Další z rodu Battle Isle

Na počátku všeho byl Blue Byte Software. To od něj se táhly světem nitky jako například tahové strategie s názvem Battle Isle nebo například vynikající Settlers. Battle Isle se dočkali mnoha pokračování – vzpomeňme po někdejším hitu Incubation například nedávné pokračování pod názvem Andosia Wars. No – a je tu další hra ze série Battle Isle – DarkSpace.
Další z rodu Battle Isle
Všechno to začalo to v roce 1991, tři roky po založení Blue Byte Software, kdy se objevila hra s názvem Battle Isle. Ta odstartovala dlouhou sérii veleúspěšných, propracovaných tahových strategií z budoucnosti, které se pyšnily nejen výborným příběhem, ale i vysokou detailností a výbornou hratelností. Po úspěchu prvního dílu následoval roku 1993 díl druhý, o dva roky později třetí a nakonec se v roce 1997 objevila Incubation, která jako první poněkud pozměnila celý koncept hry, v podstatě se z ní stala taktická 3D střílečka. Kdo si myslí, že to celou sérii degradovalo, převelice se mýlí - Incubation je totiž jedna z nejlepších her svého druhu a mnohé recenze jí udělovaly hodnocení velice blízké maximálnímu dovolenému. V současné době je přepravován pátý díl série s názvem Battle Isle: The Andosia War, o kterém jsme již na Doupěti psali.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Tímto krátkým úvodem jsem vám chtěl přiblížit bohatou historii série Battle Isle, abych se dostal k hlavnímu tématu tohoto článku, kterýmžto je, tam-ta-da-dá, Battle Isle: Darkspace. A co že to je? Další pokračování, říkáte si. Ne ne. Tentokrát jde o něco úplně jiného. Zkuste hádat. Napovím, že se jedná o jasnou investici do budoucnosti. Dobrá, nebudu vás déle napínat. Darkspace (pracovním názvem Deepspace) bude totiž ON-LINE akční strategie ze světa Battle Isle! Bomba, co? Přiznám se, že i já jsem byl udiven. Hru vyvíjí americký tým Palestar, sídlící kdesi v horkých savanách Texasu. Na co se tedy můžeme těšit?

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Místo, kde se hra odehrává, je bouřlivá, vroucí galaxie, plná politických intrik, ekonomických sankcí a diplomatických hrátek. Všichni zde bojují proti všem - tedy lépe řečeno, všechny hlavní frakce deklarovaly těm ostatním frakcím válku. Pouze několik málo odlehlých základen se jeví býti neutrálními (zatím, možná pouze do té doby, než zavane vítr tím správným směrem). Uprostřed tohoto času nepokoje začíná hráč hru jako nerozhodný podporučík na malinkaté vesmírné lodičce, aby si mohl svými chrabrými činy vydobýt post admirála, ovládajícího jednu z vlajkových lodí tří nejmocnějších frakcí.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

To ale bude záměr stovek hráčů, kteří se sejdou, aby zachránili budoucnost lidstva v těchto neklidných časech. Aby bylo možné splnit zadané úkoly či mise, bude naprosto nutné spolupracovat. Takže je možné, že bude nutné formovat flotily o desítkách či dokonce stovkách lodí! A budete jednou z jejích součástí! No řekněte, nebude to nádherný pocit? Stát se jedním z mnoha statečných velitelů v bitvě řekněme o záchranu zajaté základny. Jen samotná tato představa ve mně vyvolává neovladatelné nadšení. Opět se mi připomínají slavné vesmírné bitvy, které jsem kdy zhlédl - jen vzpomeňte na Star Trek či Hvězdné Války! Věřím, že nejsem sám, koho takové vzpomínky oslovují.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Ale teď už poskočme k dalším vlastnostem této hry. Úžasná 3D akcelerovaná grafika této hry bude dílem Medusa enginu, který si sami vyrobili doma u Palestarů. Stačí se podívat na okolní obrázky, abyste si mohli o tomto grafickém motoru udělat vlastní názor. Co dalšího tento engine dokáže? Tedy například svede pomocí částicových systémů zobrazovat v reálném čase poškození od torpéd a mnohých jiných zbraní či modely různých mlhovin a mračen. To samozřejmě nebudou jediné součásti bohatého vesmíru Darkspacu, dále zde najdeme i planety, asteroidová pole, měsíce (opravdu obíhající planety), hvězdy, červí a černé díry.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Hráči budou mít možnost ovládat na osmnáct různých typů lodí a instalací, z nichž ty největší (vlajkové lodě) budou až 5 KILOMETRŮ dlouhé. Každý hráč bude mít svou vlastní statistiku, jakousi kariéru, kam se mu bude zapisovat počet splněných úkolů, zabití, dále medaile a povýšení. Samozřejmě, že každý "účastník" této multiplayerové řežby bude také pravidelně dostávat updaty ohledně nových typů lodí, technologií, zbraní, strategií, atd. Z typů lodí vyjmenujme např. fregaty, stíhače, bombardéry, bojové základny, neviditelné lodě či výsadkové lodě (ano, bude možné pořádat výsadky vesmírných mariňáků - tak se možná dočkáme i něčeho tak nevídaného, jako je např. planetární invaze!!). K 18 typům lodí ještě musíme připočítat dalších 49 typů různých vylepšení, která dokáží posílit i malinkou lodičku na vitální bojový stroj.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Blue Byte plánuje vydat tuto hru začátkem roku 2001, a to jak k downloadu přes Internet, tak i samostatně na CD. Prvních pár dnů či týdnů bude hra zdarma, po tomto zatím nejistém čase se však opět dočkáme starých známých měsíčních poplatků. Abych řekl pravdu, tohle je další hra, na kterou se těším jako malé dítě na nové plenky, takže doufám, že bude možné zahrát si i z ČR, a to nejen v prvních fázích.

Sláva imperátorovi!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |