Destiny 2: znovu, lépe, radostněji (preview)

E3 je ještě nějaký týden před námi, ale vývojáři už odhalují svoje plány a lákají nás, co všechno se letos na největším herním veletrhu uvidíme. Mezi ostatními se s novinkou vytasil i Activision a není to nic menšího, než pokračování Destiny. A tentokrát dokonce i na PC.

Informační nášup začneme představením planet, na které se v novém díle Destiny podíváme. Velmi kvitujeme fakt, že přesun mezi planetami už nebude tak zdlouhavý. Již se nemusíte nejprve dostat na oběžnou dráhu planety a teprve potom vybírat cílovou lokaci. V Destiny 2 tohle všechno bude probíhal na povrchu planet.

io.jpg

První představenou planetou je Země. Opět se tedy mimo bezpečné útočiště, kde se setkáme s ostatními strážci, podíváme i do pustých oblastí Země, kde dokázal přežít jen málokdo. Také to bude ta nejrozsáhlejší oblast z celé hry. Dále byl představen měsíc planety Saturn, Titan. Tam si lidstvo před dávnými časy vybudovalo utopické město, které je ale v současnosti opuštěné a každou chvíli se může potopit. Povrch Titanu je totiž z většiny pokryt vodnou. Často se tedy budeme pohybovat spíše po uměle vytvořených plošinách, než po pevné zemi.

2.jpg3.jpg4.jpg
Těšte se na nové schopnosti a hromady lootu

Planeta Nessus bývala državou Vexů. Ekologové by z nich neměli radost, protože zdejší přírodu kompletně vymýtili a nahradili ji stroji. IO je poslední z představených lokací. Jedná se o měsíc Jupiteru, kde barvy hrají všemi odstíny žluté. Také je to místo, kolem kterého kolují všemožné pověry, proto je pro strážce velmi lákavé.

Co si budeme povídat, Destiny v jeho původní podobě nebylo nic extra. Hlavním kamenem úrazu byl jednoznačně nedostatek obsahu. Vývojáři ale hru rozšiřovali i po vydání většími či menšími DLC. Stále tam ale chyběla jedna věc, kterou by měly vývojáři napravit v pokračování. Řeč je o příběhu.

Příběh jako takový má velmi jednoduchou premisu. Země je na pokraji zániku. Naštěstí ale přichází tajemný Traveler, který stvořil malé robůtky zvané Ghosts. Ti doprovází jednotlivé strážce ochraňující poslední pozemské město. Ve druhém díle jsou ale z tohoto města vyhnáni a jejich úkolem je získat ho zpět a porazit nového nepřítele.

Značná část příběhu a různých souvislostí ale ve hře vůbec nebyla. Vše bylo ukryto v Grimoire kartách, ale abyste se dostali k jejich obsahu, museli jste opustit hru a zamířit do aplikace Destiny a teprve tam jste měli možnost se blíže seznámit s příběhovým pozadím. To by se ale naštěstí mělo změnit. Vývojáři přiznali, že Grimoire karty nebyly ten nejlepší nápad, a tak do druhého dílu Destiny přímo implementují veškeré informace související s příběhem.

1.jpg

Pokud jste hráli první Destiny, musíte uznat, že většina postav byla plochá a ne příliš zajímavá. I v tomto případě byli hráči ujištěni, že postavy tentokrát budou mít výraznější osobnost a záporáka si prý zamiluje snad každý. 

Ani hratelnost nezůstane beze změny. Krom nových schopností pro každou třídu bude k dispozici samozřejmě velké množství lootu. Do jisté míry bude předělaný i systém vybavení, kdy budeme moci mít vybavenou jednu pulzní, jednu kinetickou a jednu běžnou zbraň.

První Destiny se hodně zaměřovalo na kooperaci a jinak tomu nebude ani v pokračování. Sice stále můžete hrát roli osamělého vlka, ale pokud budete chtít hrát v partě, bude to mnohem jednodušší, než dříve. Každý hráč si totiž může založit vlastní klan. S jeho členy je následně prakticky stále ve spojení a navíc za společné plnění misí dostáváte unikátní odměny.

Systém Guided Games vám pomůže se připojit k týmu, pokud hrajete sólo. Dočasně se tak připojíte ke klanu a po skončení mise si zase jdete každý vlastní cestou. V prvním díle žádný systém pro hledání ostatních hráčů do party nebyl, takže Guided Games jsou velmi vítanou novinkou.

6.jpg7.png8.png

Kromě samotného data vydání hry na světlo světa prosákly i informace o rozšířeních. V rámci Season Passu dostane Destiny 2 dvě velká rozšíření. První z těchto větších přírůstků by měl přijít v zimě, druhý je naplánovaný na jaro příštího roku. Menší DLC a updaty by měly přicházet v menších časových rozestupech. O těch se ale konkrétně zatím nic neví.

Pokud si hru předobjednáte, dostanete přístup do betaverze. Ta by měla proběhnout někdy v létě. Přesné datum betatestu a jeho obsahu se s velkou pravděpodobností dozvíme na E3, kde se Destiny 2 jistojistě ukáže. 

7.jpg

Jak již bylo zmíněno, tentokrát se značka Destiny podívá i na PC. Datum vydání této verze se od konzolových liší, takže nevyjde 8. září, ale o něco později. Vývojáři řekli, že přesné datum se již zanedlouho dozvíme. Společnost Activision Blizzard má ráda svoje hry pod úplnou kontrolou a Destiny 2 nebude výjimkou. Pořídit si ji budete totiž moci pouze přes Battle.net, respektive Blizzard app. Steam verzi ani žádnou jinou tedy nečekejte.

Bungie chce ve druhém díle Destiny předvést to nejlepší, co v současné době dokáže vytvořit. Doufejme, že se poučí z chyb, které udělali u prvního dílu. Jak to celé dopadne se dozvíme 8. září na PS4 a Xbox One, na PC o něco později.

Váš názor Další článek: Za dobrým Veltlínem na Znojemsko!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti