Death Stranding: O co tady jde?

vytisknout velikost písma
Hideo Kojima nám letos představil svoji novou hru. Sice nevíme, o čem bude, co to bude za žánr nebo kdo je hlavní postava, ale okamžitě ji chceme hrát.

Bylo to na letošní konferenci Sony na výstavě E3, kdy Kojima poprvé představil svůj projekt s názvem Death Stranding. Ukázal minutu a půl dlouhý trailer. Jen to stačilo k tomu, aby si získal fanoušky po celém světě, kteří každým dnem spekulují, o čem že ve hře půjde. Druhá ukázka ovšem ještě více zamotala hlavy nadšenců. Na nedávném předávání cen The Game Awards jako poděkování za cenu herní ikony představil druhý trailer.

3.jpg
Zatím nevíme, jakou roli sehraje Norman Reedus

Uvidíme známé tváře

Jedna věc se Kojimovi a jeho studiu už nyní musí uznat. Mají opravdu výbornou technologii, pomocí které snímají obličeje. Díky tomu tak máme možnost v prvním traileru vidět herce Normana Reeduse, který hraje například v seriálu Walking Dead.

Dále pak se ukázal režisér filmů jako Hellboy nebo Faunův labyrint, Guillermo del Toro. Ten se hned po uvedení druhého traileru razantně vyjádřil na jednání Konami v minulém roce. Jednoduše napsal na twitter „FUCK KONAMI“. Následně k tomu ještě dodal, že zrušení připravovaného hororu Slent Hills je jedna z nejdebilnějších věcí, kterou kdy viděl. Na závěr pogratuloval Kojimovi k získání ceny.

6.jpg
Mads Mikkelsen bude hrát roli hlavního záporáka

Zatím poslední známou osobností, která se ukázala, je herec Mads Mikkelsen, kterého můžete znát z filmů jako Královská aféra, Hon, nebo ze seriálu Hannibal. Mikkelsen bude ve hře hrát roli hlavního antagonisty a v jednom rozhovoru přiznal, že ani on sám netuší, o čem vlastně Death Stranding je.

„Je to těžké popsat. Znáte Kojimu, je to geniální člověk. Sice mi o hře řekl spoustu věcí, ale rozuměl jsem jen části z toho. Často jsem jen udiveně naslouchal. Musím se podívat na celek, než to pochopím. Death Stranding totiž přináší něco úplně nového.“

Mads Mikkelsen žádnou z předchozích Kojimových her nehrál, ale ví, o co se jedná. Dle jeho slov také spoluprací se slavným herním vývojářem udělal dojem na svého syna.

Podle Mikkelsona Kojima přistupuje k vývoji her, jako by natáčel film. „Po tom, co jsem viděl trailer s Normanem Reedusem, jsem byl zcela ohromen. Je to skutečně neobyčejné, už jen z pohledu herce. Všechny ty pocity a emoce. Nejsem bůhvíjaký hráč, ale říkal jsem si, že to, co Kojima dělá, je neuvěřitelné. Moc se mi to líbí,“ dodal herec.

2.jpg
Dítě zmizí v jednom a objeví se v druhém traileru

Motor od Guerilla Games

Při příležitosti akce Playstation Experience byl také odhalen engine, na kterém hra poběží. Po mnoha spekulacích to nakonec bude Decima engine od nizozemského studia Guerilla Games, který pohání i velice dobře vypadající Horizon Zero Dawn. Už jsme ho ale viděli na hrách jako je Killzone nebo Until Dawn.

Kojima si spolupráci s tvůrci enginu pochvaluje. Od první chvíle jednání to vypadalo dobře a byl velmi poctěn, když dostal zdrojový kód bez toho, aby musel podepisovat nějaké NDA.

Právě enginu Decima vděčíme za to, že Death Stranding vypadá tak dobře. Oba představené trailery běžely real-time na PS4. Kojima ještě podotknul, že engine od Guerilla Games je skvělý pro open-world hry, tak možná se Death Stranding zařadí mezi ně? Nikdo neví, snad jen samotný Kojima.  

9.jpg
Guillermo del Toro bude podle náznaku v roli vědce

Nekonečné množství spekulací

Samozřejmě jako kolem všech Kojimových her se točí celá řada konspiračních teorií a možných náznaků. Postava del Tora z druhého traileru má podle všímavých fanoušků nápis Burges. Z toho právě usuzují, že tohle bude jeho jméno.

Také to vypadá, že ve hře budou paralelní reality. Napovídá tomu obrácená duha, mixu techniky z vícero období a do toho je navíc zakomponováno cosi organického. Navíc má Norman Reedus no známkách vzorce, které souvisejí s černými dírami.

Kojima ani hudbu k trailerům nevybírá jen tak náhodně. Opět vybral interpreta Low Roar, konkrétně písničku Easy Way Out. Její počáteční slova jsou: „Chyby, které jsem udělal, už nemůžu vrátit“.

