Dead Rising 4: Frank’s Big Package - krvavé radovánky (recenze)

Utlačování zombíků nikdy nevyjde z módy a žádná hra to neví lépe, než Dead Rising.

Dead Rising byl od svého vzniku přesně cíleným zážitkem, který nikdy neodbočil od toho, co mu šlo nejlépe. Nefalšovaná zombie zábava, kde se fantazii meze nekladou a vtípky a narážky srší z každé díry. Tak jsme sérii vždy brali a jako odlehčená popcornovka vždy sloužila výtečně, i když lehce ploše. Po téměř roce tu máme čtvrtý díl i na konzoli PS4 a ačkoliv jsou časové exkluzivity pěkní prevíti (že Laro), počkat si občas rozhodně vyplatí. Dostanete totiž kompletní a vylepšený balíček a u Dead Rising 4 to platí trojnásob. 

Dead Rising 4: Pořád ta stejná koleda (recenze)

Dead Rising 4: Pořád ta stejná koleda (recenze)

V případě, že se chcete dozvědět o detailech příběhů a dalších herních mechanismech, doporučujeme si přečíst původní recenzi Ondřeje, který v ní rozpitval vše důležité. Já se pro změnu soustředím na to, zda má vůbec smysl si titul pořizovat i na Playstation 4. 

Pořád to samé, jen mnohonásobně více

Pokud jste hru už odehráli na PC či Xboxu, pravděpodobně tu není co řešit a recenzi ani nečtete. Frank's Big Package vyšel čistě pro majitele konzole od Sony a právě jim se to rozhodně vyplatí. Proč? Inu, název tentokrát hře opravdu sedne, tak nabitý balíček jsem totiž už dlouho nezažil. 

Dead Rising 4_ Frank's Big Package_20171130211100.jpgDead Rising 4_ Frank's Big Package_20171130210311.jpgDead Rising 4_ Frank's Big Package_20171130210752.jpgDead Rising 4_ Frank's Big Package_20171130211007.jpg
Zombíci, zombíci a zase jednou zombíci. Zde si jich užijete dosyta. 

Máte tu kompletní příběh se všemi DLC balíčky, přídavky, záplatami, bonusovými zbraněmi a horou aktualizací, které vystačí na desítky hodin brutální zábavy s horou zombíků. Vše bylo vypipláno, opraveno a vylepšeno, takže je zážitek opravdu svižný a bezproblémový. K dispozici máte semi-otevřený herní svět, zástupy nemrtvých a jako zbraň můžete použít prostě cokoliv, od čajového hrnku až po slunečník či automat na Coca Colu. To ve hře zůstalo a právě to z ní dělá onu boží směsici chaosu, která se skvěle hodí na odreagování. 

Capcom si však dal záležet a přidal do hry ještě mód Heroes, což se dá označit za ještě větší šílenost, než hra samotná, pokud je to vůbec možné. Do kampaně totiž budete moci skočit jako Frank s oblečky mnoha ikonických hrdinů vydavatele, od Street Fightera a Mega Mana až po Devil May Cry a tunu dalších.

36756449786_a10dcef4b6_b.jpgDR4_FBP_CH_05DDMC_02.jpgDR4_FBP_VAL_01_png_jpgcopy.jpg
Oblečky jsou jen špičkou bizarního ledovce Capcomu.

Ba co více, každá postava se jinak ovládá, má unikátní vlastnosti a dovednosti. Sice odpadá možnost zvedat ze země předměty, to je ale stejně z hlediska hratelnosti nesmyslné. Kdo by chtěl zvedat hrábě, když pobíháte mezi zombíky jako Dante? Pardon, jako Frank s parukou. 

Není všechno zlato

Jak už jste jistě pochopili, čtvrtý díl nabízí nejvýživnější herní balíček, který si fanoušci Dead Rising mohli přát. Na druhou stranu, pokud k milovníkům série nepatříte, rozhodně vás PS4 verze nepřesvědčí. Hru totiž stále zužují stejné nedostatky, jako je trestuhodná absence kooperačního režimu, odstraněný časovač, který dělal původní díly série tak unikátní a krásně masochistické, a nakonec po několikahodinové řeži vám už začnou připadat potyčky až příliš stereotypní. To je ostatně cenou za plochou hratelnost, která se po celou dobu soustředí víceméně na to jedno jediné. 

Dead Rising 4_ Frank's Big Package_20171130200510.jpgDead Rising 4_ Frank's Big Package_20171130205645.jpgDead Rising 4_ Frank's Big Package_20171130210027.jpgDead Rising 4_ Frank's Big Package_20171130210915.jpg
Používat jako zbraň můžete cokoliv, od hrnku až po motokáru.

Na druhou stranu potěší odlehčený příběh, který srší důvtipem a parodiemi, což se mi osobně zamlouvalo a výsledné nátuře hře padlo jako ulité. Dead Rising 4 je svým způsobem béčkovou chuťovkou, kterou buď milujete, nebo nenávidíte. Nesmíte v ní hledat hlubší smysl a budete odměněni bravurní řežbou. Pokud tomu neholdujete, pravděpodobně se budete muset porozhlédnout jinde. 

Hodnocení: 3.5 / 5

Klady:

  • Obrovské množství obsahu
  • Kompletní balíček všech DLC a přídavků
  • Odlehčená nátura příběhu
  • Pestrá škála zbraní a předmětů

Zápory:

  • Časem stereotypní
  • Žádné výrazné novinky
  • Absence kooperace

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |