Dámy a pánové, Diablo II je hotové!

Je složité uvěřit po dvou letech očekávání spasitele, po dvou letech neustálého odkládání ze strany Blizzard Entertainmentu, po těch stejných dvou letech, které byly naplněny otázkami KDY konečně, že se včera dobrá zpráva vydala v celé své kráse do světa - totiž že nejočekávanější RPG hra za celou historii herního bláznovství je již hotova a bude brzy k dostání. Jak to tedy s tím Diablem dvojkou je?
Dámy a pánové, Diablo II je hotové!
Je složité uvěřit po dvou letech očekávání spasitele, po dvou letech neustálého odkládání ze strany Blizzard Entertainmentu, po těch stejných dvou letech, které byly naplněny otázkami KDY konečně, že se včera dobrá zpráva vydala v celé své kráse do světa - totiž že nejočekávanější RPG hra za celou historii herního bláznovství je již hotova a bude brzy k dostání. Jak to tedy s tím Diablem dvojkou je?

Diablo IIDiablo II

Zní to neuvěřitelně. Několikrát si již Blizzard Entertainment vytvořil v očích hráčů i odborných novinářů image firmy, která neustále není schopna projekt dokončit, zvláště pokud je takto žádaný. Je ale fakt, že na hry kalibru Diabla II je třeba brát jiný metr. Jak jsem již nastínil, Diablo II se řadí k těm nejvíce očekávaným hrám historie a to je jeden z důvodů, proč jeho vypuštění do světa trvalo tak dlouho. Vědomí, že si na vaši práci budou moci ukazovat budoucí generace se slovy "Jednička byla dobrá, ale dvojku odflákli." bylo zřejmě pro autory natolik motivujícím faktorem, že nejspíše neustálé odkládání hry souviselo s mírou perfekcionismu Blizzardů. Nakonec se podařilo druhého Ďábla stlačit na tři kompaktní disky (zatím se nevyskytly žádné informace o možnostech distribuce na DVD médiích, ale osobně bych se přimlouval i za tuto možnost). Ty během následujících několika dní až týdnů proběhnou lisovnou disků, distribučními sklady, expedicí, než zakotví v lůnech obchodů a následně rukou hráčů, kteří již na hru čekají jak na slitování (byť mě osobně šílenství tohoto rázu nepostihlo... říkám si naštěstí). Na konci června by mělo být Diablo II dostupné po celé Americe, což zní přinejmenším povzbudivě, neboť se již nemluví o horizontu dokončení hry, ale o její přímé distribuci. V Evropě by snad mohlo být dodrženo ono datum desátého července, které nedávno rovněž proběhlo médii.

Diablo IIDiablo II

Hlavní důvody zdržení se odhadují především na odladění spolupráce jádra hry spolu s Battle.netem a hrou ve virtuálních světech, pro které bylo původní Diablo tolik oblíbené. Věřím, že již byly odstraněny problémy s možností cheatování, které kazilo celkový dojem z online hraní a nabízelo otázku, zda jednat eticky nebo účelově. Hlavním kladivem na chyby, které mohly vzniknout v průběhu vývoje, měl odchytit Beta test (jinak též stress test), kdy 100000 náhodně vybraných uživatelů získalo unikátní heslo a uživatelské jméno, které jim umožnilo vdechnout zhruba 110 megabajtové beta instalaci život. Zřejmě se již dospělo k záběrům, že síťová spolupráce již fuinguje v pořádku, pročež je hra zralá na test nejtěžší - na svou zkoušku životem, na který se jen tak nezapomene. Věřím, že zklamání několika milionů hráčů po celém světě by Blizzardy zcela zničily a z toho usuzuji na precizní práci a hlubokou atmosféru, která je u těchto her klíčová.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A