Dark Age of Camelot – ta hra bude prostě dokonalá!

O masivně multiplayerové hře Dark Age of Camelot se zmíním prakticky pokaždé, když se o tomto typu her začne mluvit. Tato hry by měla vyjít na podzim letošního roku, v současné době probíhá neveřejný betatest a podle informací, které tu a tam prosáknou na veřejnost je prakticky jisté, že tenhle kousek se vyvedl.
Dark Age of Camelot – ta hra bude prostě dokonalá!
O masivně multiplayerové hře Dark Age of Camelot se zmíním prakticky pokaždé, když se o tomto typu her začne mluvit. Tato hry by měla vyjít na podzim letošního roku, v současné době probíhá neveřejný betatest a podle informací, které tu a tam prosáknou na veřejnost je prakticky jisté, že tenhle kousek se vyvedl. Hra bude kombinací klasického RPG a fantasy světa, v zásadě (a na první pohled) se tedy nebude výrazně lišit od již vyšlých multiplayerovek. Teprve při bližším pohledu je vidět několik rozdílů. Zatímco Ultima Online, Everquest a Asheron´s Call se odehrávají ve zcela fiktivních světech v časech, který nemá žádné srovnání s pozemským, Dark Age má své místo i čas v naší historii. Místem, kde se celá hra bude odehrávat, je středověká Anglie, přesněji doba krátce po smrti krále Artuše.

O příběhu jste už možná četli v některé z předcházejících novinek, takže jenom v krátkosti: hráči se ve hře budou moci připojit k jednomu ze tří velkých „národů“ představujících země Albion, Hibernia a Midgard. Každá skupina bojuje s ostatními a už teď je jisté, že patrně žádná z nich nikdy nezíská výraznou převahu :-). Vy, jako hráč budete cmajdat vaší domovskou (poměrně bezpečnou) krajinou, účastnit se menších výprav v rámci svého království, cvičit postavu a jednou za čas přijde doba, kdy spolu s desítkami vašich druhů vyrazíte na nepřátelské území ukořistit nějaký ten poklad, lepé děvy, vyplenit město, ukořistit lepé děvy, lepé děvy, heh…

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Ve hře bude samozřejmě i ekonomika – peníze budete získávat za věci, které vytlučete z monster a nepřítele. Ty následně utratíte za nová brnění, lepší zbraně, poplatky a mnoho dalších kratochvílí. Autoři se prý velmi snaží zamezit možnosti jakýchkoliv podvodů s penězi a vyvolání inflace s tím spojené. To samozřejmě není jednoduché a lze předpokládat, že se jim to nemusí podařit stoprocentně. Není pak těžké představit si rozhodnutí tvůrců hry, kteří ve hře budou zastoupeni například králem o tom, že každý s majetkem nad dva miliony zlaťáků musí polovinu svého bohatství odevzdat královské pokladnici. Na to už krásně navazují představy o protestujících bohatých hráčích, kterým se nebude líbit „socializace“ hry, spolčí se, zaplatí velkou armádu, která se pokusí dobýt hlavní město a svrhnout krále… To je samozřejmě pouze fantazie, nicméně určitě ne neuskutečnitelná v některé z chystaných MMORPG. S rostoucím významem multiplayerových her je takřka jisté, že naše virtuální alter ego bude nabývat významu a vše v jeho souvislosti budeme brát daleko vážněji.

Mimo pozemních lokací budou ve hře i dungeony. Měl jsem možnost vidět obrázek jednoho z nich a dýchla na mě atmosféra starých dobrých her jako byla například Ultima Underworld (měl by být někde tu okolo).

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Nepřehlédnutelným prvkem bude i grafika, která u ostatních online her trochu zaostává za průměrem. Důvod je zřejmý – hratelnost masivně multiplayerových her je závislá na kvalitním připojení k Internetu a tomu je podřízeno vše. Tedy i grafické zpracování, protože zatím platila rovnice, že čím více grafiky, tím lepší připojení bylo nutné. Nevím, jak se s problémem optimalizace připojení vypořádali tvůrci Dark Age, ale podle screenshotů je to jednoznačně nejhezčí multiplayerovka ve vývoji.

Další změnou oproti stávajícím MMORPG bude způsob patchování hry. Autoři slibují, že bude značně vylepšen oproti způsobu, jakým jsou patchovány současné hry. Dnes je obvyklé, že celé patche se stahují z Internetu a hráči tak musí přetrpět stahování megabajtových balíků dat. Patche velké přes deset megabajtů nejsou výjimkou. Dark Age by měl jít cestou promyšleného způsobu updatu, který bude ve hře obsažen už v její základní verzi. Teoreticky tak autoři počítají s tím, že místo megabajtového patche vám do počítače pošlou krátký kód, který odemkne např. další dungeon či novou oblast. To by samozřejmě fungovat mohlo, ale i tak se jedná spíše o marketingový tah, kterým se tvůrci snaží dokázat, že jejich hra je lepší než konkurence. Takto mohou „poodemykat“ celou hru, ale dříve či později bude i poslední místečko na serveru přelidněné a bude nutný add-on.

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Důležité je také říci, že před nedávnem se vývojovému týmu podařilo dosáhnout značného úspěchu. Jejich hru bude na severoamerickém trhu distribuovat firma Vivendi Universal, společnost vlastníci jiné herní firmy – Blizzard a Sierra. Je jisté, že tak velká firma dokáže svému produktu zajistit náležitou propagaci a je tedy pravděpodobné, že za předpokladu, že se z Dark Age of Camelot nevyklube naprostý brak (a to se s největší pravděpodobností nestane), hra velice záhy dožene své konkurenty a stane se tak nepřehlédnutelným hráčem na poli online her.

Na závěr jsem si připravil čtyři screenshoty jednoho hradu, který je na nich zachycen ráno, v poledne, večer a v noci. Nádhera.

Dark Age of Camelot – ránoDark Age of Camelot – v poledne

Dark Age of Camelot – večerDark Age of Camelot – v noci

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A