Deus ex

Píše se rok 2052, svět je na pokraji globálního ekonomického kolapsu, teroristické organizace volně zabíjí po tisících a větší úspěch mají snad jenom drogy, znečištěné ovzduší a nemoci. Propast mezi chudými a slupkou bohatých má charakter Grand Canyonu a nadnárodní konspirace jsou na denním pořádku...
Deus ex
Píše se rok 2052, svět je na pokraji globálního ekonomického kolapsu, teroristické organizace volně zabíjí po tisících a větší úspěch mají snad jenom drogy, znečištěné ovzduší a nemoci. Propast mezi chudými a slupkou bohatých má charakter Grand Canyonu a nadnárodní konspirace jsou na denním pořádku...

Tak to jsou hrubé rysy světa, do kterého je zasazena již dlouhou dobu připravovaná hra od Ionstormu jménem Deus ex. A o co že půjde? Podstatu vystihují asi nejlépe slova first-preson RPG sci-fi akce, tedy pro přiblížení něco jako kupříkladu System shock 2. Hlavním hrdinou bude J.C. Denton, zaměstnanec nadnárodní korporace pro potíraní teroristických organizací UNATCO, který díky svému pátrání dostane události do širších souvislostí a zjistí, že nemá úplně jasno, kdo jsou ti dobří a ti zlí, a tak se pokusí dostat všemu na kloub.

Vysoký jak jalovec, černý plášť... maminkooo, přijel k nám do vsi Neo z Matrixe.Red baret... něco mi říká, že mi mezi těmito zelenými stvůrami není zrovna nejlépe.

Asi jsem zaostalý, ale může mi někdo říct, co je to Boulangerie?Scéna jak z honu na ponorku... akorát tam byl Connery a ne taková nudle...

Různými konspiracemi, zradou a nečekanými dějovými zvraty by se ostatně podle tvrzení autorů celá hra měla jenom hemžit, a když připojíme fakt, že single player nebude konečně lineární skladba misí, ale bude pouze na vás a potažmo na postavě jakou si vytvoříte, kterou cestou se dáte, a ke kterému konci dospějete, vypadá to na skvělou paranoidní atmosféru, kterou by mohly závidět i Akta X. Navíc se počítá s velmi rozvinutou inteligencí všech nehráčských postav, které nebudou jenom přilepené k nějakému místu, ale měly by žít svým vlastním životem se svými vlastními cíli, včetně všech běžných denních aktivit. Mělo by to zajít až tak daleko, že se na vás klidně přilepí pronásledovatel, který se bude v klidu krýt za rohem budovy, abyste ho náhodou nezahlédli.

Jak jsem již lehce naznačil, vaše postava bude mít okolo tuctu vlastností (hackování, páčení zámků, dovednost se zbraněmi, ...), které si budete moct za získanou zkušenost vylepšovat, a navíc ještě několik nanotechnologických implantátů, kupříkladu pro noční vidění, zesílení svalové tkáně či urychlené uzdravování.

Místa, kam se s J.C. Dentonem podíváte, zatím nejsou kromě New Yorku, Washingtonu a Hongkongu úplně jasná, ale přemýšlí se o oblíbené Area 51, Paříži, Londýnském metru a New Orelans a ještě několika málo dalších.

A na závěr potěším všechny příznivce multiplayeru, protože i když v prvních fázích vývoje se s ním nepočítalo, nedávno Ionstorm změnil názor, takže by ve finální verzi neměl chybět.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A