Deskovka Fallout Shelter: kdo se stane vůdcem vaultu?

Fanoušci Falloutu mají letos spoustu důvodu k radosti – minimálně v tom deskoherním světě. V létě letošního roku vyšlo v češtině rozšíření s podtitulem Nová Kalifornie k deskové hře Fallout a před několika málo dny byla oznámena další hra z tohoto univerza. Vyjít by měla na jaře roku 2020 a její české jazykové verze se dočkáme souběžně s celosvětovým vydáním.

V prvé řadě je nutno podotknout, že Fallout Shelter nemá moc společného s Falloutem, který v českém vydání vyšel vloni. Předlohou pro tuto novinku byla stejnojmenná počítačová hra, takže pokud jste ji hráli, víte, co od této záležitosti čekat. Pokud ne, na následujících odstavcích vám to v kostce shrneme.

f2.png

 Příběh se točí kolem komunity jednoho z vaultů, konkrétně Vault-Techu, která se měla skvěle – tedy samozřejmě v rámci života v post-apokalyptickém světě – až do doby, než zemřel její vůdce. Teď je načase najít někoho nového, kdo jeho místo obsadí. Do konkurzu se tedy pochopitelně přihlásíte vy a další 1-3 hráči. Každý z vás dostane na starost jedno patro vaultu s cílem mít na konci hry co nejspokojenější obyvatele. Jednoduché, ne?

f4.pngf6.png

Zpočátku hry máte k dispozici pouze dva obyvatele, ale když se budete snažit, mohou se vám rozrůst až na sedm. Vaším úkolem pak bude jednak udržovat je v dobré náladě, ale samozřejmě je také zapojit do chodu vaultu. Můžete je například poslat do salonku, aby si nad sklenkou dobrého pití zvedli náladu, nebo je můžete poslat zacvičit si do posilovny. Nicméně pokud byste své svěřence nechávali je relaxovat, moc dobře byste nepochodili. Obyvatelé si totiž také musí plnit své povinnosti ve vaultu. Takže je čas od času se budete muset poslat pracovat do elektráren, na zahradu nebo do úpravny vody. Obyvatelé valutu totiž ke svému přežití potřebují jídlo, pitnou vodu a také energii. Svůj valut pak navíc můžete díky získaným zdrojům rozšiřovat a obyvatelům můžete pořídit třeba hernu.

f9.pngf7.png

Na druhou stranu ale budete muset občas také spolupracovat s vašimi protihráči. Velitelem vaultu se samozřejmě může stát jen jeden z vás, ovšem jsou situace, kdy je třeba táhnout za jeden provaz, jinak by to mělo fatální následky pro všechny... Ve hře totiž existuje balíček událostí, který obsahuje různé nehody, požáry, nebo výpadky proudu, s nimiž se budete muset vypořádat. Všichni.

f3.pngf1.png

Do vašeho valutu se také mohou infiltrovat nepřátelé. V tomto případě není nic jednoduššího, než vyslat některého ze svých svěřenců do pustiny, aby odtamtud přinesl zbraně, díky kterým nevítané hosty vypráskáte zpátky, odkud přišli. V pustině však můžete kromě zbraní najít také další užitečné věci (třeba zlatého retrívra!) –  jen si musíte pochopitelně dávat pozor na okolní radiaci.

Největším lákadlem, vedle slavné značky, je jistě zpracování v čele s parádními figurkami obyvatel valutu. A dobrou zprávou je, že datum vydání je stanoveno na jaro roku 2020 – čeká verze, kterou připravuje Blackfire, se na trh dostane při celosvětovém vydání.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepšenou grafiku i příběh

Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepše…

Legendární Mafia se vrací ve svém remaku, ale není to jen nový vizuál, co hra přinese. Vlastně působí úplně jinak, než jako ta hra, kterou jsme hráli před lety.

3.  9.  2020 | | 47 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |