Deluxe Snake – had po sté a zase jinak!

Hru nazvanou Snake nemusím asi nikomu dlouze představovat – v herním světě se pohybuje již pěknou řádku let, ale nejenom tam. Najdeme ji dnes i na mobilních telefonech, různých gameboyích, konzolích a bůhvíčem ještě. Dnešní hra, kterou vám představíme, navíc v názvu obsahuje slůvko „deluxe“, jenž dává znát, že uvidíme pár novinek a vylepšení.
Deluxe Snake – had po sté a zase jinak!
Deluxe Snake je asi tou nejpovedenější předělávkou hada, jakou jsem za poslední dobu měl tu čest spatřit. Nenalézám na ni nějaké větší chybičky a hra samotná vyniká po všech stránkách – hratelnostně je naprosto dokonalá, hudebně také, sice graficky to není žádný novodobý skvost podporující nejmodernější 3D technologie, ale grafika je určitě účelná a ničí oko by nad ní rozhodně nemělo býti pohoršeno.

Deluxe SnakeDeluxe Snake

Po nainstalování a spuštění hry budete bez nějakých rozpaků vrženi do přehledného menu, které nám nabídne velké množství voleb a různých nastavení. Asi nejzajímavější je možnost si nastavit mód hry – těch tu máme několik a jejich podstata je pokaždé jiná. Dalším zajímavým políčkem je velikost arény, tj. plochy, v níž budete svého hada ovládat. Velikostí je tu cca pět, od těch nejmenších (microscope) až po ty největší (large). Ještě tu máme tlačítko na zobrazování rámečků, obrub, lemů, či jak se to nazývá, podél vaší hrací plochy – tzn. když je tato volba zapnuta, po střetu s ním ztrácíte život, naopak ale vyjedete na opačném konci obrazovky. Předposlední volbou je počet životů. No a konečně tou poslední, ovlivňující chod nadcházející hry, je rychlost vašeho hada. Jinak menu také obsahuje „Hall of fame“, tedy jakousi Síň slávy, kde jsou zapsáni ti nejlepší z nejlepších. Dále tu je nastavení, kde si lze nakonfigurovat vše hlasitostí hudby počínaje a klávesami na ovládání konče. A abychom byli kompletní tak tu jsou položky Credits a Exit. Jako bonbónek na závěr se stojí zmínit o informacích zobrazovaných v levém spodním rohu – zde se vám ukazuje počet her, které jste odehráli od prvního spuštění hry, váš průměrný a maximální čas na hru apod.

Hra probíhá tak, jak ji všichni známe – po hrací ploše máme roztroušeny různé objekty, které váš had požírá, a tím jeho tělo přibývá na délce. Zde konkrétně máte více věcí, které můžete sníst a stane se něco, jiného než to, že se vám tělo zvětší – může se např. zmenšit, zrychlit, zastavit, přestat vás poslouchat apod.

Deluxe SnakeDeluxe Snake

Jakmile vám dojdou všechny životy, vypíše se velmi přehledná tabulka nejlepších hráčů, do níž se zapíše vaše skóre. Zajímavé je, že každý mód a velikost arény má svou tabulku, takže body se nepočítají dohromady, nýbrž zcela odděleně.

O technickém zpracování jsem se zmínil výše docela pochvalnými slovy. Deluxe Snake vám mohu jen a jen doporučit. Je to taková příjemná předělávka skvělé hry, jíž znají (skoro) všichni.

Download (1,6 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |