Death Dealer není sýr

...nýbrž připravovaná plně zoomovatelná francouzská akční fantasy RPG, ve které vás kromě všech tradičních atributů žánru čeká i několik pozoruhodných vylepšení, která sice nebudou takovým revolučním činem jako byla svého času gilotina, nicméně i tak by to mohlo být po dokončení pěkné maso.
Death Dealer není sýr
…nýbrž připravovaná plně zoomovatelná francouzská akční fantasy RPG, ve které vás kromě všech tradičních atributů žánru čeká i několik pozoruhodných vylepšení, která sice nebudou takovým revolučním činem jako byla svého času gilotina, nicméně i tak by to mohlo být po dokončení pěkné maso.

Death DealerDeath Dealer

Death Dealera připravují k vydání francouzští vývojáři z týmu Oeil Pour Oeil. Ačkoli tým sám si Death Dealerem svoji premiéru na poli počítačových her teprve odbude, většina z jeho členů se v žánru RPG cítí jako ryba ve vodě. Za zmínku stojí především Eric Hérenquel, který patří v zemi pojídačů žabích stehýnek k uznávaným tvůrcům komiksů a podílí se na výtvarné podobě hry.

A čím že to chce vlastně Death Dealer zabodovat? Volností jakou nabízel Fallout, hratelností ve stylu Diabla, souboji ve stylu Final Fantasy a vůbec nejšťastnější by autoři byli, kdyby strčili do kapsy Baldur´s Gate. Zda jde o hrst propagačních hlášek či upřímná přání skupiny nadšenců je přitom jedno.

Death DealerDeath Dealer

Autoři slibují 13 epizod a celkem 40 různých subquestů, v nichž budou vaše možnosti jak dojít k cíli téměř neomezené. Pěkně 3D real timeově vyvedené postavičky budou totiž moci např. vyrážet dveře, zapalovat dřevěné objekty, posunovat stoly, zabarikádovávat východy, zkrátka chovat se tak, jak to ke správné fantasy RPG patří. Ještě zajímavěji zní ale informace, podle nichž by postavy měly být schopny i jezdit, lozit po skalách, plavat a létat. Uf!

Hlavním hrdinou budou neohrožený barbarský válečník ne nepodobný Conanovi, který se pokusí postavit úkladům samozvaných proradných bohů (jak podlé!). Na cestě za jejich zadupáním do země se přitom podívá do brčálových bažin, projde se vyprahlou stepí, navštíví obrovská města jako třeba Abishu a nakoukne i do zatuchlých podzemních labyrintů. A protože půjde o svět spíš howardovský než tolkienovský, budou všechny postavy, které potká, trochu nejednoznačné. Žádnou selanku nečekejte.

Death DealerDeath Dealer

Družina se bude skládat ze čtyř členů. Kromě drsného barbara to bude ještě vysoký šaman-kyklop, kněžka ovládající bojová umění a magii a do čtveřice mutant-kočkočlověk-ozbrojený kovovými drápy. Všechny čtyři postavy budou vybaveny kombinací různých schopností a speciálních útoků, přičemž budou mít vždy přístup alespoň k nějakým kouzlům. Co se týče postupu postav na vyšší úrovně, bude použit klasický způsob kombinující individuální body zkušenosti se zkušeností získanou družinou za splnění úkolu.

A když už jsme u pravidel, jak to bude s bitkami? Tvůrci plánují kolový soubojový systém, z čehož plyne důraz na jisté strategické myšlení u hráčů. Zajímavé ale je, že čas na rozmyšlenou bude omezen, takže žádné vaření si kávy mezi dvěma útoky o půl druhé v noci se konat nebude. Ale žádný strach, pokud vás během mikrospánku zabijí, bude tu vždy možnost oživení. Za jistou cenu ovšem...

Death DealerDeath Dealer

Co se multiplayeru týče, nečekejme nic velkého. Tři módy - Arena pro souboje, klasický Dungeon a Dungeon Master řízený jedním z hráčů, to bude vše s čím na nás Oeil Pour Oeil vyrukuje. Death Dealer zatím nemá distributora a i když nějaká jednání už probíhají, datum vydání si pouze tipnu. Jaro příštího roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |