Deep Fighter – vzhůru ke dnu?

Ač se možná díky titulku může zdát, že Deep Fighter by mohl být veselou dobrodružnou hrou odehrávající se na plovárně, nenechte se zmýlit. Ve skutečnosti by mělo jít o plnohodnotnou 3D akci, ve které se pod hladinou oceánu odehraje nemilosrdný boj o záchranu ohrožené rasy.
Deep Fighter – vzhůru ke dnu?
Povrch naší matičky Země je z více než 70% pokryt vodní masou. Přesto se většina akčních her mokrému živlu zcela očividně vyhýbá, zřejmě v domnění, že vodní hrátky už od dob kapitána Nema ztratily na přitažlivosti. Designeři a programátoři z Criterion Studios jsou ovšem jiného názoru a proto se pustili do výroby Deep Fightera – hry, v níž si vody užijete až nad hlavu.

Deep Fighter bude příběhem podmořské rasy, ohrožované okolním světem, jinou rasou a hromadou příšer. Aby se celý národ zachránil, bude nutné postavit ohromnou mateřskou loď a přesunout ho v ní na jiné, bezpečnější místo. Vy coby prostý, ale nepochybně schopný řadový voják, přitom budete dostávat od svého generála pokyny a v malé podmořské lodi budete plnit jednotlivé mise, jejichž náplní bude průzkum okolí, obrana, útok, záchrana ohrožených příslušníku rasy a nebo třeba i nějaká ta oprava nefunkčních zařízení. Samozřejmě, že vojínem nebudete na věčné časy . S postupujícím časem a úspěšně splněnými misemi se nejen probojujete k nějaké té pecce, ale přesídlíte i z ubohé malé lodičky do lepších a vybavenějších strojů, mezi nimiž by neměly chybět ani po zuby ozbrojené těžké válečné lodě či naopak lehké a tiché průzkumné moduly.

Že to celé tvůrci myslí vážně, to dokazují především screenshoty. Jak známo, voda bývá jedním z prubířských kamenů grafiky vůbec, podle dosud dostupných obrázků však vypadá Deep Fighter nadějně a tak se snad skutečně dočkáme i realistických stínů, pod vodou věrohodně se opotřebovávajících a vybuchujících lodí, nerovností dna a především světla, které by mělo přibývat a ubývat na intenzitě v závislosti na denní době. Počítat budete muset při svých výpravách i s přílivem a odlivem, takže do některých míst se dostanete jen v určitou denní dobu, kdy bude hladina oceánu dostatečně vysoko. Navíc by to vše mělo být vyšperkováno o velice slušnou umělou inteligenci, díky níž bude mít nejen každá příšera jiný způsob a taktiku útočení, ale i nepřátelské lodě budou manévrovat podle stupně zkušeností kapitánů. A aby to nebylo málo, každý tvor bude mít v rámci ekosystému i svého přirozeného nepřítele, díky čemuž se nejspíš staneme svědky podobných šarvátek, jakých jsme si užívali při Half-Lifu.

Jak se zdá, zaděláno je tu na velice slušnou zábavu, která nabídne originálně pojatou akci v prostředí, jehož dno je místy prozkoumáno méně než povrch Měsíce. Naneštěstí však bude Deep Fighter hotov nejdřív někdy na podzim 2000, kdy by měl vyjít pod hlavičkou Ubi Softu, a tak se do té doby může stát z potencionálního žraloka v moři akčních her jen od hlavy páchnoucí vyděšenou makrelou, které se bude o jejích slibech jen zdát. Nezbývá tudíž nic jiného než říci: Uvidíme.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A