Defense Commander – ideální benchmark?

Možná se ptáte, co má co dělat nějaký benchmark v downloadu plných her, ale je to jednoduché. DC je hra, která má v sobě zabudovanou funkci benchmarku. Podle mého názoru, dokonce velmi kvalitního. Stejně tak kvalitní a zajímavá je i samotná hra. Samozřejmě je distribuována jako freeware.
Defense Commander – ideální benchmark?
Aby to taky nebyl freeware, podstata této hry je velice jednoduchá a určitě nedalo velkou práci ji naprogramovat. Tak, teď je mi jasné, že až si hru stáhne nějaký programátor, tak to zase slíznu, takže to radši beru rovnou zpět. I když to na první pohled nevypadá, jedná se o tzv. technologické demo, jež má řadu vychytávek, kterou jsou nám laikům ovšem skryté. Hra samozřejmě funguje bez jakýchkoliv omezení.

O čem tedy vlastně Defense Commander je? Z válečných filmů jistě znáte takové ty těžké protiletecké kulomety mezi nimiž sedí chudák voják a pálí na nebesa seč mu síly stačí. Sice se málokdy do něčeho trefí, natož aby snad dokonce i něco sestřelil, ale z odstupem času můžeme na filmových záběrech alespoň ocenit odvahu tehdejších (padlých) hrdinů.

Tak přesně o tomhle je dnešní plná hra. Vy totiž budete oním nešťastníkem, jež bude muset ochránit maličkou základnu v údolí mezi kopci. Ze všech stran se na vás budou řítit futuristická létající vozítka a je jen na vás, vašem dvouhlavňovém kulometu a nepočetné zásobě samonaváděcích raket, jak si s nimi dokážete poradit. K dobru je tu radar, jež informuje o blížících se vlnách nepřátel. První kolo se ještě dá, druhé taky, ale ve třetím jsem i po několika hodinách hraní měl dost velké problémy a nepodařilo se mi dostat se dál. Já vím, chyba je v přijímači, tedy ve mně.

Jak jsem již napsal, hra je tzv. technologické demo, které bylo původně vyvinuto pro firmu Microsoft a slouží k prezentaci propojení a komunikace PC s konzolí Dreamcast. Ve hře je prý ukryta řada vysoce vyvinutých technologií, které se však projeví zejména při běhu v síti (hru je možné spustit i jako multiplayer).

Společně s hrou se nainstaluje i textový soubor, v němž je návod ke hře a popis všech ovládacích kláves. Přesto – benchmark se zapíná klávesou F9. Následně se spustí demo a po jeho skončení se zobrazí údaj s dosaženou průměrnou hodnotou FPS. Hru lze spouštět v rozlišeních od 640x480 po 1600x1200 bodů v 16-ti i 32 bitové barevné hloubce. Rovněž lze přepínat mezi nízkými a vysokými detaily.

HW nároky jsou velmi vysoké. Jako minimum je doporučen počítač s procesorem Celeron 350 a 16 MB 3D grafický akcelerátor (Voodoo 3, TNT, G400).

Download (6,02 MB) zde.

Defense CommanderDefense Commander

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |