Dáma – logický rychlík z Čech

Mezi základní schopnosti, které by měl každý člověk znát, patří čtení, psaní, počítání, šachy a dáma. S prvními třemi vám nepomůžeme, šachy jsme tu měli nedávno, takže jediným, kde vám pomůžeme, je oblast posledně jmenovaná – Dáma. To roztomilé hopsání černých postaviček přes bílé. Joj...
Dáma – logický rychlík z Čech

Žánr: logická
Minimum: 486/66 MHz, 16 MB RAM, 26 MB (se zvukem)/10 MB (beze zvuku) na HDD
3D: ne
Multiplayer: ano, celí dva
Výrobce: Ignitron
Distributor:
Bonusweb

Mezi základní schopnosti, které by měl každý člověk znát, patří čtení, psaní, počítání, šachy a dáma. S prvními třemi vám nepomůžeme, šachy jsme tu měli nedávno, takže jediným, kde vám pomůžeme, je oblast posledně jmenovaná – Dáma. To roztomilé hopsání černých postaviček přes bílé. Joj...

Nevyhrál jsem... na druhé straně jsem ale ani neprohrál.Tak takhle vypadá menu – hezké a jasné... jak se vám líbí?

Firmičku Ignitron je lépe nazývat spíše sdružením – sdružením nadšenců a fandů počítačových her. Je to právě Ignitron, který má programování a vývoj hry na svědomí. Mediální podporu pak prováděl po celou dobu herní server Bonusweb – všem za to patří dík, protože Dáma je hra zdarma, přestože obsahuje spoustu rysů, které by jí umožnily stát se titulem v obchodech a kdoví, možná i titulem prodávaným a úspěšným. Hra Dáma je logickou hrou, o tom není sporu.

Volba hry, obtížnost, potvrzení... tramtadadá...Beru jednu soupeřovu postavičku... no nejsem skvělý?

Dáma patřila jako taková mezi povinnou výbavu, spolu s pláštěnkou a náhradním párem ponožek, když se jelo na dovolenou, školní výlet či prostě jen tak s přáteli ven – zkrátka Dáma se stala legendou svého druhu, podobně jako šachy. Oproti těm má však Dáma jednu velkou výhodu – je daleko jednodušší a jedinou potíží mohou být vícenásobné skoky, které stejně dostanete do ruky sotva ke hře krátce přičichnete.

Špatné, protihráč dostal svou figurku na mou stranu a získal výkonnou Dámu... ajajaj.Já to vzdávám :-)

Teď už ale ke hře samotné – je udělaná hezky. Rozlišení je standardní, hudba podbízivě líbivá a zvuky nijak rušící – tak akorát. Zaujalo mě na hře samotné menu na začátku hry – je hezké, opravdu moc, konečně tady někde kolem jsou asi dva obrázky vyobrazující ho. Možnosti jsou jednoduché – lze hrát proti počítači, proti druhému hráči na jednom počítači či po síti. Samozřejmostí je uložení a nahrání hry zpět a různá nastavování, lidově řečeno štelování.

Jak to tak vypadá, asi se tu i něco dozvím.Není to One man Show, je to Three men Show...

Dáma vznikala celkem asi třičtvrtě roku a významně se na její tvorbě podepsala Česká Unie Dámy, která vyspecifikovala pravidla a možnosti, do kterých se lze během hry dostat. Je to poznat – nepatřím pravda v reálu mezi náruživé hráče stolních her, když se mi na stole nabízí možnost hry daleko interaktivnějšího rázu, ale asi právě proto mě Dáma chytla – jedna dvě partičky, říkal jsem si. Byla to série jedné, dvou her – podcenil jsem ale krutě inteligenci počítače – dostal jsem po urputném boji na prostřední úrovni od počítače na frak – ani osvědčené finty jako Chamurabbiho trojskok mi nebyl ničím platný, zkrátka – hra je poněkud vypečenější, než jsem očekával.

Bílí vyhráli... jéééé... za bíle jsem hrál určitě já, že?Proč píšou, že černí vyhráli? Stejně jsem je měl skoro celou dobu na lopatě, tak co? Vlastně jsem vítězem já – morálním vítězem tedy.

Nyní k tomu zajímavějšímu – skutečnosti, že hra je distribuovatelná zdarma, rozumějte tedy spíše stahovatelná zdarma. Má něco přes 9 MB a lze ji stáhnout z této adresy. Věřím, že vás podobně jako mě, hra zaujme – konečně, když se tak nestane, nemusíte alespoň litovat peněz.

Grafika: 7/10
Zvuky: 6/10
Hudba: 7/10
Hratelnost: 8/10
Prostě Dáma... malá, velká, tlustá, tenká... ale zdarma a zábavná.... přestože jednou omrzí, i tak pobaví.
Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A