Death Stranding: O co tady jde?

vytisknout velikost písma
Hideo Kojima nám letos představil svoji novou hru. Sice nevíme, o čem bude, co to bude za žánr nebo kdo je hlavní postava, ale okamžitě ji chceme hrát.

Bylo to na letošní konferenci Sony na výstavě E3, kdy Kojima poprvé představil svůj projekt s názvem Death Stranding. Ukázal minutu a půl dlouhý trailer. Jen to stačilo k tomu, aby si získal fanoušky po celém světě, kteří každým dnem spekulují, o čem že ve hře půjde. Druhá ukázka ovšem ještě více zamotala hlavy nadšenců. Na nedávném předávání cen The Game Awards jako poděkování za cenu herní ikony představil druhý trailer.

3.jpg
Zatím nevíme, jakou roli sehraje Norman Reedus

Uvidíme známé tváře

Jedna věc se Kojimovi a jeho studiu už nyní musí uznat. Mají opravdu výbornou technologii, pomocí které snímají obličeje. Díky tomu tak máme možnost v prvním traileru vidět herce Normana Reeduse, který hraje například v seriálu Walking Dead.

Dále pak se ukázal režisér filmů jako Hellboy nebo Faunův labyrint, Guillermo del Toro. Ten se hned po uvedení druhého traileru razantně vyjádřil na jednání Konami v minulém roce. Jednoduše napsal na twitter „FUCK KONAMI“. Následně k tomu ještě dodal, že zrušení připravovaného hororu Slent Hills je jedna z nejdebilnějších věcí, kterou kdy viděl. Na závěr pogratuloval Kojimovi k získání ceny.

6.jpg
Mads Mikkelsen bude hrát roli hlavního záporáka

Zatím poslední známou osobností, která se ukázala, je herec Mads Mikkelsen, kterého můžete znát z filmů jako Královská aféra, Hon, nebo ze seriálu Hannibal. Mikkelsen bude ve hře hrát roli hlavního antagonisty a v jednom rozhovoru přiznal, že ani on sám netuší, o čem vlastně Death Stranding je.

„Je to těžké popsat. Znáte Kojimu, je to geniální člověk. Sice mi o hře řekl spoustu věcí, ale rozuměl jsem jen části z toho. Často jsem jen udiveně naslouchal. Musím se podívat na celek, než to pochopím. Death Stranding totiž přináší něco úplně nového.“

Mads Mikkelsen žádnou z předchozích Kojimových her nehrál, ale ví, o co se jedná. Dle jeho slov také spoluprací se slavným herním vývojářem udělal dojem na svého syna.

Podle Mikkelsona Kojima přistupuje k vývoji her, jako by natáčel film. „Po tom, co jsem viděl trailer s Normanem Reedusem, jsem byl zcela ohromen. Je to skutečně neobyčejné, už jen z pohledu herce. Všechny ty pocity a emoce. Nejsem bůhvíjaký hráč, ale říkal jsem si, že to, co Kojima dělá, je neuvěřitelné. Moc se mi to líbí,“ dodal herec.

2.jpg
Dítě zmizí v jednom a objeví se v druhém traileru

Motor od Guerilla Games

Při příležitosti akce Playstation Experience byl také odhalen engine, na kterém hra poběží. Po mnoha spekulacích to nakonec bude Decima engine od nizozemského studia Guerilla Games, který pohání i velice dobře vypadající Horizon Zero Dawn. Už jsme ho ale viděli na hrách jako je Killzone nebo Until Dawn.

Kojima si spolupráci s tvůrci enginu pochvaluje. Od první chvíle jednání to vypadalo dobře a byl velmi poctěn, když dostal zdrojový kód bez toho, aby musel podepisovat nějaké NDA.

Právě enginu Decima vděčíme za to, že Death Stranding vypadá tak dobře. Oba představené trailery běžely real-time na PS4. Kojima ještě podotknul, že engine od Guerilla Games je skvělý pro open-world hry, tak možná se Death Stranding zařadí mezi ně? Nikdo neví, snad jen samotný Kojima.  

9.jpg
Guillermo del Toro bude podle náznaku v roli vědce

Nekonečné množství spekulací

Samozřejmě jako kolem všech Kojimových her se točí celá řada konspiračních teorií a možných náznaků. Postava del Tora z druhého traileru má podle všímavých fanoušků nápis Burges. Z toho právě usuzují, že tohle bude jeho jméno.

Také to vypadá, že ve hře budou paralelní reality. Napovídá tomu obrácená duha, mixu techniky z vícero období a do toho je navíc zakomponováno cosi organického. Navíc má Norman Reedus no známkách vzorce, které souvisejí s černými dírami.

Kojima ani hudbu k trailerům nevybírá jen tak náhodně. Opět vybral interpreta Low Roar, konkrétně písničku Easy Way Out. Její počáteční slova jsou: „Chyby, které jsem udělal, už nemůžu vrátit“.

