Další nášup informací o multiplayeru v Killzone: Shadow Fall

Vývojáři očekávaného titulu Killzone: Shadow Fall dodrželi slib a po kratší pauze opět poodhalili další informace o multiplayeru, který zatím vypadá velmi nadějně.
Další nášup informací o multiplayeru v Killzone: Shadow Fall

Studio Guerrilla Games překvapilo většinu lidí v Killzone 3 tím, že kromě kvalitní příběhové linky nabídlo taktéž zábavný multiplayer, který chytl spousty hráčů. Proto v připravovaném nejnovějším dítku Killzone: Shadow Fall má multiplayer pro vývojáře stejnou prioritu, jako singleplayer a podle prvních prezentovaných videí a informací je to vidět. Po úvodu se tedy pojďme podívat na druhou vlnu zajímavostí.

Systém hodnocení

Oproti předchozímu dílu Killzone nebude multiplayer založen na oblíbených XP bodech, ale na různých výzvách, kterých tu bude přes 1 500. Každá úspěšně dokončená přidá bod k vaší úrovni a díky tomu si budete moci odemykat zbraně a jejich příslušenství, jednotlivé schopnosti či nové vzhledy vaší postavy. Taktéž budou rozděleny podle obtížnosti.

Bojové vyznamenání

Během boje se může aktivovat až několik speciálních bonusů, díky nimž se stanete o něco silnějšími. Tyto bonusy budou spíše takovou odměnou za dobře odvedenou práci na dané mapě, jelikož po odpojení nebo na konci mapy všechny automaticky zmizí. Ovšem je i možnost hrát bez nich, stačí najít server, kde jsou zakázány nebo založit svůj vlastní.

1378852104-killzone-shadow-fall-multiplayer.jpg

Zbraně a příslušenství

Zbraně mohou být rozšířeny až dvěma gadgety najednou. Počet se ale může lišit, záleží na jednotlivé zbrani. Například na některé lze přidělat celou řadu různých typů granátometů, munice a na jiné zase ne. Dále se pak arzenál liší podle stylu a možnosti střelby.

Štít

Poprvé v akci byl viděn na záběrech z videoherní výstavy Gamescom a jedná se o „nano-štít“, který blokuje nepřátelské střely a zároveň umožní spojencům skrze něj pálit. Štíty mohou být vyřazeny nebo zničeny nepřátelským EMP (elektromagnetickým impulsem), který lze přidělat ke zbrani. Podobně jako bojové vyznamenání, tak i tento speciální štít může být zakázán na serverech.

Oslavy vítězství

Po dohrání kola můžete díky „Spotlight“ systému oslavit své vítězství. Na konci každé bitvy jsou prezentování tři nejlepší hráči z vítězného týmu a jeden z poraženého. Jeden ze tří hráčů z vítězného týmu pak dostane možnost v krátkém časovém úseku spustit vítěznou scénku, pokud se mu to nepodaří spustit a netrefí se, tak dostane šanci soupeř vykonat protitah. Na výběr bude mít z celé řady vítězných pohybů a gest.

Online a offline AI protivníci

Každý hráč bude mít možnost na svém serveru do hry zapojit boty (AI protivníky), jak se mu zachce. Mohou tedy nahradit chybějící lidské protivníky během zápasu, aby se zajistila stále neutuchající akce. Dokonce je můžete přidat k jedné frakci a utkat se proti ní s kamarády. V offline módu jde udělat to samé, ovšem bez možnosti dokončování různých výzev, za které se zvýší vaše úroveň.

Žádní mechové a jetpacky

Bohužel se při startu Killzone: Shadow Fall ve hře pro více hráčů neobjeví žádní větší roboti nebo jetpacky. Toto rozhodnutí padlo kvůli tomu, aby byla zajištěna stoprocentní funkčnost všech map a nikdo nebyl zvýhodněn. Na druhou stranu jejich začlenění není v budoucnu vyloučeno.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A