Darksiders 3: Keepers Of The Void - Fury se vrací | recenze

Fury ještě neřekla své poslední slovo!

Co baví

  • Abbysal Armor
  • Noví nepřátelé
  • Důraz na všechny schopnosti

Co vadí

  • Opět slabý level design
  • Recyklát sebe sama
  • Cenovka
6/10
Hodnocení

Vývojářský tým z Gunfire Games ještě ve spojitosti s Darksiders 3 neřekl své poslední slovo. A spolu s nimi pochopitelně ani arogantní a nesmlouvavá Fury, která ještě, jak se tak zdá, stále nenakopala všechny záporácké zadky světa.

Darksiders III_20190716204710.jpgDarksiders III_20190716203359.jpgDarksiders III_20190716204535.jpgDarksiders III_20190716204624.jpgDarksiders III_20190716221609.jpgDarksiders III_20190716221741.jpgDarksiders III_20190716223851.jpg
Nové DLC vás vezme do lokace plné kamenů a skal

V dalším DLC této legendární rubačky se rozevlátý bič sexy křehotinky snaží vše napravit a hodit přeživší démony do latě. Jak se přídavek Keepers Of The Void hraje? Přináší něco zásadního a vyplatí se do něho investovat?

Vzhůru do Limba

První DLC The Crucible představovalo průměrnou arénovku, ve které jste se bránili útokům téměř nekonečných vln nepřátel. Keepers Of The Void se již vydává klasičtějším směrem a prohlubuje původní dějový obsah hry o další úroveň zvanou Limbo. Jedná se o novou lokaci zasazenou do potemnělého skalnatého prostředí.

 

Prostředí je opět nehezky jednotvárné a těžce zapamatovatelné, což rozhodně neusnadňuje orientaci

 

Bohužel ani Limbo atraktivitou příliš neplýtvá a smutně tak zapadá do celkového koloritu level designu Darksiders 3. Prostředí je tak opět nehezky jednotvárné a těžce zapamatovatelné, což rozhodně neusnadňuje orientaci v rámci celé hratelnosti. I zde tak budete bloudit a bloudit.

Darksiders III_20190720212521.jpgDarksiders III_20190717202936.jpgDarksiders III_20190717205011.jpgDarksiders III_20190717213305.jpg
Prostředí samotnému odpovídá i design nových nepřátel

Keepers Of Te Void vlastně celkově nepřináší žádné výrazné novinky, snaží se spíše plynule navázat na základní verzi hry, což je citelné už ze samotné prezentace. Nečekejte žádný hlubší příběh či rozšíření lore, ale pouhé začlenění nové lokace.

Když kámen potká kámen

Není však žádný důvod k panice, neboť ono „pouhé“ je totiž v kontextu celé série celkem dostačující. Síla Darksiders 3 vždy spočívala především v nikdy nekončícím rubání, vrstvení nejrůznějších komb a řešení hádanek. A přesně o tomhle všem Keepers Of The Void je. Vývojáři dávají hráčům nové dětské hřišťátko, ve kterém budou moci nasekat novým zástupům démonů. Spolu s novou herní lokací pochopitelně přichází i řada nových nepřátel. Ti jsou tentokrát ve shodě s designem Limba charakterizováni především kamenem. Do křížku se tak Fury dostává s nejrůznějšími variacemi kamenných démonů rozmanitých velikostí.

Po obsahové stránce je ovšem DLC jedno velké zklamání, neboť načtyřikrát opakuje totéž. Cílem je odemčení cesty k závěrečnému bossovi. V úvodu hry tak stojíte na rozcestí čtyř směrů, které jsou charakterizovány jednotlivými živly, nebo chcete-li tzv. Hollow, kterými Fury oplývá.

Darksiders III_20190717220548.jpgDarksiders III_20190720212217.jpgDarksiders III_20190720212334.jpgDarksiders III_20190720212439.jpg
Těšit se můžete i na nové zbraně a závěrečný Abbysal Armor

To by samo o sobě nemuselo znamenat tak velký problém, kdyby však jednotlivé čtvrtinky nebyly recyklátem sebe sama a tak strašně moc podobné navzájem. Mimo důraz na využití konkrétní schopnosti se rozdílnost hledá opravdu obtížně. To má bohužel neblahý dopad na čitelnost celého DLC, které je objasněno již po první čtvrtině.

Kdo neskáče není v Limbu

Na hráče jsou mimo klasická kamenná monstra připraveni také čtyři mini bossové a jeden závěrečný tupec gigantické síly, který zavaří i těm nejtrpělivějším. Klíčem k úspěchu je v takových soubojích pochopitelně trpělivost, proto se nenechte odradit. Odměnou je potom tzv. Abbysal brnění, které jistě najde využití v případných dalších dodatcích. Těšit se lze i na několik nových zbraní.

 

V Keepers Of The Void budete neustále někam skákat a stoupat vzhůru

 

Bohužel oproti jiným lokacím je Limbo méně akční záležitostí, proto ani lootu není zrovna mnoho. Vylepšovat nově získané zbraně není úplně tak jednoduché. V Limbu si spíše více zaskáčete a potrápíte své mozkové závity. Celou úroveň charakterizuje posouvání obřích krychlí a využívání speciálních schopností pro překování jednotlivých překážek. V Keepers Of The Void tak budete neustále někam skákat a stoupat vzhůru.

Celé DLC zabere přibližně dvě hodiny, to vše v závislosti na zvolené úrovni. Neočekávejte žádné nové módy ani technická vylepšení. Jde pouze o novou úroveň odehrávající se v novém prostředí. Celkově se tak na mysl dere myšlenka ohledně nastavené cenovky. Vzhledem k nabídnutému obsahu bych si dokázal tento obsah představit zcela zdarma. 

Verdikt

Keeper Of The Void není ničím výjimečné DLC. Do původní hry přidává novou, designově hodně průměrnou lokaci, několik nových zbraní a nové nepřátele. Obsahově se jedná o čistý průměr, zaměřený spíše na řešení hádanek a neustálé poskakování než na samotné boje. Celkově však Limbo zapadá do Darksiders 3 hodně dobře a působí přirozeně. Jako připomínka samotné Fury a její cesty podsvětím určitě dobrá volba, nákup bych však vzhledem k cenovce okolo 350 Kč zvažoval.

Váš názor Další článek: Británie potvrdila, že lootboxy nepatří do gamblingu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Starshield: SpaceX představila projekt vojenského satelitu
Jiří Černý
SatelitVojenstvíSpaceX
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách