Destiny 2: znovu, lépe, radostněji (preview)

vytisknout velikost písma
E3 je ještě nějaký týden před námi, ale vývojáři už odhalují svoje plány a lákají nás, co všechno se letos na největším herním veletrhu uvidíme. Mezi ostatními se s novinkou vytasil i Activision a není to nic menšího, než pokračování Destiny. A tentokrát dokonce i na PC.

Informační nášup začneme představením planet, na které se v novém díle Destiny podíváme. Velmi kvitujeme fakt, že přesun mezi planetami už nebude tak zdlouhavý. Již se nemusíte nejprve dostat na oběžnou dráhu planety a teprve potom vybírat cílovou lokaci. V Destiny 2 tohle všechno bude probíhal na povrchu planet.

io.jpg

První představenou planetou je Země. Opět se tedy mimo bezpečné útočiště, kde se setkáme s ostatními strážci, podíváme i do pustých oblastí Země, kde dokázal přežít jen málokdo. Také to bude ta nejrozsáhlejší oblast z celé hry. Dále byl představen měsíc planety Saturn, Titan. Tam si lidstvo před dávnými časy vybudovalo utopické město, které je ale v současnosti opuštěné a každou chvíli se může potopit. Povrch Titanu je totiž z většiny pokryt vodnou. Často se tedy budeme pohybovat spíše po uměle vytvořených plošinách, než po pevné zemi.

2.jpg3.jpg4.jpg
Těšte se na nové schopnosti a hromady lootu

Planeta Nessus bývala državou Vexů. Ekologové by z nich neměli radost, protože zdejší přírodu kompletně vymýtili a nahradili ji stroji. IO je poslední z představených lokací. Jedná se o měsíc Jupiteru, kde barvy hrají všemi odstíny žluté. Také je to místo, kolem kterého kolují všemožné pověry, proto je pro strážce velmi lákavé.

Co si budeme povídat, Destiny v jeho původní podobě nebylo nic extra. Hlavním kamenem úrazu byl jednoznačně nedostatek obsahu. Vývojáři ale hru rozšiřovali i po vydání většími či menšími DLC. Stále tam ale chyběla jedna věc, kterou by měly vývojáři napravit v pokračování. Řeč je o příběhu.

Příběh jako takový má velmi jednoduchou premisu. Země je na pokraji zániku. Naštěstí ale přichází tajemný Traveler, který stvořil malé robůtky zvané Ghosts. Ti doprovází jednotlivé strážce ochraňující poslední pozemské město. Ve druhém díle jsou ale z tohoto města vyhnáni a jejich úkolem je získat ho zpět a porazit nového nepřítele.

Sci-fi epos Destiny 2 se odhaluje: obří galerie, trailery a první detaily

Sci-fi epos Destiny 2 se odhaluje: obří galerie, trailery a první detaily

Značná část příběhu a různých souvislostí ale ve hře vůbec nebyla. Vše bylo ukryto v Grimoire kartách, ale abyste se dostali k jejich obsahu, museli jste opustit hru a zamířit do aplikace Destiny a teprve tam jste měli možnost se blíže seznámit s příběhovým pozadím. To by se ale naštěstí mělo změnit. Vývojáři přiznali, že Grimoire karty nebyly ten nejlepší nápad, a tak do druhého dílu Destiny přímo implementují veškeré informace související s příběhem.

1.jpg

Pokud jste hráli první Destiny, musíte uznat, že většina postav byla plochá a ne příliš zajímavá. I v tomto případě byli hráči ujištěni, že postavy tentokrát budou mít výraznější osobnost a záporáka si prý zamiluje snad každý. 

Ani hratelnost nezůstane beze změny. Krom nových schopností pro každou třídu bude k dispozici samozřejmě velké množství lootu. Do jisté míry bude předělaný i systém vybavení, kdy budeme moci mít vybavenou jednu pulzní, jednu kinetickou a jednu běžnou zbraň.

První Destiny se hodně zaměřovalo na kooperaci a jinak tomu nebude ani v pokračování. Sice stále můžete hrát roli osamělého vlka, ale pokud budete chtít hrát v partě, bude to mnohem jednodušší, než dříve. Každý hráč si totiž může založit vlastní klan. S jeho členy je následně prakticky stále ve spojení a navíc za společné plnění misí dostáváte unikátní odměny.

Systém Guided Games vám pomůže se připojit k týmu, pokud hrajete sólo. Dočasně se tak připojíte ke klanu a po skončení mise si zase jdete každý vlastní cestou. V prvním díle žádný systém pro hledání ostatních hráčů do party nebyl, takže Guided Games jsou velmi vítanou novinkou.

6.jpg7.png8.png

Kromě samotného data vydání hry na světlo světa prosákly i informace o rozšířeních. V rámci Season Passu dostane Destiny 2 dvě velká rozšíření. První z těchto větších přírůstků by měl přijít v zimě, druhý je naplánovaný na jaro příštího roku. Menší DLC a updaty by měly přicházet v menších časových rozestupech. O těch se ale konkrétně zatím nic neví.

Pokud si hru předobjednáte, dostanete přístup do betaverze. Ta by měla proběhnout někdy v létě. Přesné datum betatestu a jeho obsahu se s velkou pravděpodobností dozvíme na E3, kde se Destiny 2 jistojistě ukáže. 

7.jpg

Jak již bylo zmíněno, tentokrát se značka Destiny podívá i na PC. Datum vydání této verze se od konzolových liší, takže nevyjde 8. září, ale o něco později. Vývojáři řekli, že přesné datum se již zanedlouho dozvíme. Společnost Activision Blizzard má ráda svoje hry pod úplnou kontrolou a Destiny 2 nebude výjimkou. Pořídit si ji budete totiž moci pouze přes Battle.net, respektive Blizzard app. Steam verzi ani žádnou jinou tedy nečekejte.

Bungie chce ve druhém díle Destiny předvést to nejlepší, co v současné době dokáže vytvořit. Doufejme, že se poučí z chyb, které udělali u prvního dílu. Jak to celé dopadne se dozvíme 8. září na PS4 a Xbox One, na PC o něco později.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

21.  8.  2017 | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Čtvrtý díl kultovní strategie Age of Empires byl oficiálně odhalen!

Čtvrtý díl kultovní strategie Age of E…

Po dlouhém čekání se zázrak konečně vyplnil. Age of Empires IV bude! Což je vlastně všechno, co o hře víme.

22.  8.  2017 | | 5 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A