Datadisk k Alpha Centauri

Pro všechny ty, kteří se prokousali Alphou a ještě jim to nestačilo, bude už brzy k dispozici Alien Crossfire.

19. října vyráží do obchodů datadisk k tahové strategii Alpha Centauri pojmenovaný Alien Crossfire. Potěšující zprávu pro všechny stratégy ohlásili tento týden Electronic Arts spolu s Firaxis, výrobcem původní hry. S datadiskem přibude ve vašem počítači sedm nových frakcí (pět lidských a dvě mimozemské), několik nových technologií a tajných projektů, samozřejmě také zbraní, vybavení a budov.

Nový je také příběh. Na planetu se náhle vrací její původní obyvatelé. Ačkoliv se všichni svorně chtějí usadit ve své staré domovině, na některé záležitosti mají zřejmě rozdílné názory, a tak mezi nimi vzniknou rozpory, které nakonec vyústí v nelítostnou bitku. I když se mezi sebou málem navzájem vyvraždí, někteří to přece jen přežijí a ocitnou se tak na povrchu planety v nově vybudovaném domově pozemšťanů. Těm dává nastalá situace na vybranou: půjdou společně proti všem ufátkům nebo potlačí myšlenky na přirozené spojenectví lidí a zformují úplně jiné aliance?

Rozsáhlost datadisku je viditelná už jen z výše jmenovaných přídavků. Sedm nových frakcí se navzájem odlišuje svojí strategií, přednostmi i nevýhodami. Komu by se číslo sedm zdálo stále malé, pro toho je tu k dispozici i editor frakcí, kde si můžete vytvořit své vlastní typy s unikátními schopnostmi.

Autoři navíc prohlašují, že ještě před vysláním hry do obchodní sítě dají svým fanouškům k dispozici demo. Doufejme, že už ho mají někde pěkně připravené nebo se aspoň nachází v poslední testovací fázi, protože 15. října je už skoro za dva týdny.

Pro hraní Alien Crossfire budete muset mít nainstalovanou původní Alphu Centauri. Ta se začala prodávat v únoru letošního roku a jméno Sida Meiera jí zajistilo popularitu ještě předtím, než se vůbec objevila na trhu. Dlužno říct, že očekávání příznivců staré Civilizace naplnila víc než uspokojivě, a tak se snad dá totéž čekat i od tohoto datadisku.

Komu všechny tyhle informace nestačily, může se po nějakých ještě poohlédnout na oficiální stránce www.aliencrossfire.com.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce