Dáma – logický rychlík z Čech

Mezi základní schopnosti, které by měl každý člověk znát, patří čtení, psaní, počítání, šachy a dáma. S prvními třemi vám nepomůžeme, šachy jsme tu měli nedávno, takže jediným, kde vám pomůžeme, je oblast posledně jmenovaná – Dáma. To roztomilé hopsání černých postaviček přes bílé. Joj...
Dáma – logický rychlík z Čech

Žánr: logická
Minimum: 486/66 MHz, 16 MB RAM, 26 MB (se zvukem)/10 MB (beze zvuku) na HDD
3D: ne
Multiplayer: ano, celí dva
Výrobce: Ignitron
Distributor:
Bonusweb

Mezi základní schopnosti, které by měl každý člověk znát, patří čtení, psaní, počítání, šachy a dáma. S prvními třemi vám nepomůžeme, šachy jsme tu měli nedávno, takže jediným, kde vám pomůžeme, je oblast posledně jmenovaná – Dáma. To roztomilé hopsání černých postaviček přes bílé. Joj...

Nevyhrál jsem... na druhé straně jsem ale ani neprohrál.Tak takhle vypadá menu – hezké a jasné... jak se vám líbí?

Firmičku Ignitron je lépe nazývat spíše sdružením – sdružením nadšenců a fandů počítačových her. Je to právě Ignitron, který má programování a vývoj hry na svědomí. Mediální podporu pak prováděl po celou dobu herní server Bonusweb – všem za to patří dík, protože Dáma je hra zdarma, přestože obsahuje spoustu rysů, které by jí umožnily stát se titulem v obchodech a kdoví, možná i titulem prodávaným a úspěšným. Hra Dáma je logickou hrou, o tom není sporu.

Volba hry, obtížnost, potvrzení... tramtadadá...Beru jednu soupeřovu postavičku... no nejsem skvělý?

Dáma patřila jako taková mezi povinnou výbavu, spolu s pláštěnkou a náhradním párem ponožek, když se jelo na dovolenou, školní výlet či prostě jen tak s přáteli ven – zkrátka Dáma se stala legendou svého druhu, podobně jako šachy. Oproti těm má však Dáma jednu velkou výhodu – je daleko jednodušší a jedinou potíží mohou být vícenásobné skoky, které stejně dostanete do ruky sotva ke hře krátce přičichnete.

Špatné, protihráč dostal svou figurku na mou stranu a získal výkonnou Dámu... ajajaj.Já to vzdávám :-)

Teď už ale ke hře samotné – je udělaná hezky. Rozlišení je standardní, hudba podbízivě líbivá a zvuky nijak rušící – tak akorát. Zaujalo mě na hře samotné menu na začátku hry – je hezké, opravdu moc, konečně tady někde kolem jsou asi dva obrázky vyobrazující ho. Možnosti jsou jednoduché – lze hrát proti počítači, proti druhému hráči na jednom počítači či po síti. Samozřejmostí je uložení a nahrání hry zpět a různá nastavování, lidově řečeno štelování.

Jak to tak vypadá, asi se tu i něco dozvím.Není to One man Show, je to Three men Show...

Dáma vznikala celkem asi třičtvrtě roku a významně se na její tvorbě podepsala Česká Unie Dámy, která vyspecifikovala pravidla a možnosti, do kterých se lze během hry dostat. Je to poznat – nepatřím pravda v reálu mezi náruživé hráče stolních her, když se mi na stole nabízí možnost hry daleko interaktivnějšího rázu, ale asi právě proto mě Dáma chytla – jedna dvě partičky, říkal jsem si. Byla to série jedné, dvou her – podcenil jsem ale krutě inteligenci počítače – dostal jsem po urputném boji na prostřední úrovni od počítače na frak – ani osvědčené finty jako Chamurabbiho trojskok mi nebyl ničím platný, zkrátka – hra je poněkud vypečenější, než jsem očekával.

Bílí vyhráli... jéééé... za bíle jsem hrál určitě já, že?Proč píšou, že černí vyhráli? Stejně jsem je měl skoro celou dobu na lopatě, tak co? Vlastně jsem vítězem já – morálním vítězem tedy.

Nyní k tomu zajímavějšímu – skutečnosti, že hra je distribuovatelná zdarma, rozumějte tedy spíše stahovatelná zdarma. Má něco přes 9 MB a lze ji stáhnout z této adresy. Věřím, že vás podobně jako mě, hra zaujme – konečně, když se tak nestane, nemusíte alespoň litovat peněz.

Grafika: 7/10
Zvuky: 6/10
Hudba: 7/10
Hratelnost: 8/10
Prostě Dáma... malá, velká, tlustá, tenká... ale zdarma a zábavná.... přestože jednou omrzí, i tak pobaví.
Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Wolfenstein II: The New Colossus - natrhněte náckům sandál (recenze)

Wolfenstein II: The New Colossus - nat…

BJ je zpět. Brutálnější, naštvanější...a na vozíku. To vás ale nezachrání pane Adolfe!

3.  11.  2017 | | 3 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A