Detaily o Battlefieldu 2 – 100 hráčů na jedné mapě!

Po nesmělé šeptandě z konce minulého týdně na světlo světa pronikly i oficiální informace o pokračování jedné z nejpopulárnějších her poslední doby – multiplayerové akce Battlefield. Druhý díl se, jak už bylo prozrazeno dříve, bude odehrávat v současnosti. Na výběr budou tři strany konfliktu – USA, Čína a nově ustavená „Koalice středního Východu“ (pravděpodobně ve stylu islámských fundamentalistů).

Součástí hry bude samozřejmě rozsáhlý arzenál zbraní a bojových prostředků. Těch má být více než třicet. Zajímavě zní možnost potkat na jedné mapě více než 100 bojujících jednotek. Battlefield 2 bude realistický, pravděpodobně opět v mezích možností, každopádně zcela nový grafický engine počítá i s takovými vymoženostmi jako průstřelnost či neprůstřelnost jednotlivých objektů.

Hra se pyšní také novým „commander“ režimem, ve kterém se vykašlete na válení v bahně a raději se usadíte do koženého velitelského křesílka a budete své jednotky komandírovat zdálky. S tím také souvisí nový systém hodností – zapomeňte na fragy – nic nenahradí pohled na důstojnická véčka na rameni. Ty si však budete muset zasloužit tváří v tvář protivníkovi. Prostředí bitev bude rozmanité – od klasických džunglí, lesů a plání po současné hity, přestřelky v ulicích měst.

Hry se opět ujalo švédské studio Digital Illusions. Pokud se nestane nic mimořádného, měli bychom se s druhým Battlefieldem setkat už na jaře příštího roku.

 
Zatím jsme prozkoumali druhou světovou, Vietnam... jaká bude současnost?

Související informace (Battlefield 2):
Homepage hry: zatím není
Výrobce hry: Digital Illusions
Distributor hry: EA
Distribuce v ČR: EA Czech
Předpokládané datum vydání: Jaro 2005

Zdroj: TZ