Další z rodu Battle Isle

Na počátku všeho byl Blue Byte Software. To od něj se táhly světem nitky jako například tahové strategie s názvem Battle Isle nebo například vynikající Settlers. Battle Isle se dočkali mnoha pokračování – vzpomeňme po někdejším hitu Incubation například nedávné pokračování pod názvem Andosia Wars. No – a je tu další hra ze série Battle Isle – DarkSpace.
Další z rodu Battle Isle
Všechno to začalo to v roce 1991, tři roky po založení Blue Byte Software, kdy se objevila hra s názvem Battle Isle. Ta odstartovala dlouhou sérii veleúspěšných, propracovaných tahových strategií z budoucnosti, které se pyšnily nejen výborným příběhem, ale i vysokou detailností a výbornou hratelností. Po úspěchu prvního dílu následoval roku 1993 díl druhý, o dva roky později třetí a nakonec se v roce 1997 objevila Incubation, která jako první poněkud pozměnila celý koncept hry, v podstatě se z ní stala taktická 3D střílečka. Kdo si myslí, že to celou sérii degradovalo, převelice se mýlí - Incubation je totiž jedna z nejlepších her svého druhu a mnohé recenze jí udělovaly hodnocení velice blízké maximálnímu dovolenému. V současné době je přepravován pátý díl série s názvem Battle Isle: The Andosia War, o kterém jsme již na Doupěti psali.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Tímto krátkým úvodem jsem vám chtěl přiblížit bohatou historii série Battle Isle, abych se dostal k hlavnímu tématu tohoto článku, kterýmžto je, tam-ta-da-dá, Battle Isle: Darkspace. A co že to je? Další pokračování, říkáte si. Ne ne. Tentokrát jde o něco úplně jiného. Zkuste hádat. Napovím, že se jedná o jasnou investici do budoucnosti. Dobrá, nebudu vás déle napínat. Darkspace (pracovním názvem Deepspace) bude totiž ON-LINE akční strategie ze světa Battle Isle! Bomba, co? Přiznám se, že i já jsem byl udiven. Hru vyvíjí americký tým Palestar, sídlící kdesi v horkých savanách Texasu. Na co se tedy můžeme těšit?

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Místo, kde se hra odehrává, je bouřlivá, vroucí galaxie, plná politických intrik, ekonomických sankcí a diplomatických hrátek. Všichni zde bojují proti všem - tedy lépe řečeno, všechny hlavní frakce deklarovaly těm ostatním frakcím válku. Pouze několik málo odlehlých základen se jeví býti neutrálními (zatím, možná pouze do té doby, než zavane vítr tím správným směrem). Uprostřed tohoto času nepokoje začíná hráč hru jako nerozhodný podporučík na malinkaté vesmírné lodičce, aby si mohl svými chrabrými činy vydobýt post admirála, ovládajícího jednu z vlajkových lodí tří nejmocnějších frakcí.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

To ale bude záměr stovek hráčů, kteří se sejdou, aby zachránili budoucnost lidstva v těchto neklidných časech. Aby bylo možné splnit zadané úkoly či mise, bude naprosto nutné spolupracovat. Takže je možné, že bude nutné formovat flotily o desítkách či dokonce stovkách lodí! A budete jednou z jejích součástí! No řekněte, nebude to nádherný pocit? Stát se jedním z mnoha statečných velitelů v bitvě řekněme o záchranu zajaté základny. Jen samotná tato představa ve mně vyvolává neovladatelné nadšení. Opět se mi připomínají slavné vesmírné bitvy, které jsem kdy zhlédl - jen vzpomeňte na Star Trek či Hvězdné Války! Věřím, že nejsem sám, koho takové vzpomínky oslovují.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Ale teď už poskočme k dalším vlastnostem této hry. Úžasná 3D akcelerovaná grafika této hry bude dílem Medusa enginu, který si sami vyrobili doma u Palestarů. Stačí se podívat na okolní obrázky, abyste si mohli o tomto grafickém motoru udělat vlastní názor. Co dalšího tento engine dokáže? Tedy například svede pomocí částicových systémů zobrazovat v reálném čase poškození od torpéd a mnohých jiných zbraní či modely různých mlhovin a mračen. To samozřejmě nebudou jediné součásti bohatého vesmíru Darkspacu, dále zde najdeme i planety, asteroidová pole, měsíce (opravdu obíhající planety), hvězdy, červí a černé díry.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Hráči budou mít možnost ovládat na osmnáct různých typů lodí a instalací, z nichž ty největší (vlajkové lodě) budou až 5 KILOMETRŮ dlouhé. Každý hráč bude mít svou vlastní statistiku, jakousi kariéru, kam se mu bude zapisovat počet splněných úkolů, zabití, dále medaile a povýšení. Samozřejmě, že každý "účastník" této multiplayerové řežby bude také pravidelně dostávat updaty ohledně nových typů lodí, technologií, zbraní, strategií, atd. Z typů lodí vyjmenujme např. fregaty, stíhače, bombardéry, bojové základny, neviditelné lodě či výsadkové lodě (ano, bude možné pořádat výsadky vesmírných mariňáků - tak se možná dočkáme i něčeho tak nevídaného, jako je např. planetární invaze!!). K 18 typům lodí ještě musíme připočítat dalších 49 typů různých vylepšení, která dokáží posílit i malinkou lodičku na vitální bojový stroj.

Battle Isle: DarkSpaceBattle Isle: DarkSpace

Blue Byte plánuje vydat tuto hru začátkem roku 2001, a to jak k downloadu přes Internet, tak i samostatně na CD. Prvních pár dnů či týdnů bude hra zdarma, po tomto zatím nejistém čase se však opět dočkáme starých známých měsíčních poplatků. Abych řekl pravdu, tohle je další hra, na kterou se těším jako malé dítě na nové plenky, takže doufám, že bude možné zahrát si i z ČR, a to nejen v prvních fázích.

Sláva imperátorovi!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A