Deluxe Snake – had po sté a zase jinak!

Hru nazvanou Snake nemusím asi nikomu dlouze představovat – v herním světě se pohybuje již pěknou řádku let, ale nejenom tam. Najdeme ji dnes i na mobilních telefonech, různých gameboyích, konzolích a bůhvíčem ještě. Dnešní hra, kterou vám představíme, navíc v názvu obsahuje slůvko „deluxe“, jenž dává znát, že uvidíme pár novinek a vylepšení.
Deluxe Snake – had po sté a zase jinak!
Deluxe Snake je asi tou nejpovedenější předělávkou hada, jakou jsem za poslední dobu měl tu čest spatřit. Nenalézám na ni nějaké větší chybičky a hra samotná vyniká po všech stránkách – hratelnostně je naprosto dokonalá, hudebně také, sice graficky to není žádný novodobý skvost podporující nejmodernější 3D technologie, ale grafika je určitě účelná a ničí oko by nad ní rozhodně nemělo býti pohoršeno.

Deluxe SnakeDeluxe Snake

Po nainstalování a spuštění hry budete bez nějakých rozpaků vrženi do přehledného menu, které nám nabídne velké množství voleb a různých nastavení. Asi nejzajímavější je možnost si nastavit mód hry – těch tu máme několik a jejich podstata je pokaždé jiná. Dalším zajímavým políčkem je velikost arény, tj. plochy, v níž budete svého hada ovládat. Velikostí je tu cca pět, od těch nejmenších (microscope) až po ty největší (large). Ještě tu máme tlačítko na zobrazování rámečků, obrub, lemů, či jak se to nazývá, podél vaší hrací plochy – tzn. když je tato volba zapnuta, po střetu s ním ztrácíte život, naopak ale vyjedete na opačném konci obrazovky. Předposlední volbou je počet životů. No a konečně tou poslední, ovlivňující chod nadcházející hry, je rychlost vašeho hada. Jinak menu také obsahuje „Hall of fame“, tedy jakousi Síň slávy, kde jsou zapsáni ti nejlepší z nejlepších. Dále tu je nastavení, kde si lze nakonfigurovat vše hlasitostí hudby počínaje a klávesami na ovládání konče. A abychom byli kompletní tak tu jsou položky Credits a Exit. Jako bonbónek na závěr se stojí zmínit o informacích zobrazovaných v levém spodním rohu – zde se vám ukazuje počet her, které jste odehráli od prvního spuštění hry, váš průměrný a maximální čas na hru apod.

Hra probíhá tak, jak ji všichni známe – po hrací ploše máme roztroušeny různé objekty, které váš had požírá, a tím jeho tělo přibývá na délce. Zde konkrétně máte více věcí, které můžete sníst a stane se něco, jiného než to, že se vám tělo zvětší – může se např. zmenšit, zrychlit, zastavit, přestat vás poslouchat apod.

Deluxe SnakeDeluxe Snake

Jakmile vám dojdou všechny životy, vypíše se velmi přehledná tabulka nejlepších hráčů, do níž se zapíše vaše skóre. Zajímavé je, že každý mód a velikost arény má svou tabulku, takže body se nepočítají dohromady, nýbrž zcela odděleně.

O technickém zpracování jsem se zmínil výše docela pochvalnými slovy. Deluxe Snake vám mohu jen a jen doporučit. Je to taková příjemná předělávka skvělé hry, jíž znají (skoro) všichni.

Download (1,6 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A