Dark Zion v prachu a popelu

Když jsme před několika málo měsíci přinesli informace o online RPG Dark Zion, článek nesl bombastický název „Revoluce v on-line hraní na dohled?“. Početná skupina příznivců multiplayeru se mohla začít radovat nad tím, jak rychle se zvyšuje počet připravovaných online titulů. V té době ale ještě nikdo netušil, že proběhne pár úplňků, ženy ztratí trochu krve a všechno bude úplně jinak…
Dark Zion v prachu a popelu
Když jsme před několika málo měsíci přinesli informace o online RPG Dark Zion, článek nesl bombastický název „Revoluce v on-line hraní na dohled?“. Početná skupina příznivců multiplayeru se mohla začít radovat nad tím, jak rychle se zvyšuje počet připravovaných online titulů. V té době ale ještě nikdo netušil, že proběhne pár úplňků, ženy ztratí trochu krve a všechno bude úplně jinak…

Honza Horčík ve svém článku Dark Zion charakterizoval jako hru, kde je „naprostá svoboda hráčova rozhodování a konání“. Na rozdíl od současných O-O (online only) her, které ve své naprosté většině vycházejí z klasických RPG a fantasy světa, měl DZ podle záměru autorů přinést mnoho nových prvků do role-playing stránky hry i samotného technického zpracování.

Zatímco například v Ultimě Online jste vrženi do světa s fungující společenskou strukturou, v DZ ji mělo být potřeba nejprve vytvořit – vystavět klany, města, království, impéria. Záměrně mluvím v minulém čase, protože podle včera uveřejněné zprávy se tým Wombat Games rozhodl vývoj této hry ukončit.

Jako důvody proč se tak stalo, jsou v oficiálním prohlášení uvedeny nezájem vydavatelů a velké náklady, které by další vývoj této hry sebou nesl. Hra přitom byla vyvíjena již od roku 1998, i když na druhou stranu nutno přiznat - o žádný velký frmol se nejednalo, v době našeho prvního článku bylo k dispozici pouze několik artworků, tedy vůbec žádné obrázky ze hry nebo alespoň použitého enginu.

Na projektu se v pozici konzultanta podílel také Tad Williams, známý spisovatel sci-fi. Bohužel se nejedná pouze o konec této hry, ale celého mladého týmu Wombat Games, jehož někteří členové se podíleli na vývoji Ultimy Online.

Nemá smysl diskutovat o tom, že online hry patří po technické stránce k nejsložitějším hrám vůbec – prostě to tak je. Ačkoli různí herní guru do budoucna předpovídají, že multiplayer se nestane převládajícím prvkem počítačové zábavy, v současné době, po velkém úspěchu UO a jejích následovníků vypadá situace úplně odlišně – každý se do jejich tvorby vrhá. Musíme tedy doufat, že smutný konec kterého se dostalo Dark Zionu nepotká další připravované hry.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A