Konspirátoři v tom vidí spojitost s prvním trailerem. Všude se totiž ukazují pupeční šňůry nebo kabely, pomocí kterých mimo jiné Mikkelson ovládá jeho vojáky kostlivce. Jde tedy o možnost provázání nebo spoutání. Reedus ale tuto šňůru nemá a vypadá spíš jako Jaffa z Hvězdné brány. Stejně je na tom i panenka plovoucí v druhém traileru.

Death Stranding má mít na PS4 Pro fotorealistickou grafiku

Death Stranding má mít na PS4 Pro fotorealistickou grafiku

Ještě jedna zajímavost. Pokud si pustíte oba trailery zároveň, tak v moment, kdy Reedusovi zmizí z náruče dítě, objeví se u del Tora. A aby toho nebylo málo, del Toro má na zápěstí stejná pouta, jako Reedus.

1.jpg
Na konkrétní informace si ještě chvíli počkáme

Více informací se jen tak nedočkáme

Upřímně, ani já pořádně nechápu, jak tyhle věci mohou fanoušci zjistit z pár minut videa. Nicméně jak to tak vypadá, tak ještě dlouhou dobu budeme muset jen spekulovat. Kojima se totiž ve spojitosti s druhým trailerem a oznámením enginu vyjádřil, že Death Stranding nevyjde dřív, než v roce 2018.

Vývoj se možná protáhne, ale fanoušci dostali ujištění, že hra vyjde ještě dřív, než bude olympiáda v Tokiu roku 2020. Tvůrce architektury PS4 Mark Cerny mluvil o výhodách vývoje pro jedinou platformu. Prakticky tedy potvrdil, že Death Stranding bude exkluzivitou.

Pokud chcete znát víc konspiračních teorií, zajděte na fóra věnující se Death Stranding a určitě si přijdete na své. Jinak asi budete muset stejně jako já čekat, až se zase objeví nějaká ta novinka.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 důvodů, proč běžet do obchodu pro Nintendo Switch

10 důvodů, proč běžet do obchodu pro N…

Nintendo Switch představuje nový svěží herní zážitek, který se velmi liší od hraní na Xbox One a PS4. Přinášíme vám 10 důvodů, proč byste si tuto konzoli měli koupit.

12.  7.  2017 | | 16 N/A
Umělecké pojetí hry Hellblade opravdu vyráží dech (galerie)

Umělecké pojetí hry Hellblade opravdu …

Akční fantasy thriller Hellblade možná plachtí u většiny pod radarem. To by ale byla osudová chyba.

23.  7.  2017 |
10 důvodů, proč s koupí Nintendo Switch ještě počkat

10 důvodů, proč s koupí Nintendo Switc…

Nintendo Switch je velmi zajímavá konzole, což nás inspirovalo k článku o tom, proč byste si tuto konzoli měli koupit. Z jiného úhlu pohledu však trpí mnoha chybami, kvůli kterým byste si ji naopak určitě kupovat neměli.

17.  7.  2017 | | 5 N/A
Apple znovuobjevil rozšířenou realitu. Vývojáři už předvádí parádní aplikace

Apple znovuobjevil rozšířenou realitu.…

Apple pravděpodobně přetransformuje další důležitý segment - rozšířenou realitu.

16.  7.  2017 | | 2 N/A
Virtuální realita na E3: nejzajímavější pecky veletrhu

Virtuální realita na E3: nejzajímavějš…

Na letošní E3 se nezapomnělo ani na fanoušky virtuální reality. Na konferencích se jim sice nevěnovalo valné množství pozornosti, ale i tak se mezi oznámenými tituly objevilo pár dobře vypadajících kousků. Je libo pecky od Bethesdy jako je Fallout nebo Doom ve VR? A co takhle nějaké exkluzivity na PSVR? To všechno tady najdete.

14.  7.  2017 |
Herní agenda: výhled na sportovní a závodní pecky roku

Herní agenda: výhled na sportovní a zá…

Jako každý rok nás čeká na podzim nálož sportovních her. Čeká nás letos nějaké extra překvapení, nebo prostě dostaneme „jen“ další díly již zaběhlých značek? Čtěte dál a dozvíte se více!

20.  7.  2017 |
Humble Bundle má vynikající nabídku na hry od Telltale

Humble Bundle má vynikající nabídku na…

Slevové akce na hry jsou běžné a občas máte dokonce pocit, že se prodejci snad zbláznili. Momentálně se to stalo obchodu Humble Bundle, který prodává hry od Telltale za vynikající ceny.

20.  7.  2017 |
Star Wars Battlefront II: E3 dojmy z hvězdných válek

Star Wars Battlefront II: E3 dojmy z h…

Jednou z nejočekávanějších her od Electronic Arts je v současnosti jednoznačně druhý díl Battlefrontu. Ve dvojce bychom se měli dočkat všech těch věcí, které v jedničce tak chyběly. Singleplayerová kampaň, více obsahu v kooperačním a multiplayerovém režimu a k tomu spousta menších vychytávek. Pojďme si to hezky rozebrat.

15.  7.  2017 |