Deluxe Snake – had po sté a zase jinak!

Hru nazvanou Snake nemusím asi nikomu dlouze představovat – v herním světě se pohybuje již pěknou řádku let, ale nejenom tam. Najdeme ji dnes i na mobilních telefonech, různých gameboyích, konzolích a bůhvíčem ještě. Dnešní hra, kterou vám představíme, navíc v názvu obsahuje slůvko „deluxe“, jenž dává znát, že uvidíme pár novinek a vylepšení.
Deluxe Snake – had po sté a zase jinak!
Deluxe Snake je asi tou nejpovedenější předělávkou hada, jakou jsem za poslední dobu měl tu čest spatřit. Nenalézám na ni nějaké větší chybičky a hra samotná vyniká po všech stránkách – hratelnostně je naprosto dokonalá, hudebně také, sice graficky to není žádný novodobý skvost podporující nejmodernější 3D technologie, ale grafika je určitě účelná a ničí oko by nad ní rozhodně nemělo býti pohoršeno.

Deluxe SnakeDeluxe Snake

Po nainstalování a spuštění hry budete bez nějakých rozpaků vrženi do přehledného menu, které nám nabídne velké množství voleb a různých nastavení. Asi nejzajímavější je možnost si nastavit mód hry – těch tu máme několik a jejich podstata je pokaždé jiná. Dalším zajímavým políčkem je velikost arény, tj. plochy, v níž budete svého hada ovládat. Velikostí je tu cca pět, od těch nejmenších (microscope) až po ty největší (large). Ještě tu máme tlačítko na zobrazování rámečků, obrub, lemů, či jak se to nazývá, podél vaší hrací plochy – tzn. když je tato volba zapnuta, po střetu s ním ztrácíte život, naopak ale vyjedete na opačném konci obrazovky. Předposlední volbou je počet životů. No a konečně tou poslední, ovlivňující chod nadcházející hry, je rychlost vašeho hada. Jinak menu také obsahuje „Hall of fame“, tedy jakousi Síň slávy, kde jsou zapsáni ti nejlepší z nejlepších. Dále tu je nastavení, kde si lze nakonfigurovat vše hlasitostí hudby počínaje a klávesami na ovládání konče. A abychom byli kompletní tak tu jsou položky Credits a Exit. Jako bonbónek na závěr se stojí zmínit o informacích zobrazovaných v levém spodním rohu – zde se vám ukazuje počet her, které jste odehráli od prvního spuštění hry, váš průměrný a maximální čas na hru apod.

Hra probíhá tak, jak ji všichni známe – po hrací ploše máme roztroušeny různé objekty, které váš had požírá, a tím jeho tělo přibývá na délce. Zde konkrétně máte více věcí, které můžete sníst a stane se něco, jiného než to, že se vám tělo zvětší – může se např. zmenšit, zrychlit, zastavit, přestat vás poslouchat apod.

Deluxe SnakeDeluxe Snake

Jakmile vám dojdou všechny životy, vypíše se velmi přehledná tabulka nejlepších hráčů, do níž se zapíše vaše skóre. Zajímavé je, že každý mód a velikost arény má svou tabulku, takže body se nepočítají dohromady, nýbrž zcela odděleně.

O technickém zpracování jsem se zmínil výše docela pochvalnými slovy. Deluxe Snake vám mohu jen a jen doporučit. Je to taková příjemná předělávka skvělé hry, jíž znají (skoro) všichni.

Download (1,6 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A