Desperabis – příběh z dávných časů

To, co spojuje hry jmen jako Blood nebo Alone In the Dark a mnohé další, je bezesporu tajemnost, napětí, strach. Preferujete-li ve hře právě tyto faktory, zpozorněte – dnes vám předkládáme hru, ve které si těchto prvků užijete dostatečně. Temnota, záhrobí, kostlivci a různé další příšery, to vše je Desperabis. Neváhejte ani chviličku, popadněte meč a vydejte se do boje.
Desperabis – příběh z dávných časů
Desperabis je čistokrevnou 3D akcí viděnou z vlastního pohledu. Nejlépe by se přirovnal k již zmiňovanému Bloodu a to hlavně díky oné temnotě a tajemnosti, která se ve hře ve velké míře vyskytuje.

Celá hra je v němčině, což sice u akční hry není zas takový problém. Z toho důvodu, vám tu nepopíši oč vlastně ve hře jde, protože má němčina není na takové úrovni. Vždyť intro, dá-li se to tak nazvat, má asi zhruba 10 stran textu. Intrem je tu chápána jakási kniha, kde máte popsán děj. Jediné, co jsem z něj pochopil bylo to, že hra se odehrává v minulosti.

DesperabisDesperabis

Samotné hraní je už pak o něčem jiném – to už je hra, jak jsme na ni zvyklí. Začínáte v nějaké vesnici, kde toho moc k vidění není, a tak se vydáte do (velmi) blízkého hradu, kde to už je, panečku, něco jiného. Tady na vás začínají útočit kostlivci, krysy, medvědi a kdovíjaké ostatní potvory (tímto zdravím Láďu:-). Váš úkol je jasný – vymýtit všechny nepřátele, projít hradem, najít všechny klíče, tedy nic nového pod sluncem. Vaší jedinou zbraní budou zpočátku vaše holé ruce, kterými toho sice moc nezabijete, ale každý musí nějak začít. Pak ve hradě naleznete meč, s nimž je zabíjení zase o něco snazší.

Dle mého názoru je obtížnost hry poměrně na vysoké úrovni. Po dobu hraní máte na spodním okraji obrazovky ukazatel života, který bude po několika zásazích rychle ubývat. A to mě na hře nejvíce štvalo – až po místo, kam jsem se dostal (asi tak třetí hradní level), nebyly žádné lahvičky se životem nebo něco na ten způsob. A tak se stávalo, že měl málo života a proto jsem si musel hlídat každý krok a často „sejfovat“.

DesperabisDesperabis

Grafika hry není nijak dokonalá. No, dalo by se říci i odpudivá, ale toto slovo není zcela na místě. Běží sice jen v rozlišení 360 × 240, nepletu-li se, ale není to zas tak vyloženě špatné – pokud se do hry chvíli zahrajete, už to ani nebudete tolik vnímat.

Jako velice dobrou hodnotím zvukovou stránku hry. Při hraní se vám line do uší několik tajemných melodií plných očekávání a napětí. I toto ta hudba dokázala vystihnout!

DesperabisDesperabis

Desperabis není špatná hra, ale ani to není žádný hit. Je to taková průměrná akční hra s větší obtížností, ale skvělou hratelností. A proto byl by hřích ji alespoň nezkusit.

Download (1,2 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |