Dámy a pánové, Diablo II je hotové!

Je složité uvěřit po dvou letech očekávání spasitele, po dvou letech neustálého odkládání ze strany Blizzard Entertainmentu, po těch stejných dvou letech, které byly naplněny otázkami KDY konečně, že se včera dobrá zpráva vydala v celé své kráse do světa - totiž že nejočekávanější RPG hra za celou historii herního bláznovství je již hotova a bude brzy k dostání. Jak to tedy s tím Diablem dvojkou je?
Dámy a pánové, Diablo II je hotové!
Je složité uvěřit po dvou letech očekávání spasitele, po dvou letech neustálého odkládání ze strany Blizzard Entertainmentu, po těch stejných dvou letech, které byly naplněny otázkami KDY konečně, že se včera dobrá zpráva vydala v celé své kráse do světa - totiž že nejočekávanější RPG hra za celou historii herního bláznovství je již hotova a bude brzy k dostání. Jak to tedy s tím Diablem dvojkou je?

Diablo IIDiablo II

Zní to neuvěřitelně. Několikrát si již Blizzard Entertainment vytvořil v očích hráčů i odborných novinářů image firmy, která neustále není schopna projekt dokončit, zvláště pokud je takto žádaný. Je ale fakt, že na hry kalibru Diabla II je třeba brát jiný metr. Jak jsem již nastínil, Diablo II se řadí k těm nejvíce očekávaným hrám historie a to je jeden z důvodů, proč jeho vypuštění do světa trvalo tak dlouho. Vědomí, že si na vaši práci budou moci ukazovat budoucí generace se slovy "Jednička byla dobrá, ale dvojku odflákli." bylo zřejmě pro autory natolik motivujícím faktorem, že nejspíše neustálé odkládání hry souviselo s mírou perfekcionismu Blizzardů. Nakonec se podařilo druhého Ďábla stlačit na tři kompaktní disky (zatím se nevyskytly žádné informace o možnostech distribuce na DVD médiích, ale osobně bych se přimlouval i za tuto možnost). Ty během následujících několika dní až týdnů proběhnou lisovnou disků, distribučními sklady, expedicí, než zakotví v lůnech obchodů a následně rukou hráčů, kteří již na hru čekají jak na slitování (byť mě osobně šílenství tohoto rázu nepostihlo... říkám si naštěstí). Na konci června by mělo být Diablo II dostupné po celé Americe, což zní přinejmenším povzbudivě, neboť se již nemluví o horizontu dokončení hry, ale o její přímé distribuci. V Evropě by snad mohlo být dodrženo ono datum desátého července, které nedávno rovněž proběhlo médii.

Diablo IIDiablo II

Hlavní důvody zdržení se odhadují především na odladění spolupráce jádra hry spolu s Battle.netem a hrou ve virtuálních světech, pro které bylo původní Diablo tolik oblíbené. Věřím, že již byly odstraněny problémy s možností cheatování, které kazilo celkový dojem z online hraní a nabízelo otázku, zda jednat eticky nebo účelově. Hlavním kladivem na chyby, které mohly vzniknout v průběhu vývoje, měl odchytit Beta test (jinak též stress test), kdy 100000 náhodně vybraných uživatelů získalo unikátní heslo a uživatelské jméno, které jim umožnilo vdechnout zhruba 110 megabajtové beta instalaci život. Zřejmě se již dospělo k záběrům, že síťová spolupráce již fuinguje v pořádku, pročež je hra zralá na test nejtěžší - na svou zkoušku životem, na který se jen tak nezapomene. Věřím, že zklamání několika milionů hráčů po celém světě by Blizzardy zcela zničily a z toho usuzuji na precizní práci a hlubokou atmosféru, která je u těchto her klíčová.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A