Davis odchází: EGM končí, 1UP prodán

Vždycky, když z oblasti herní novinařiny odchází někdo známý a respektovaný, je to velký šok. A nejinak je tomu i v případě ostříleného veterána Ziffa Davise, jenž se rozhodl odejít do důchodu a "zbavit" se všeho, co mu až dosud vydělávalo. V reálu to znamená, že skončil magazín EGM, který se tak vydal ve stopách již dříve zrušeného časopisu Games for Windows, a veškeré Davisovi internetové projekty byly prodány společnosti UGO Entertainment.

Co bude následovat dál není tak úplně jasné, ale alespoň prozatím to vypadá, že mají zástupci UGO v plánu udržovat server 1UP v chodu. Podle zákulisních informací však spolu s Davisem odešli desítky dalších lidí. Je tedy otázkou, zda-li se jednalo o "zaměstnance" EGM, či již zmíněného herního portálu. Dá se ovšem očekávat, že se brzy dočkáme tiskové zprávy, která vše uvede na pravou míru.

"Jsme skutečně nadšeni, že můžeme rozšířit UGO tým," uvedl Sam Kennedy, šéfredaktor 1UP, a dodal. "Společně s UGO se nám snad podaří soustředit se na to, co nám jde nejlépe. A to je vytváření zajímavých článků a debatování s hráčskou komunitou naším jedinečným způsobem. Určitě vám v hlavě vyvstává spousta otázek ohledně budoucnosti tohoto serveru. K tomu prozatím můžeme říct pouze tolik, že se pro vás i nadále budeme snažit připravovat zajímavé a poutavé články ze světa her."

Na závěr snad ještě dodáme, že se magazín EGM poprvé objevil na novinových stáncích přibližně před 20 roky. V 90. letech minulého století se mu přitom dařilo natolik, že vycházel dokonce dvakrát měsíčně, a to v podobě dvou časopisů - EGM a EGM2.

P.S.: Abychom byli přesní, společně s 1UP přechází pod správu UGO Entertainment rovněž portály GameVideos.com, MyCheats.com a GameTab.com.

Zdroj: CVG, 1UP

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |