Destiny: House of Wolves – konečně něco na práci (recenze)

Destiny se dočkalo v pořadí druhého příběhového dodatku, který rozšiřuje obsah hry a konečně ji přibližuje stavu, ve kterém měla být už od začátku.

Destiny je hrou plnou rozpaků, kterou však doteď hrají statisíce lidí. Umí dokonale skloubit jak prvotřídní mechaniky FPS akce a RPG, tak extrémně neférové a ubíjející praktiky, po kterých si hráč musí kupovat nový ovladač, případně klávesnici. Bungie se však od samého vydání snaží tyto problémy řešit a po menším rozšíření jménem Dark Below přichází se druhým DLC, které už konečně uvádí titul do stavu, ve němž se do světa Destiny vyplatí vstoupit.

Destiny: The Dark Below – déja vu (recenze)

Destiny: The Dark Below – déja vu (recenze)

Honba za odměnou

Paradoxně příběh, který se stal terčem nenávisti skoro nejvíce, se tu moc genialitou neblýská a za prvním DLC dokonce i zaostává. Nově se točí kolem rasy Fallenů a vrací se ke královně z Reefu, kterou zradil zlotřilý Skolas, vůdce „vlků“. Ta se rozhodla neponechat nic náhodě a vypsala na všechny chudáky tučnou odměnu. Prostor Reefu je tak Strážcům otevřen a vaším ukolem je všechny hanebné zrádce pochytat a zneškodnit. Toť vše. Žádná hloubka, žádné epické momenty.

Destiny_20150503120426.jpgDestiny_20150519193659.jpgDestiny_20150527120610.jpg

Příběh je tu však konečně víceméně uzavřeným celkem. Pět misí proběhnete bez problémů za hoďku a stihnou se vám představit všechny podstatné nové mechaniky a prvky přídavku. Ta pravá zábava totiž přichází až poté, co příběh dokončíte. Kromě toho, že je vám k službám nový, nutno dodat značně povedený Strike jménem Shadow Thief přidává DLC do hry dvojici zbrusu nových herních módů, nebo herních platforem chcete-li. Ty mají nahradit absenci nového Raidu, kterého se dočkáme pravděpodobně až na podzim.

 

Po proběhnutí pěti úrovní s rozličnými modifikátory se dostanete k ústředními bossovi, po kterém vás už čeká truhla královny s cennými poklady

 

První výraznou novinkou je arénové PvE klání Prison od Elders. Tam se vydáte s dvojicí dalších Strážců a budete probíhat rozličné arény. Ty jsou plné nejen nepřátel, ale i mini úkolů, jako je zneškodnit miny či odstřelit konkrétní cíle. Po proběhnutí pěti úrovní s rozličnými modifikátory se dostanete k bossovi, po kterém vás už čeká truhla královny s cennými poklady. Čekají na vás nové zbraně, vybavení a především jádra pro odemknutí a koupi unikátních cetek u obchodníka. Vše je dostupné jednou týdně v rozmezí 26 až 35 levelu.

Destiny_20150527113246.jpg

Ptáte se, co jsou to ta jádra zač? Jedná se o další novinku, která dorazila do hry společně s horou nových zbraní, brnění a barevných shaderů. Ty totiž budete potřebovat pro nákup nejnovějších zbraní u hlídače věznice, mnohem podstatnější je však nová měna jménem Etheric Light. Díky ní totiž budete moci vylepšit vaše legendární zbraně a vybavení na maximální level světla a posunout tak postavu až na 34 úroveň. Skvělou zprávou je, že lze vylepšit jakoukoliv legendární zbraň i brnění, díky čemuž už nemusíte trpět s Raidovým setem a můžete se zase trochu rozfofrovat se vzhledem vašeho Strážce. Na exotiky naštěstí stačí shardy, kterých by měl mít každý správný Strážce hafo.

