Deluxe Snake – had po sté a zase jinak!

Hru nazvanou Snake nemusím asi nikomu dlouze představovat – v herním světě se pohybuje již pěknou řádku let, ale nejenom tam. Najdeme ji dnes i na mobilních telefonech, různých gameboyích, konzolích a bůhvíčem ještě. Dnešní hra, kterou vám představíme, navíc v názvu obsahuje slůvko „deluxe“, jenž dává znát, že uvidíme pár novinek a vylepšení.
Deluxe Snake – had po sté a zase jinak!
Deluxe Snake je asi tou nejpovedenější předělávkou hada, jakou jsem za poslední dobu měl tu čest spatřit. Nenalézám na ni nějaké větší chybičky a hra samotná vyniká po všech stránkách – hratelnostně je naprosto dokonalá, hudebně také, sice graficky to není žádný novodobý skvost podporující nejmodernější 3D technologie, ale grafika je určitě účelná a ničí oko by nad ní rozhodně nemělo býti pohoršeno.

Deluxe SnakeDeluxe Snake

Po nainstalování a spuštění hry budete bez nějakých rozpaků vrženi do přehledného menu, které nám nabídne velké množství voleb a různých nastavení. Asi nejzajímavější je možnost si nastavit mód hry – těch tu máme několik a jejich podstata je pokaždé jiná. Dalším zajímavým políčkem je velikost arény, tj. plochy, v níž budete svého hada ovládat. Velikostí je tu cca pět, od těch nejmenších (microscope) až po ty největší (large). Ještě tu máme tlačítko na zobrazování rámečků, obrub, lemů, či jak se to nazývá, podél vaší hrací plochy – tzn. když je tato volba zapnuta, po střetu s ním ztrácíte život, naopak ale vyjedete na opačném konci obrazovky. Předposlední volbou je počet životů. No a konečně tou poslední, ovlivňující chod nadcházející hry, je rychlost vašeho hada. Jinak menu také obsahuje „Hall of fame“, tedy jakousi Síň slávy, kde jsou zapsáni ti nejlepší z nejlepších. Dále tu je nastavení, kde si lze nakonfigurovat vše hlasitostí hudby počínaje a klávesami na ovládání konče. A abychom byli kompletní tak tu jsou položky Credits a Exit. Jako bonbónek na závěr se stojí zmínit o informacích zobrazovaných v levém spodním rohu – zde se vám ukazuje počet her, které jste odehráli od prvního spuštění hry, váš průměrný a maximální čas na hru apod.

Hra probíhá tak, jak ji všichni známe – po hrací ploše máme roztroušeny různé objekty, které váš had požírá, a tím jeho tělo přibývá na délce. Zde konkrétně máte více věcí, které můžete sníst a stane se něco, jiného než to, že se vám tělo zvětší – může se např. zmenšit, zrychlit, zastavit, přestat vás poslouchat apod.

Deluxe SnakeDeluxe Snake

Jakmile vám dojdou všechny životy, vypíše se velmi přehledná tabulka nejlepších hráčů, do níž se zapíše vaše skóre. Zajímavé je, že každý mód a velikost arény má svou tabulku, takže body se nepočítají dohromady, nýbrž zcela odděleně.

O technickém zpracování jsem se zmínil výše docela pochvalnými slovy. Deluxe Snake vám mohu jen a jen doporučit. Je to taková příjemná předělávka skvělé hry, jíž znají (skoro) všichni.

Download (1,6 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 8 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |