Další perly od amerických legislativců

Nepřehlédnutelná diskuse se strhla kolem předchozí novinky o připravovaných krocích různých úředníků v USA. Nyní vám přinášíme další perlu, kterou přichystal Leland Yee. Jistě se shodneme, že krvavé hry dětem do ruky nepatří, problém je, jak toto posuzovat a prosazovat. Yee už mimo mnoha neúspěchů zaznamenal jeden bod v minulém roce, kdy se mu podařilo prosadit do obchodů výrazné cedule, vysvětlující hodnocení her společnosti ESRB.

Tentokrát se snaží tento dětský psycholog prosadit zákaz prodeje her, které jsou násilné "bez svědomí, lítosti nebo soucitu" hráčům mladším sedmnácti let. Sám však vyšperkoval návrh výjimkou, která by se měla vztahovat na multiplayerové hry, kde "násílí může být použito pouze proti postavám, ovládaným druhým hráčem." Jinými slovy, pokud někoho drtíte třeba v Unreal Tournament, tak je to dobře, pokud děláte to samé jen počítačem ovládaným protivníkům, tak je to špatně. Zvláštní, zvláštní.

Pokud se jedná o návrhy, o kterých jsme se zmiňovali dříve, tak ty byly soudy zamítnuty, protože omezují práva na volné vyjadřování herních vývojářů.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole