Dark Space – Battle Isle jako vesmírná střílečka!

Kdo by to před deseti lety řekl, že nevinně vypadající hra jménem Battle Isle překročí několik žánrů a dočká se šesti regulérních pokračování a nespočtu datadisků. Asi málokdo a stejně tak by se asi málo kdo odvážil tvrdit jakého obrození se tahle série dočká po svém třetím pokračování. A dnes? Dnes už jenom čekáme s čím novým nás zase přišpendlí k monitorů.
Dark Space – Battle Isle jako vesmírná střílečka!
Šesté pokračování Dark Space bude ovšem na míle vzdálené nedávno vyšlému pátému dílu Andosia war, jehož recenzi si mimochodem můžete také na Doupěti přečíst. Opustíme spousty jednotek a krásnou přírodu ostrovů a dostaneme se do temného a tichého vesmíru, který brázdí statisíce lodí od velikosti manželské rakve po pětikilometrového mamuta. Dark Space bude to, co autoři nazývají „online fast-action space combat with strategic teamwork and tactics“. Stručně řečeno onlineová vesmírná střílečka pro stovky hráčů z celého světa.

Battle Isle: Dark SpaceBattle Isle: Dark Space

Celý vesmír je ovládán třemi frakcemi, které jsou navzájem ve válečném stavu a vy si budete moct vybrat, za kterou z nich hodláte případně položit svůj život. Bohužel nejsou známy prakticky žádné podrobnosti, čím a jak se jednotlivé mocnosti od sebe odlišují a ani proč spolu třeba bojují, ale to se určitě časem objasní. Co ovšem už dané je, že dvě frakce bude představovat lidská rasa a jedna bude patřit mimozemšťanům, také lehce prosáklo, že se v současnosti připravuje i čtvrtá strana konfliktu, která by měla přibýt časem jako bonusový přídavek. Pro každé společenství bude k dispozici devět rozdílných typů lodí (dohromady tedy osmnáct různých modelů), dvacet pět zbrojních systémů a přes padesát dalších vymožeností a zlepšováků, které můžete na svou kocábku namontovat. Lodě jsou hezky rozdělené do skupin od nejmenších scoutů s vysokou manévrovatelností a rychlostí či neviditelných plavidel pro záškodnické akce, přes různé pomocné lodě dopravující zásoby či obrané orbitální platformy a radary, po planetární bombardéry a třeba již zmiňované pětikilometrové bitevní kolosy. Ještě jsem zapomněl na speciální výsadkové lodě, protože hodně se toho bude točit okolo obsazování planet, na kterých pak můžete stavět nějaké ty „továrny“ na vojáky pro další invaze či opravny pro vaše lodě.

Battle Isle: Dark SpaceBattle Isle: Dark Space

Začínat budete ovšem samozřejmě jako téměř bezvýznamné číslo ve statistice s malinkou lodí a budete muset brát takové úkoly jako je pátrání po nepříteli v nějakých zapadlých končinách vesmíru či zkoušet dopravovat vojáky při invazi na planetu a při troše štěstí se třeba dostanete i k nějaké doprovodné korvetě vezoucí zásoby bitevním lodím. Každá loď má totiž jen určitou zásobu paliva, střeliva a podobných nesmyslů, které jsou při bitvách přece jenom drobet potřeba, a tudíž jejich úspěch bude dost záviset na podpoře svých zásobovačů. Jako nováčci budete rovněž za takovéto podpůrné akce dostávat mnohem více zkušenosti než nějaký ostřílený veterán či dokonce vrcholek ledovce v podobě samotného admirála, ke kterému se třeba také časem dopracujete.

Battle Isle: Dark SpaceBattle Isle: Dark Space

Za zmínku také stojí možnost komunikace mezi hráči, kde krom klasické textové konzole a hlasového přenosu, bude rovněž přítomen jednoduchý komunikátor založený na systému ikonek, který tak dokonale odstraní veškeré jazykové bariéry. No a kdy že se můžeme na tuhle legraci těšit? Oficiální datum zatím není ještě stanoveno, ale autoři slibují, že v průběhu léta by se DarkSpace měl objevit na trhu.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole