Dělnická třída opět na scéně

Jednoho vzdáleného dne je kdesi ve vzdálených oblastech vesmíru (přibližně 3 milionů kilometrů od Země) objeveno několik zbrusu nových prvků. Tyto prvky, jak už to tak bývá, jsou velice zvláštní. A to ze dvou důvodů. Jednak dovolují výrobu čipů na konstrukční úrovni kolem 0.005 mikronu, a za druhé jsou supravodivé při normální teplotě.
Dělnická třída opět na scéně
To samozřejmě znamená revoluci. Supravodivost totiž znamená možnost přenášet elektrické impulsy bez jakéhokoliv odporu a tedy bez vzniku tepla. Tak je možné konstruovat procesory na taktovací frekvenci až 25GHz, což je něco méně než 25násobek dnešní maximální rychlosti.

O místa nálezů mají samozřejmě ihned zájem různorodé společnosti. Jak by ne, z toho prostě prachy přímo čouhají. Jenže v extrémních podmínkách, jaké ve vesmíru panují, nepřežije jen tak nějaká společnůstka, takže se to nakonec přelévá v souboj titánů, souboj s krutými zbraněmi a totální destrukcí. Společnosti, které chtějí nové prvky získávat je musejí nejet dokázat vyextrahovat, zpracovat a odeslat, ale také se ubránit potencionálně smrtícím útokům svých početných rivalů.

Dark OreDark Ore

Toť podklad připravované akční strategické hry Dark Ore (doslova "Temná ruda"). Hráč se v tomto případě stává ředitelem jedné z těžebních společností. Jeho cílem je rozšířit těžební území a přivést společnost k výdělku (nejlépe tučnému). Hlavní náplní jeho práce bude stavba stanice a jejích jednotlivých částí, přijímání zakázek ze Země, a co nejvýhodnější prodávání natěžených materiálů. Samozřejmě, že jeho úkolem bude také ohlídat to, zda se ze stanice vyslaná zásilka materiálů v pořádku dostane na místo určení (obvykle planeta Země).

Dark OreDark Ore

Mezi budování stanice patří i výbava nejrůznějšími obrannými či útočnými systémy, které bude možné nakupovat na černém trhu. Ten je však jak jistě známo velice nestálý a tak ne každý typ zbraně bude dostupný stále a neustále. Zbraňové systémy budou k dispozici nejen pro stanici, ale i pro "sběračskou" loď. Taktéž je možné uzavírat smlouvy s pirátskými loděmi.

Hráč bude začínat s hotovostí 10 milionů dolarů a končit (pokud se toho "dožije") na 100 milionech.

Inu, fantazii tvůrců her se meze nekladou :-).


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma