Další nášup informací o multiplayeru v Killzone: Shadow Fall

Vývojáři očekávaného titulu Killzone: Shadow Fall dodrželi slib a po kratší pauze opět poodhalili další informace o multiplayeru, který zatím vypadá velmi nadějně.
Další nášup informací o multiplayeru v Killzone: Shadow Fall

Studio Guerrilla Games překvapilo většinu lidí v Killzone 3 tím, že kromě kvalitní příběhové linky nabídlo taktéž zábavný multiplayer, který chytl spousty hráčů. Proto v připravovaném nejnovějším dítku Killzone: Shadow Fall má multiplayer pro vývojáře stejnou prioritu, jako singleplayer a podle prvních prezentovaných videí a informací je to vidět. Po úvodu se tedy pojďme podívat na druhou vlnu zajímavostí.

Systém hodnocení

Oproti předchozímu dílu Killzone nebude multiplayer založen na oblíbených XP bodech, ale na různých výzvách, kterých tu bude přes 1 500. Každá úspěšně dokončená přidá bod k vaší úrovni a díky tomu si budete moci odemykat zbraně a jejich příslušenství, jednotlivé schopnosti či nové vzhledy vaší postavy. Taktéž budou rozděleny podle obtížnosti.

Bojové vyznamenání

Během boje se může aktivovat až několik speciálních bonusů, díky nimž se stanete o něco silnějšími. Tyto bonusy budou spíše takovou odměnou za dobře odvedenou práci na dané mapě, jelikož po odpojení nebo na konci mapy všechny automaticky zmizí. Ovšem je i možnost hrát bez nich, stačí najít server, kde jsou zakázány nebo založit svůj vlastní.

1378852104-killzone-shadow-fall-multiplayer.jpg

Zbraně a příslušenství

Zbraně mohou být rozšířeny až dvěma gadgety najednou. Počet se ale může lišit, záleží na jednotlivé zbrani. Například na některé lze přidělat celou řadu různých typů granátometů, munice a na jiné zase ne. Dále se pak arzenál liší podle stylu a možnosti střelby.

Štít

Poprvé v akci byl viděn na záběrech z videoherní výstavy Gamescom a jedná se o „nano-štít“, který blokuje nepřátelské střely a zároveň umožní spojencům skrze něj pálit. Štíty mohou být vyřazeny nebo zničeny nepřátelským EMP (elektromagnetickým impulsem), který lze přidělat ke zbrani. Podobně jako bojové vyznamenání, tak i tento speciální štít může být zakázán na serverech.

Oslavy vítězství

Po dohrání kola můžete díky „Spotlight“ systému oslavit své vítězství. Na konci každé bitvy jsou prezentování tři nejlepší hráči z vítězného týmu a jeden z poraženého. Jeden ze tří hráčů z vítězného týmu pak dostane možnost v krátkém časovém úseku spustit vítěznou scénku, pokud se mu to nepodaří spustit a netrefí se, tak dostane šanci soupeř vykonat protitah. Na výběr bude mít z celé řady vítězných pohybů a gest.

Online a offline AI protivníci

Každý hráč bude mít možnost na svém serveru do hry zapojit boty (AI protivníky), jak se mu zachce. Mohou tedy nahradit chybějící lidské protivníky během zápasu, aby se zajistila stále neutuchající akce. Dokonce je můžete přidat k jedné frakci a utkat se proti ní s kamarády. V offline módu jde udělat to samé, ovšem bez možnosti dokončování různých výzev, za které se zvýší vaše úroveň.

Žádní mechové a jetpacky

Bohužel se při startu Killzone: Shadow Fall ve hře pro více hráčů neobjeví žádní větší roboti nebo jetpacky. Toto rozhodnutí padlo kvůli tomu, aby byla zajištěna stoprocentní funkčnost všech map a nikdo nebyl zvýhodněn. Na druhou stranu jejich začlenění není v budoucnu vyloučeno.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |