Dead Space - Bioshock od Electronic Arts?

Firma Electronic Arts se chce zbavit nálepky producenta brakových sérií nekonečných pokračování. Prvním titulem, jenž by jí v tom měl pomoct, je Dead Space, survival horor odhalený obálkou aktuálního čísla magazínu Game Informer. „Může se jeden člověk prosekat temnotou?“ ptají se jeho autoři, přičemž napovídají, že prostřednictvím titulu se hráči vypraví do vzdáleného koutu galaxie, kde bude probuzena k životu dávno zapomenutá rasa mimozemšťanů.

Dead Space nepůsobí rozruch mezi hráčskou obcí z ničeho nic. Zobrazená postava se až nápadně podobá Big Daddymu z hitu Bioshock, přičemž téma osamělého hráče, kterému uprostřed temnoty a klubka krvežíznivých mimozemšťanů dělá společnost pouze baterka, připomíná řadu System Shock a další perly žánru her zaobírajících se bojem jendotlivce o přežití v odříznutém prostředí. Zmínky o Dead Space zde byly již před rokem, kdy analytik P. J. McNealey upozornil na novou hru od EA, pro kterou společnost licencovala Unreal Engine 3. Game Informer dále píše, že těšit se mohou především příznivci filmu Horizont událostí z roku 1997. Těšíme se na další infomrace o potenciálním rozšiřovateli žánru, který rázem defibrilátoru nedávno oživil Bioshock.

  

Zdroj: Game Informer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |