Deep Fighter – vzhůru ke dnu?

Ač se možná díky titulku může zdát, že Deep Fighter by mohl být veselou dobrodružnou hrou odehrávající se na plovárně, nenechte se zmýlit. Ve skutečnosti by mělo jít o plnohodnotnou 3D akci, ve které se pod hladinou oceánu odehraje nemilosrdný boj o záchranu ohrožené rasy.
Deep Fighter – vzhůru ke dnu?
Povrch naší matičky Země je z více než 70% pokryt vodní masou. Přesto se většina akčních her mokrému živlu zcela očividně vyhýbá, zřejmě v domnění, že vodní hrátky už od dob kapitána Nema ztratily na přitažlivosti. Designeři a programátoři z Criterion Studios jsou ovšem jiného názoru a proto se pustili do výroby Deep Fightera – hry, v níž si vody užijete až nad hlavu.

Deep Fighter bude příběhem podmořské rasy, ohrožované okolním světem, jinou rasou a hromadou příšer. Aby se celý národ zachránil, bude nutné postavit ohromnou mateřskou loď a přesunout ho v ní na jiné, bezpečnější místo. Vy coby prostý, ale nepochybně schopný řadový voják, přitom budete dostávat od svého generála pokyny a v malé podmořské lodi budete plnit jednotlivé mise, jejichž náplní bude průzkum okolí, obrana, útok, záchrana ohrožených příslušníku rasy a nebo třeba i nějaká ta oprava nefunkčních zařízení. Samozřejmě, že vojínem nebudete na věčné časy . S postupujícím časem a úspěšně splněnými misemi se nejen probojujete k nějaké té pecce, ale přesídlíte i z ubohé malé lodičky do lepších a vybavenějších strojů, mezi nimiž by neměly chybět ani po zuby ozbrojené těžké válečné lodě či naopak lehké a tiché průzkumné moduly.

Že to celé tvůrci myslí vážně, to dokazují především screenshoty. Jak známo, voda bývá jedním z prubířských kamenů grafiky vůbec, podle dosud dostupných obrázků však vypadá Deep Fighter nadějně a tak se snad skutečně dočkáme i realistických stínů, pod vodou věrohodně se opotřebovávajících a vybuchujících lodí, nerovností dna a především světla, které by mělo přibývat a ubývat na intenzitě v závislosti na denní době. Počítat budete muset při svých výpravách i s přílivem a odlivem, takže do některých míst se dostanete jen v určitou denní dobu, kdy bude hladina oceánu dostatečně vysoko. Navíc by to vše mělo být vyšperkováno o velice slušnou umělou inteligenci, díky níž bude mít nejen každá příšera jiný způsob a taktiku útočení, ale i nepřátelské lodě budou manévrovat podle stupně zkušeností kapitánů. A aby to nebylo málo, každý tvor bude mít v rámci ekosystému i svého přirozeného nepřítele, díky čemuž se nejspíš staneme svědky podobných šarvátek, jakých jsme si užívali při Half-Lifu.

Jak se zdá, zaděláno je tu na velice slušnou zábavu, která nabídne originálně pojatou akci v prostředí, jehož dno je místy prozkoumáno méně než povrch Měsíce. Naneštěstí však bude Deep Fighter hotov nejdřív někdy na podzim 2000, kdy by měl vyjít pod hlavičkou Ubi Softu, a tak se do té doby může stát z potencionálního žraloka v moři akčních her jen od hlavy páchnoucí vyděšenou makrelou, které se bude o jejích slibech jen zdát. Nezbývá tudíž nic jiného než říci: Uvidíme.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A