Konspirátoři v tom vidí spojitost s prvním trailerem. Všude se totiž ukazují pupeční šňůry nebo kabely, pomocí kterých mimo jiné Mikkelson ovládá jeho vojáky kostlivce. Jde tedy o možnost provázání nebo spoutání. Reedus ale tuto šňůru nemá a vypadá spíš jako Jaffa z Hvězdné brány. Stejně je na tom i panenka plovoucí v druhém traileru.

Death Stranding má mít na PS4 Pro fotorealistickou grafiku

Death Stranding má mít na PS4 Pro fotorealistickou grafiku

Ještě jedna zajímavost. Pokud si pustíte oba trailery zároveň, tak v moment, kdy Reedusovi zmizí z náruče dítě, objeví se u del Tora. A aby toho nebylo málo, del Toro má na zápěstí stejná pouta, jako Reedus.

1.jpg
Na konkrétní informace si ještě chvíli počkáme

Více informací se jen tak nedočkáme

Upřímně, ani já pořádně nechápu, jak tyhle věci mohou fanoušci zjistit z pár minut videa. Nicméně jak to tak vypadá, tak ještě dlouhou dobu budeme muset jen spekulovat. Kojima se totiž ve spojitosti s druhým trailerem a oznámením enginu vyjádřil, že Death Stranding nevyjde dřív, než v roce 2018.

Vývoj se možná protáhne, ale fanoušci dostali ujištění, že hra vyjde ještě dřív, než bude olympiáda v Tokiu roku 2020. Tvůrce architektury PS4 Mark Cerny mluvil o výhodách vývoje pro jedinou platformu. Prakticky tedy potvrdil, že Death Stranding bude exkluzivitou.

Pokud chcete znát víc konspiračních teorií, zajděte na fóra věnující se Death Stranding a určitě si přijdete na své. Jinak asi budete muset stejně jako já čekat, až se zase objeví nějaká ta novinka.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

9 nejdražších her historie, které si můžete zahrát

9 nejdražších her historie, které si m…

Přišlo Vám někdy, že za své oblíbené hry platíte nekřesťanské peníze? A napadlo Vás někdy, kolik vývoj hry vlastně stojí? V dnešním příspěvku se podíváme na devět nejdražších her v historii. Pochopitelně z hlediska investovaných financí do samotného vývoje.

16.  6.  2017 | | 3 N/A
Nové hry pro rok 2017: všechny novinky z herního veletrhu E3 na jednom místě

Nové hry pro rok 2017: všechny novinky…

Největší herní události roku začala a v tomto článku najdete veškeré informace o tom, co za hry bylo představeno od největších herních tvůrců.

13.  6.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší herní pecky výstavy E3, pro které brzy poběžíme do obchodu

Nejlepší herní pecky výstavy E3, pro k…

E3 je největší herní akcí roku a nových chystaných titulů přibylo přímo exponenciálně. Rozhodli jsme se, že vybereme 15 největších herních pecek, které se na konferencích ukázaly.

21.  6.  2017 | | 10 N/A
Xbox One X: nejvýkonnější konzole současnosti pod drobnohledem

Xbox One X: nejvýkonnější konzole souč…

Microsoft konečně oficiálně odhalil konzoli Xbox One X, která má nastolit novou generaci hraní. Opravdu je ale o co stát?

22.  6.  2017 | | 63 N/A
Takhle vypadá Call of Duty: WW2. Podívejte se na ukázku multiplayeru

Takhle vypadá Call of Duty: WW2. Podív…

Po příběhovém odhalení tu konečně máme i první plnohodnotné záběry z multiplayeru očekávané vojenské akce Call of Duty: WW2.

14.  6.  2017 | | 4 N/A
Další várka 4K obrázků z herní výstavy E3 láká na chystané pecky

Další várka 4K obrázků z herní výstavy…

Výstava E3 pomalu ale jistě končí, my ale máme stále dost parádního obsahu na rozdávání. Podívejte se na čerstvé obrázky z her.

17.  6.  2017 | | 1 N/A
4K obrázky z výstavy E3 lákají na budoucnost videoher (galerie)

4K obrázky z výstavy E3 lákají na budo…

Výstava E3 je v plné proudu a my jsme měli možnost vidět již spoustu her ve 4K rozlišení, které Xbox One X zvládne "hravě". Je ale rozdíl opravdu tak patrný?

15.  6.  2017 | | 5 N/A
Obří letní slevová akce na Steamu startuje už zítra, držte si peněženky

Obří letní slevová akce na Steamu star…

Jako každý rok i letos všichni náruživí PC hráči přijdou o své naspořené peníze. Víme, kdy se tak stane.

21.  6.  2017 | | 9 N/A