Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafikou a DLSS 2.0

Nejnovější technologie v precizně optimalizovaném enginu pana Kojimy.

Ať už si o sci-fi eposu Hideo Kojimy myslíte ledacos, jedno mu upřít nelze. Death Stranding je z grafického hlediska naprostou špičkou realisticky zpracovaných světů a hráči můžou děkovat především skvěle odladěnému enginu Decima, který můžete znát třeba i ze hry Horizon Zero Dawn. A zatímco Kojima dokázal vyždímat technické možnosti konzole Playstation 4 na maximum, teprve na PC můžeme vidět jeho projekt tak, jak původně zamýšlel. 

Pravděpodobně první nejvýraznější změnou je vyšší snímková frekvence. Jak podotkl technický ředitel Akio Sakamoto, studio hru už v základu tvořilo pro 60FPS a je tak skvělé, že to můžeme na PC aktivovat. Samozřejmě lze jít mnohem výše, pokud vám to hardware dovolí, rozdíl oproti PS4 verzi tak bude znatelný.

Death Stranding: pošťákem napříč Amerikou | Recenze

Death Stranding: pošťákem napříč Amerikou | Recenze

Jednou z grafických vychytávek, která ve 4K rozlišení na monitoru patřičně vynikne, je fotorealistická technologie snímání okolního prostředí, kterou Decima umí. Přidejte k tomu věrohodné zpracování textur, povrchů a materiálů a máte smrtící kombinaci. 

Jelikož Decima pracuje s vlastním systémem osvětlení a práce se světlem a stíny, titul nepodporuje ray tracing. Na druhou stranu tu nechybí velmi chválená technologie Nvidie - DLSS 2.0 pro vyhlazování hran při zachování výkonu. Titul jsme testovali na herním notebooku Asus Zephyrus S GX502 s procesorem i7 deváté generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070, takže nebyl problém nejen vyšponovat snímkovací frekvenci vysoko nad 60FPS, ale také aktivovat DLSS 2.0. 

Kojima pracuje na novém projektu, možná půjde o Death Stranding 2

Kojima pracuje na novém projektu, možná půjde o Death Stranding 2

Výsledkem jsou krásně jemné hrany objektů, které díky enginu a jeho kvalitní práci s texturami opravdu dokonale splývaly. Decima sama o sobě umí výborně zaostřit hrany a objekty, takže rozdíl mezi zapnutým a vypnutým DLSS 2.0 nebyl tak viditelný, jako například v případě hry Control, při bližším zkoumání některých objektů je však stále znát. Co však přítomnost této technologie dovoluje je spustit hru ve 4K rozlišení při minimálně 60 snímcích bez výrazného poklesu výkonu (za předpokladu, že hrajete v režimu performance) na všech grafických kartách řady RTX 20xx. 

Jsme rozhodně zvědavi, jak může Death Stranding potenciálně vypadat na konzoli PS5, s PC verzí jsme však více než spokojeni a tým odvedl perfektní práci z hlediska optimalizace. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepšenou grafiku i příběh

Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepše…

Legendární Mafia se vrací ve svém remaku, ale není to jen nový vizuál, co hra přinese. Vlastně působí úplně jinak, než jako ta hra, kterou jsme hráli před lety.

3.  9.  2020 | | 47 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |