Další novinky o Severance: Blade of Darkness

O tomto titulu jsme na Doupěti již před drahnou dobou referovali. Bohužel, v onom dávném čase bylo dostupných a přesných informací dosti pomálu. Dnes vám tedy předkládám již mnohem zralejší a přesnější soupis informací týkající se tohoto připravovaného (vele?)dílka od Codemasters.
Další novinky o Severance: Blade of Darkness
Popravdě, první věc, která ve mně vzedmula vlnu nadšení, bylo upozornění na úvodní stránce oficiální sajty Severance ohledně té skutečnosti, že stránky jsou bez dozoru přístupné pouze od 18 let, jelikož obsahují obrázky obsahující, cituji: "oddělené končetiny, krev, vnitřnosti, obsah žaludku, násilí, orgie a popravu." Vskutku přenádherné výjevy, což? Myslím že po přečtení onoho krátkého, leč výstižného sdělení nezůstane nikdo, kdo by se dovnitř nepodíval…

Severance: Blade of DarknessSeverance: Blade of Darkness

Nu ale zpět k Severance. Konečně je do podrobností znám příběh hry, který se vám zde pokusím zreprodukovat. Bylo nebylo ... a Pán stvořil Chaos :-). Rozdělil ho na dvě části - Světlo a Tmu. Dal jim život a myšlenky a tak se zrodil Duch Světla a Princ Temnot. Jenže, Princ Temnot byl opravdu hoden svého jména. Sám totiž uvnitř nesmírně toužil nahradit svého otce ve funkci "toho nejvyššího", vládce všehomíra. Po tají se tedy naučil řeč Stvoření a pokusil se vytvořit novou bytost. Jenže, jak už to tak bývá, tak nějak se mu to zrovinka nepovedlo. Novorozeně bylo dosti neposedné a v podstatě se dá říci, že si dělalo, co chtělo. Bylo stále silnější a silnější a chytřejší a chytřejší, až se samo naučilo vytvářet nové bytosti, strašlivé zrůdy a démony. Pán a Princ Světla se snažili to všechno zastavit, a proto rozpoutali obrovskou válku. Po dlouhém čase tu úspěšných, onde neúspěšných bojů byla bytost konečně definitivně zničena. Však Otec, zcela vyčerpán, byl nucen stáhnout se do ústraní, ponořit se kamsi do tajemné hloubi nekonečného Universa. Mladší bohové, pyšní na své vítězství, dokončili výtvory svého Otce, když dali tvar Slunci, Měsíci a Zemi. Princ Temnoty se však snažil zlomit mladé duše čerstvě rašícího lidského pokolení a přetáhnout je na svou stranu. To vše uprostřed zmatení válkou, kterou vyvolal právě Temný Princ svými temnými stvořeními. Země byla v tom okamžiku v extrémním nebezpečí, a tak jedna z mladších dcer, Ianna, vyvolala mocné kouzlo, které vyhnalo bohy z jejich příbytků a uzavřelo mezi ně Zemi. Duch Světla šel ke Slunci a odtamtud ochraňoval Zemi ve dne. Ianna šla k Měsíci a ochraňovala Zemi v noci. A tak začal cyklus Dne a Noci a nastal nový věk rovnováhy. Všechny výtvory bohů však zůstaly na svém místě, zanechávaje lidstvo, aby osamoceně bojovalo proti temným nepřátelům. Boj pokračoval dlouhá léta, dokud nepovstal mladý hrdina, aby se vzepřel Temnotě. Byl vyvolen Iannou aby byl schopen ovládat Svatý meč, a utkal se se Zlem v jeho vlastním doupěti. Temnota byla poražen, avšak hrdina smrtelně zraněn. Jeho přátelé ho pohřbili s jeho mečem v Iannině chrámu.

Severance: Blade of DarknessSeverance: Blade of Darkness

To vše se však stalo již velmi, velmi dávno. Nyní se děje něco podivného. Signály jsou jasné. Hnilobné bytosti se probouzejí ze zimního spánku a šíří s sebou teror a zkázu. Temnota se vrátila a je blízko. Nového hrdiny je třeba, toho, který dokáže ovládnout Meč, aby se s Nepřítelem vypořádal navždy…

Tak, a teď už všichni jistě víte, na čem jste. Svůj ukrutný boj budete moci vést s jednou ze čtyř postav, které budou na výběr, každá samozřejmě se zcela unikátními skilly. Celkem se bude ve hře nacházet kolem stovky (100!) zbraní - nejrůznější druhy mečů, sekyr, oštěpů, luků, magických zbraní, a dalšího harampádí. Všechno se to bude odehrávat v nějakých šestnácti prostředích, jako zamrzlé dálavy severu, arabské poustě, hinduistické chrámy, vnitřky vulkánů, početné ostrovy, a další. Sekat končetiny budete circa 25 druhům nepřátel (orkové, trpaslíci, golemové, démoni, a další a další). Samozřejmě nebude chybět množství hádanek, puzzlů a jiných blbinek. Hráč bude mít téměř naprostou svobodu jak pohybu, tak i konání. Bude totiž možné většinu objektů ničit, pálit, házet, či jinak ... "využívat". Ve hře narazíte na množství animací, a to jak ve smyslu videí, tak i propracovaných motion-capture pohybů. Multiplayer bude možný přes LAN (zda pouze a jen přes LAN, to zatím není jasné, je to však dosti pravděpodobné).

Severance: Blade of DarknessSeverance: Blade of Darkness

Ze všeho nejvíc mi tahle gamesa připomíná postarší, avšak stále výborný Die by the Sword, kde mimochodem krví a ulétávajícími končetinami taktéž vůbec nešetřili... sakra, asi si to zase zahraji.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A