Další nášup informací o multiplayeru v Killzone: Shadow Fall

Vývojáři očekávaného titulu Killzone: Shadow Fall dodrželi slib a po kratší pauze opět poodhalili další informace o multiplayeru, který zatím vypadá velmi nadějně.
Další nášup informací o multiplayeru v Killzone: Shadow Fall

Studio Guerrilla Games překvapilo většinu lidí v Killzone 3 tím, že kromě kvalitní příběhové linky nabídlo taktéž zábavný multiplayer, který chytl spousty hráčů. Proto v připravovaném nejnovějším dítku Killzone: Shadow Fall má multiplayer pro vývojáře stejnou prioritu, jako singleplayer a podle prvních prezentovaných videí a informací je to vidět. Po úvodu se tedy pojďme podívat na druhou vlnu zajímavostí.

Systém hodnocení

Oproti předchozímu dílu Killzone nebude multiplayer založen na oblíbených XP bodech, ale na různých výzvách, kterých tu bude přes 1 500. Každá úspěšně dokončená přidá bod k vaší úrovni a díky tomu si budete moci odemykat zbraně a jejich příslušenství, jednotlivé schopnosti či nové vzhledy vaší postavy. Taktéž budou rozděleny podle obtížnosti.

Bojové vyznamenání

Během boje se může aktivovat až několik speciálních bonusů, díky nimž se stanete o něco silnějšími. Tyto bonusy budou spíše takovou odměnou za dobře odvedenou práci na dané mapě, jelikož po odpojení nebo na konci mapy všechny automaticky zmizí. Ovšem je i možnost hrát bez nich, stačí najít server, kde jsou zakázány nebo založit svůj vlastní.

1378852104-killzone-shadow-fall-multiplayer.jpg

Zbraně a příslušenství

Zbraně mohou být rozšířeny až dvěma gadgety najednou. Počet se ale může lišit, záleží na jednotlivé zbrani. Například na některé lze přidělat celou řadu různých typů granátometů, munice a na jiné zase ne. Dále se pak arzenál liší podle stylu a možnosti střelby.

Štít

Poprvé v akci byl viděn na záběrech z videoherní výstavy Gamescom a jedná se o „nano-štít“, který blokuje nepřátelské střely a zároveň umožní spojencům skrze něj pálit. Štíty mohou být vyřazeny nebo zničeny nepřátelským EMP (elektromagnetickým impulsem), který lze přidělat ke zbrani. Podobně jako bojové vyznamenání, tak i tento speciální štít může být zakázán na serverech.

Oslavy vítězství

Po dohrání kola můžete díky „Spotlight“ systému oslavit své vítězství. Na konci každé bitvy jsou prezentování tři nejlepší hráči z vítězného týmu a jeden z poraženého. Jeden ze tří hráčů z vítězného týmu pak dostane možnost v krátkém časovém úseku spustit vítěznou scénku, pokud se mu to nepodaří spustit a netrefí se, tak dostane šanci soupeř vykonat protitah. Na výběr bude mít z celé řady vítězných pohybů a gest.

Online a offline AI protivníci

Každý hráč bude mít možnost na svém serveru do hry zapojit boty (AI protivníky), jak se mu zachce. Mohou tedy nahradit chybějící lidské protivníky během zápasu, aby se zajistila stále neutuchající akce. Dokonce je můžete přidat k jedné frakci a utkat se proti ní s kamarády. V offline módu jde udělat to samé, ovšem bez možnosti dokončování různých výzev, za které se zvýší vaše úroveň.

Žádní mechové a jetpacky

Bohužel se při startu Killzone: Shadow Fall ve hře pro více hráčů neobjeví žádní větší roboti nebo jetpacky. Toto rozhodnutí padlo kvůli tomu, aby byla zajištěna stoprocentní funkčnost všech map a nikdo nebyl zvýhodněn. Na druhou stranu jejich začlenění není v budoucnu vyloučeno.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A