Davis odchází: EGM končí, 1UP prodán

Vždycky, když z oblasti herní novinařiny odchází někdo známý a respektovaný, je to velký šok. A nejinak je tomu i v případě ostříleného veterána Ziffa Davise, jenž se rozhodl odejít do důchodu a "zbavit" se všeho, co mu až dosud vydělávalo. V reálu to znamená, že skončil magazín EGM, který se tak vydal ve stopách již dříve zrušeného časopisu Games for Windows, a veškeré Davisovi internetové projekty byly prodány společnosti UGO Entertainment.

Co bude následovat dál není tak úplně jasné, ale alespoň prozatím to vypadá, že mají zástupci UGO v plánu udržovat server 1UP v chodu. Podle zákulisních informací však spolu s Davisem odešli desítky dalších lidí. Je tedy otázkou, zda-li se jednalo o "zaměstnance" EGM, či již zmíněného herního portálu. Dá se ovšem očekávat, že se brzy dočkáme tiskové zprávy, která vše uvede na pravou míru.

"Jsme skutečně nadšeni, že můžeme rozšířit UGO tým," uvedl Sam Kennedy, šéfredaktor 1UP, a dodal. "Společně s UGO se nám snad podaří soustředit se na to, co nám jde nejlépe. A to je vytváření zajímavých článků a debatování s hráčskou komunitou naším jedinečným způsobem. Určitě vám v hlavě vyvstává spousta otázek ohledně budoucnosti tohoto serveru. K tomu prozatím můžeme říct pouze tolik, že se pro vás i nadále budeme snažit připravovat zajímavé a poutavé články ze světa her."

Na závěr snad ještě dodáme, že se magazín EGM poprvé objevil na novinových stáncích přibližně před 20 roky. V 90. letech minulého století se mu přitom dařilo natolik, že vycházel dokonce dvakrát měsíčně, a to v podobě dvou časopisů - EGM a EGM2.

P.S.: Abychom byli přesní, společně s 1UP přechází pod správu UGO Entertainment rovněž portály GameVideos.com, MyCheats.com a GameTab.com.

Zdroj: CVG, 1UP

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |