Další screenshoty z Wheel of Time

Na neobvyklou směsici akce, RPG a adventure si sice budeme muset ještě nějaký čas počkat, ale každý další obrázek upevňuje zatím rozmazané obrysy očekávaného projektu.

Legend Entertainment je firma, kterou proslavily adventure. Shannara nebo Death Gate jsou ale něco úplně jiného než Wheel of Time. Ona taky pohádková adventure s roztomilou grafikou má jen málo společného s first-person akční střílečkou, kterou právě WOT je. Naštěstí to není jen tak nějaká obyčejná přesilová záležitost, kde vám stačí posbírat lepší zbraně než mají ti chudáci na druhé straně a poslat je na věčnost dřív, než k vám stačí přihopsat z opačného konce místnosti.

    

WOT se na svých oficiálních stránkách www.wheeloftime.com chlubí excelentní grafikou, originálním multiplayerem nebo výtečnou hratelností, z čehož tak nějak vyplývá, že bychom se nějakých výše popsaných jednoduchých schémat neměli obávat. Buďme tedy důvěřiví a ještě chvíli udržme svojí netrpělivost na uzdě, ať může být naše nadšení na konci toho úmorného čekání o to větší.

    

Aby vývojáři mohli napřít svoje síly směrem k opravdu důležitým atributům hry, neztráceli čas vývojem vlastního enginu a použili graficky perfektní engine Unrealu. I přesto, že na unrealovský engine se pěla a pěje skoro samá chvála, ve WOT byste měli rozpoznat ještě nějaká vylepšení - například ohledně umělé inteligence a systému počasí. Některé zásahy Legendu byly dokonce tak dobré, že je Epic přijal za své a začlenil do původního enginu.

    

WOT má být směsí akce, RPG a adventure. Na akčním elementu není celkem co vysvětlovat - boje s nepřátelsky naladěnými entitami jsou alfou a omegou akčního žánru. Možnost výběru z několika postav, z nichž každá má nějaké klady a zápory, naplňuje zřejmě tu RPG část a reprezentantem adventurního prvku je příběh, který obvykle v akčně orientovaných hrách nestojí (až na výjimky) za nic, ale tady by za něco stát měl.

    

Příběh hry je jakousi předzvěstí knih Roberta Jordana, což je jen rafinovaný způsob, jak spojit složité propletence již fungujícího fantasy světa s novým prostředím 3D akce. A jak to prostředí vypadá? Mrkněte se na obrázky, kterých by tu okolo mělo být dost na to, aby vaše představy přestaly být jen mlhavé.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce