Další handheld odsouzen k zániku?

S prodejními čísly jakými se může pochlubit PSP, či Nintendo DS, je vcelku logické očekávat, že na trhu zkrátka není místo pro další handheld. I přesto to ovšem různé firmy roztroušené po světě nepřestávají zkoušet, i když většinou marně. Jistého úspěchu tak dosáhl pouze nový přístroj společnosti Apple - iPhone - který si ovšem dobrá prodejní čísla pojistil především tím, že se jedná o telefon, potažmo MP3 přehrávač.

Podobnou možnost ovšem neměli "snílci" z GPH, kteří se snaží prosadit na přesyceném trhu se zbrusu novou mašinkou GP2 Wiz. I přesto, že si tento přístroj vypůjčil design  starších kolegů (kdo někdy s vlkem chytal vejce, která neustále shazoval neposedný zajíc, ví o čem mluvím), vnitřnosti má bez smítka prachu. Chystané hry má totiž pohánet unikátní 533 MHz procesor (pro srovnání, PSP je schopné dosáhnout maximálně 333 MHz) s 3D akcelerátorem a 64 MB RAM.

pa_138861_1.jpg

Mimo to se Wiz může pochlbit 2,8" dotykovým displejem s rozlišením 320x240, jenž slibuje možnost příjemného prohlížení fotek i videí. Tomu ostatně má napomáhat i podpora oblíbených video formátů. Tvůrci samozřejmě nezapoměli ani na hudební maniaky, díky čemuž je přítomen kvalitně vybavený audio přehrávač. Ten pravděpodobně oceníte i při čtení knih, či komiksů, které je možné do přístroje nahrát (1 GB velká interní paměť + slot na SD karty zajistí, že vám nikdy nebude chybět místo).

Dále se GPH zavázalo dopravit na trh každý měsíc novou hru, potažmo hry, které bude možné za drobný poplatek pořídit. Nezapomělo se samozřejmě ani na "šetřílky", pro něž bylo přímo do handheldu zabudováno 12 her. Jména a krátké představení dosud oznámených titulů přitom naleznete již nyní v krátké brožurce. Pravda, většina z nich sice vypadá, že se transformovala z pár let starých automatů, ale nejde přeci o grafiku, nýbrž o hratelnost, kterou se tato dílka mohou dozajista pochlubit.

Pokud se ptáte, kdy se tento přístroj dostane do oběhu, tak vězte, že již 9. října (prozatím jen v Jižní Korei). Alespoň podle internetového obchdou PlayAsia.com, který mu přisoudil nadmíru lákavou cenovku $179.90 (něco málo přes 2500,- Kč). Doufejme, že se tomuto funkcemi nabitému přízraku podaří udržet na koni a neskončí v prachu u cesty.

Zdroj: TZ

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A