 

K dispozici jsou nové bounty královny, které vás většinou pošlou lovit Falleny na rozličné planety

 

Vše je tu ale provázané se vším a nic není zadarmo. K dispozici jsou nové bounty královny, které vás většinou pošlou lovit Falleny na rozličné planety. Tyto „smečky vlků“ jsou tužší, než obvyklí nepřátelé a je lepší si na ně počíhat ve skupince, což se nezřídka kdy děje, jelikož zdaleka nejste sám, kdo po jejich umlácení touží. Po jejich zdolání se vám nejen splní bounty, ale především dostanete časově omezený přístup k truhle, která se v dané oblasti náhodně objeví. V té kromě zbraní a engramů můžete získat především velmi vzácný klíč, který aplikujete na truhlu pod arénou Prison of Elders. Ano, slyšíte správně, v opačném případě totiž máte smůlu a žádné exkluzivní cetky nezískáte, i když si vězení pěkně proběhnete. Už chápete? Další zběsilý grind je na světě!

Destiny_20150520132200.jpgDestiny_20150527114136.jpgDestiny_20150527120345.jpg

Ale dobře, uklidněme se. Bungie se do hry opravdu snažilo přidat slušnou porci nového obsahu a opravdu tu některé systémy začínají dávat smysl. Konečně jsme se dočkali výměny materiálů u Speakera a také mnohé zbraně lze překovat pro kompletní obměnu perků, což je obrovské plus. I všechny nové exotiky a legendární chuťovky jsou opravdu fešné a vyplatí se kvůli nim propotit ovladač. Z hlediska odměn, co stojí za to tu tedy problém opravdu není.

Pěkně týmově

Tím to ale nekončí. Kromě několika nových multiplayerových map do Cruciblu je tu zbrusu nový turnajový mód Trials of Osiris. Ten vyžaduje taktiku a přemýšlení skvěle sehraného týmu, jelikož tu chybí matchmaking a úrovně postav nejsou urovnávány. Pokud tedy dorazíte se slabším Strážcem, dostanete pěknou čočku a k cíli se nedostanete.

Destiny-Gets-Full-Details-About-House-of-Wolves-Crucible-Content-Trials-of-Osiris-479724-5.jpgTrials_of_osiris2.jpgtrials2.jpg

Cíl je ale jasný. V krátkých kolech se proti sobě postaví dva týmy po třech a úkolem je co nejrychleji zneškodnit nepřítele. Žádné respawny, jede se svižně a dravě. Každá výhra a prohra se započítává do žebříčku a v případě, že schytáte více jak dvě prohry pro vás zábava končí a čekáte na další víkend, případně si zaběhnete pro speciální vstupenky, které vedoucí prodává. V případě několika výher v řadě už se vám u vedoucího turnaje odemykají rozličné perky, zbraně, vybavení a další chuťovky. A pokud se vám náhodou povede 9 výher v řadě, otevře se vám nový sociální prostor na Merkuru, kde na vás čekají exkluzivní dárečky včetně unikátní exotické zbraně. Je tedy o co hrát.

news_55435e8422907.jpg

Málem bychom zapomněli. Kromě všech těch radovánek si nyní budete moci s kamarády zaběhat také v novém sociálním prostoru na Reefu, v domově královny. Kromě nových postav, které mohli bez problémů navštívit i domácí Věž, tu však zatím není nic důležitého k vidění, tudíž jde zatím o dost nevyužitý prostor. Doufejme, že jen dočasně.

Destiny: nechť nám osud přeje (recenze)

Destiny: nechť nám osud přeje (recenze)

House of Wolves DLC nepřináší některé prvky, které bychom u Destiny žalostně chtěli vidět. Přidává ale dostatek obsahu k tomu, abychom se do sci-fi světa rádi vrátili a tentokrát tam strávili podstatně více času. Destiny začíná nabobtnávat a prokazovat kvality, které měla mít už od začátku. Přídavek tak vítáme s otevřenou náručí a těšíme se, co předvede obří datadisk na podzim. To už bychom se mohli unáhlit i k několika superlativům. Možná. 

Hodnocení: 4/5

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |