Davis odchází: EGM končí, 1UP prodán

vytisknout velikost písma
Davis odchází: EGM končí, 1UP prodán

Vždycky, když z oblasti herní novinařiny odchází někdo známý a respektovaný, je to velký šok. A nejinak je tomu i v případě ostříleného veterána Ziffa Davise, jenž se rozhodl odejít do důchodu a "zbavit" se všeho, co mu až dosud vydělávalo. V reálu to znamená, že skončil magazín EGM, který se tak vydal ve stopách již dříve zrušeného časopisu Games for Windows, a veškeré Davisovi internetové projekty byly prodány společnosti UGO Entertainment.

Co bude následovat dál není tak úplně jasné, ale alespoň prozatím to vypadá, že mají zástupci UGO v plánu udržovat server 1UP v chodu. Podle zákulisních informací však spolu s Davisem odešli desítky dalších lidí. Je tedy otázkou, zda-li se jednalo o "zaměstnance" EGM, či již zmíněného herního portálu. Dá se ovšem očekávat, že se brzy dočkáme tiskové zprávy, která vše uvede na pravou míru.

"Jsme skutečně nadšeni, že můžeme rozšířit UGO tým," uvedl Sam Kennedy, šéfredaktor 1UP, a dodal. "Společně s UGO se nám snad podaří soustředit se na to, co nám jde nejlépe. A to je vytváření zajímavých článků a debatování s hráčskou komunitou naším jedinečným způsobem. Určitě vám v hlavě vyvstává spousta otázek ohledně budoucnosti tohoto serveru. K tomu prozatím můžeme říct pouze tolik, že se pro vás i nadále budeme snažit připravovat zajímavé a poutavé články ze světa her."

Na závěr snad ještě dodáme, že se magazín EGM poprvé objevil na novinových stáncích přibližně před 20 roky. V 90. letech minulého století se mu přitom dařilo natolik, že vycházel dokonce dvakrát měsíčně, a to v podobě dvou časopisů - EGM a EGM2.

P.S.: Abychom byli přesní, společně s 1UP přechází pod správu UGO Entertainment rovněž portály GameVideos.com, MyCheats.com a GameTab.com.

Zdroj: CVG, 1UP

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |