Detaily o dalším Silent Hillu

Ať už k vaší libosti či nelibosti, je další díl hororové série Silent Hill vydán na milost českým ručičkám ze studia Vatra. Ti slibují návrat děsivé atmosféry dvojky, zároveň však také prvků, které značku posunou zase o něco dál.

Americký herní magazín Game Informer se podělil o něco málo detailů, které hru mají ozvláštnit. Předně, celý název titulu je Silent Hill: Downpour. Downpour má být jakési velké město jihovýchodně od Silent Hillu, jenž bude propojeno funkční podzemní dráhou.

Velkou roli má hrát voda, která bude občas tvořit bizarní efekty - jako příklad byla uvedena jakási převrácená, po stropě tekoucí řeka. Pokud jste se těšili na návrat do škol a nemocnic, budete pravděpodobně zklamáni. Tyto lokace ve hře nebudou.

Co se soubojů týče, budete občas muset nepřítele jen zasáhnout a utéct, což by mělo konfrontacím přidat na dramatičnosti. Střelné zbraně budou přítomny, po několika použitích se ale rozbijí. Souboje s bossy budou podobně jako ty z Resident Evilu 4 využívat tzv. quick time událostí.

Nepůjde o úplně lineární záležitost, jelikož ve hře budou vedlejší úkoly, které vás zavedou na nepovinná místa.

Podle všeho bychom se v blízké době měli dočkat dema, díky kterému si snad uděláme jasnější obrázek. Doufáme, že se budeme bavit stejně dobře, jako u prvních tří dílů.

Zdroj: CVG
Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Adventury, Akce | Survival horor
Výrobce: Vatra Games
Začátek prodeje: 13. března 2012

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A