Davis odchází: EGM končí, 1UP prodán

Vždycky, když z oblasti herní novinařiny odchází někdo známý a respektovaný, je to velký šok. A nejinak je tomu i v případě ostříleného veterána Ziffa Davise, jenž se rozhodl odejít do důchodu a "zbavit" se všeho, co mu až dosud vydělávalo. V reálu to znamená, že skončil magazín EGM, který se tak vydal ve stopách již dříve zrušeného časopisu Games for Windows, a veškeré Davisovi internetové projekty byly prodány společnosti UGO Entertainment.

Co bude následovat dál není tak úplně jasné, ale alespoň prozatím to vypadá, že mají zástupci UGO v plánu udržovat server 1UP v chodu. Podle zákulisních informací však spolu s Davisem odešli desítky dalších lidí. Je tedy otázkou, zda-li se jednalo o "zaměstnance" EGM, či již zmíněného herního portálu. Dá se ovšem očekávat, že se brzy dočkáme tiskové zprávy, která vše uvede na pravou míru.

"Jsme skutečně nadšeni, že můžeme rozšířit UGO tým," uvedl Sam Kennedy, šéfredaktor 1UP, a dodal. "Společně s UGO se nám snad podaří soustředit se na to, co nám jde nejlépe. A to je vytváření zajímavých článků a debatování s hráčskou komunitou naším jedinečným způsobem. Určitě vám v hlavě vyvstává spousta otázek ohledně budoucnosti tohoto serveru. K tomu prozatím můžeme říct pouze tolik, že se pro vás i nadále budeme snažit připravovat zajímavé a poutavé články ze světa her."

Na závěr snad ještě dodáme, že se magazín EGM poprvé objevil na novinových stáncích přibližně před 20 roky. V 90. letech minulého století se mu přitom dařilo natolik, že vycházel dokonce dvakrát měsíčně, a to v podobě dvou časopisů - EGM a EGM2.

P.S.: Abychom byli přesní, společně s 1UP přechází pod správu UGO Entertainment rovněž portály GameVideos.com, MyCheats.com a GameTab.com.

Zdroj: CVG, 1UP

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 17 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Playstation přichází se speciální nabídkou oblíbených herních titulů

Playstation přichází se speciální nabí…

Vánoce se blíží, tak šup do obchodu pro pořádné PS4 hity.

27.  11.  2017 | | 4 N/A