v prachu u cesty.

Zdroj: TZ

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 15 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A