Další nášup informací o multiplayeru v Killzone: Shadow Fall

Vývojáři očekávaného titulu Killzone: Shadow Fall dodrželi slib a po kratší pauze opět poodhalili další informace o multiplayeru, který zatím vypadá velmi nadějně.
Další nášup informací o multiplayeru v Killzone: Shadow Fall

Studio Guerrilla Games překvapilo většinu lidí v Killzone 3 tím, že kromě kvalitní příběhové linky nabídlo taktéž zábavný multiplayer, který chytl spousty hráčů. Proto v připravovaném nejnovějším dítku Killzone: Shadow Fall má multiplayer pro vývojáře stejnou prioritu, jako singleplayer a podle prvních prezentovaných videí a informací je to vidět. Po úvodu se tedy pojďme podívat na druhou vlnu zajímavostí.

Systém hodnocení

Oproti předchozímu dílu Killzone nebude multiplayer založen na oblíbených XP bodech, ale na různých výzvách, kterých tu bude přes 1 500. Každá úspěšně dokončená přidá bod k vaší úrovni a díky tomu si budete moci odemykat zbraně a jejich příslušenství, jednotlivé schopnosti či nové vzhledy vaší postavy. Taktéž budou rozděleny podle obtížnosti.

Bojové vyznamenání

Během boje se může aktivovat až několik speciálních bonusů, díky nimž se stanete o něco silnějšími. Tyto bonusy budou spíše takovou odměnou za dobře odvedenou práci na dané mapě, jelikož po odpojení nebo na konci mapy všechny automaticky zmizí. Ovšem je i možnost hrát bez nich, stačí najít server, kde jsou zakázány nebo založit svůj vlastní.

1378852104-killzone-shadow-fall-multiplayer.jpg

Zbraně a příslušenství

Zbraně mohou být rozšířeny až dvěma gadgety najednou. Počet se ale může lišit, záleží na jednotlivé zbrani. Například na některé lze přidělat celou řadu různých typů granátometů, munice a na jiné zase ne. Dále se pak arzenál liší podle stylu a možnosti střelby.

Štít

Poprvé v akci byl viděn na záběrech z videoherní výstavy Gamescom a jedná se o „nano-štít“, který blokuje nepřátelské střely a zároveň umožní spojencům skrze něj pálit. Štíty mohou být vyřazeny nebo zničeny nepřátelským EMP (elektromagnetickým impulsem), který lze přidělat ke zbrani. Podobně jako bojové vyznamenání, tak i tento speciální štít může být zakázán na serverech.

Oslavy vítězství

Po dohrání kola můžete díky „Spotlight“ systému oslavit své vítězství. Na konci každé bitvy jsou prezentování tři nejlepší hráči z vítězného týmu a jeden z poraženého. Jeden ze tří hráčů z vítězného týmu pak dostane možnost v krátkém časovém úseku spustit vítěznou scénku, pokud se mu to nepodaří spustit a netrefí se, tak dostane šanci soupeř vykonat protitah. Na výběr bude mít z celé řady vítězných pohybů a gest.

Online a offline AI protivníci

Každý hráč bude mít možnost na svém serveru do hry zapojit boty (AI protivníky), jak se mu zachce. Mohou tedy nahradit chybějící lidské protivníky během zápasu, aby se zajistila stále neutuchající akce. Dokonce je můžete přidat k jedné frakci a utkat se proti ní s kamarády. V offline módu jde udělat to samé, ovšem bez možnosti dokončování různých výzev, za které se zvýší vaše úroveň.

Žádní mechové a jetpacky

Bohužel se při startu Killzone: Shadow Fall ve hře pro více hráčů neobjeví žádní větší roboti nebo jetpacky. Toto rozhodnutí padlo kvůli tomu, aby byla zajištěna stoprocentní funkčnost všech map a nikdo nebyl zvýhodněn. Na druhou stranu jejich začlenění není v budoucnu vyloučeno.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole