Dělnická třída opět na scéně

Jednoho vzdáleného dne je kdesi ve vzdálených oblastech vesmíru (přibližně 3 milionů kilometrů od Země) objeveno několik zbrusu nových prvků. Tyto prvky, jak už to tak bývá, jsou velice zvláštní. A to ze dvou důvodů. Jednak dovolují výrobu čipů na konstrukční úrovni kolem 0.005 mikronu, a za druhé jsou supravodivé při normální teplotě.
Dělnická třída opět na scéně
To samozřejmě znamená revoluci. Supravodivost totiž znamená možnost přenášet elektrické impulsy bez jakéhokoliv odporu a tedy bez vzniku tepla. Tak je možné konstruovat procesory na taktovací frekvenci až 25GHz, což je něco méně než 25násobek dnešní maximální rychlosti.

O místa nálezů mají samozřejmě ihned zájem různorodé společnosti. Jak by ne, z toho prostě prachy přímo čouhají. Jenže v extrémních podmínkách, jaké ve vesmíru panují, nepřežije jen tak nějaká společnůstka, takže se to nakonec přelévá v souboj titánů, souboj s krutými zbraněmi a totální destrukcí. Společnosti, které chtějí nové prvky získávat je musejí nejet dokázat vyextrahovat, zpracovat a odeslat, ale také se ubránit potencionálně smrtícím útokům svých početných rivalů.

Dark OreDark Ore

Toť podklad připravované akční strategické hry Dark Ore (doslova "Temná ruda"). Hráč se v tomto případě stává ředitelem jedné z těžebních společností. Jeho cílem je rozšířit těžební území a přivést společnost k výdělku (nejlépe tučnému). Hlavní náplní jeho práce bude stavba stanice a jejích jednotlivých částí, přijímání zakázek ze Země, a co nejvýhodnější prodávání natěžených materiálů. Samozřejmě, že jeho úkolem bude také ohlídat to, zda se ze stanice vyslaná zásilka materiálů v pořádku dostane na místo určení (obvykle planeta Země).

Dark OreDark Ore

Mezi budování stanice patří i výbava nejrůznějšími obrannými či útočnými systémy, které bude možné nakupovat na černém trhu. Ten je však jak jistě známo velice nestálý a tak ne každý typ zbraně bude dostupný stále a neustále. Zbraňové systémy budou k dispozici nejen pro stanici, ale i pro "sběračskou" loď. Taktéž je možné uzavírat smlouvy s pirátskými loděmi.

Hráč bude začínat s hotovostí 10 milionů dolarů a končit (pokud se toho "dožije") na 100 milionech.

Inu, fantazii tvůrců her se meze nekladou :-).


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A