Deus ex

Píše se rok 2052, svět je na pokraji globálního ekonomického kolapsu, teroristické organizace volně zabíjí po tisících a větší úspěch mají snad jenom drogy, znečištěné ovzduší a nemoci. Propast mezi chudými a slupkou bohatých má charakter Grand Canyonu a nadnárodní konspirace jsou na denním pořádku...
Deus ex
Píše se rok 2052, svět je na pokraji globálního ekonomického kolapsu, teroristické organizace volně zabíjí po tisících a větší úspěch mají snad jenom drogy, znečištěné ovzduší a nemoci. Propast mezi chudými a slupkou bohatých má charakter Grand Canyonu a nadnárodní konspirace jsou na denním pořádku...

Tak to jsou hrubé rysy světa, do kterého je zasazena již dlouhou dobu připravovaná hra od Ionstormu jménem Deus ex. A o co že půjde? Podstatu vystihují asi nejlépe slova first-preson RPG sci-fi akce, tedy pro přiblížení něco jako kupříkladu System shock 2. Hlavním hrdinou bude J.C. Denton, zaměstnanec nadnárodní korporace pro potíraní teroristických organizací UNATCO, který díky svému pátrání dostane události do širších souvislostí a zjistí, že nemá úplně jasno, kdo jsou ti dobří a ti zlí, a tak se pokusí dostat všemu na kloub.

Vysoký jak jalovec, černý plášť... maminkooo, přijel k nám do vsi Neo z Matrixe.Red baret... něco mi říká, že mi mezi těmito zelenými stvůrami není zrovna nejlépe.

Asi jsem zaostalý, ale může mi někdo říct, co je to Boulangerie?Scéna jak z honu na ponorku... akorát tam byl Connery a ne taková nudle...

Různými konspiracemi, zradou a nečekanými dějovými zvraty by se ostatně podle tvrzení autorů celá hra měla jenom hemžit, a když připojíme fakt, že single player nebude konečně lineární skladba misí, ale bude pouze na vás a potažmo na postavě jakou si vytvoříte, kterou cestou se dáte, a ke kterému konci dospějete, vypadá to na skvělou paranoidní atmosféru, kterou by mohly závidět i Akta X. Navíc se počítá s velmi rozvinutou inteligencí všech nehráčských postav, které nebudou jenom přilepené k nějakému místu, ale měly by žít svým vlastním životem se svými vlastními cíli, včetně všech běžných denních aktivit. Mělo by to zajít až tak daleko, že se na vás klidně přilepí pronásledovatel, který se bude v klidu krýt za rohem budovy, abyste ho náhodou nezahlédli.

Jak jsem již lehce naznačil, vaše postava bude mít okolo tuctu vlastností (hackování, páčení zámků, dovednost se zbraněmi, ...), které si budete moct za získanou zkušenost vylepšovat, a navíc ještě několik nanotechnologických implantátů, kupříkladu pro noční vidění, zesílení svalové tkáně či urychlené uzdravování.

Místa, kam se s J.C. Dentonem podíváte, zatím nejsou kromě New Yorku, Washingtonu a Hongkongu úplně jasná, ale přemýšlí se o oblíbené Area 51, Paříži, Londýnském metru a New Orelans a ještě několika málo dalších.

A na závěr potěším všechny příznivce multiplayeru, protože i když v prvních fázích vývoje se s ním nepočítalo, nedávno Ionstorm změnil názor, takže by ve finální verzi neměl chybět.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A