Deskovka Kingdom Come ruší svoji kampaň. Tvorba by stála mnohem víc, než byl vytyčený cíl

Nešťastně končí nadějně vypadají deskovka podle úspěšné české hry spolu se studiem, které ji mělo vytvořit.

Na první pohled se mohlo zdát, že crowdfundingová kampaň pro deskovku Kingdom Come probíhala více než dobře. Cíle 100 000€ bylo dosaženo v rámci hodin a nedlouho nato se částka přehoupla přes trojnásobek. Nakonec ale deskovková varianta středověkého RPG nevznikne, protože tvůrci doufali v mnohem větší úspěch. Jak uvádí ve svém vyjádření, jejich reálným cílem bylo vybrat zhruba 1,5 milionu euro. 

Prý neměli dostatečné sebevědomí na to, aby ukázali skutečnou částku. I přes úpravy kampaně a neustálou podporu Gamefoundu se jim nepodařilo dosáhnout dostatečného počtu přispěvatelů, aby mohli hru vytvořit v takové kvalitě, kterou by si podle nich zasloužila. Proto se kampaň ruší a fanouškům nebudou strženy žádné peníze.

Samotný projekt není to jediné, co se ruší. Své brány zavírá přímo studio Boardcubator. Nechtějí ale zahodit svoji několikaletou práci. „Není to jen KCD, je to celá platforma, která se může rozšířit do spousty světů. Věříme, že aplikace mají místo ve světě deskovek, pokud jsou udělané dobře - jen si představte budoucnost, kde byste mohli hrát deskovku s novým obsahem v nejvyšší kvalitě po jediném kliknutí.“ Jako koncept to zní velmi dobře, ale náklady na tvorbu očividně nejsou malé. 

Zdroj: Gamefound

Diskuze (12) Další článek: Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká obrovský svět Elden Ringu a kultovní Gothic

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,Programování elektroniky: Nejmenší ze všech britských malin Raspberry Pi Pico

Programování elektroniky: Nejmenší ze všech britských malin Raspberry Pi Pico

** Elektrokutilové dostali do nového roku nečekaný dárek ** Rodina destiček se rozrostla o novou britskou malinu ** Dnes si ji naprogramujeme v Pythonu a C/C++

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuRaspberry Pi
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách