Deus ex

Píše se rok 2052, svět je na pokraji globálního ekonomického kolapsu, teroristické organizace volně zabíjí po tisících a větší úspěch mají snad jenom drogy, znečištěné ovzduší a nemoci. Propast mezi chudými a slupkou bohatých má charakter Grand Canyonu a nadnárodní konspirace jsou na denním pořádku...
Deus ex
Píše se rok 2052, svět je na pokraji globálního ekonomického kolapsu, teroristické organizace volně zabíjí po tisících a větší úspěch mají snad jenom drogy, znečištěné ovzduší a nemoci. Propast mezi chudými a slupkou bohatých má charakter Grand Canyonu a nadnárodní konspirace jsou na denním pořádku...

Tak to jsou hrubé rysy světa, do kterého je zasazena již dlouhou dobu připravovaná hra od Ionstormu jménem Deus ex. A o co že půjde? Podstatu vystihují asi nejlépe slova first-preson RPG sci-fi akce, tedy pro přiblížení něco jako kupříkladu System shock 2. Hlavním hrdinou bude J.C. Denton, zaměstnanec nadnárodní korporace pro potíraní teroristických organizací UNATCO, který díky svému pátrání dostane události do širších souvislostí a zjistí, že nemá úplně jasno, kdo jsou ti dobří a ti zlí, a tak se pokusí dostat všemu na kloub.

Vysoký jak jalovec, černý plášť... maminkooo, přijel k nám do vsi Neo z Matrixe.Red baret... něco mi říká, že mi mezi těmito zelenými stvůrami není zrovna nejlépe.

Asi jsem zaostalý, ale může mi někdo říct, co je to Boulangerie?Scéna jak z honu na ponorku... akorát tam byl Connery a ne taková nudle...

Různými konspiracemi, zradou a nečekanými dějovými zvraty by se ostatně podle tvrzení autorů celá hra měla jenom hemžit, a když připojíme fakt, že single player nebude konečně lineární skladba misí, ale bude pouze na vás a potažmo na postavě jakou si vytvoříte, kterou cestou se dáte, a ke kterému konci dospějete, vypadá to na skvělou paranoidní atmosféru, kterou by mohly závidět i Akta X. Navíc se počítá s velmi rozvinutou inteligencí všech nehráčských postav, které nebudou jenom přilepené k nějakému místu, ale měly by žít svým vlastním životem se svými vlastními cíli, včetně všech běžných denních aktivit. Mělo by to zajít až tak daleko, že se na vás klidně přilepí pronásledovatel, který se bude v klidu krýt za rohem budovy, abyste ho náhodou nezahlédli.

Jak jsem již lehce naznačil, vaše postava bude mít okolo tuctu vlastností (hackování, páčení zámků, dovednost se zbraněmi, ...), které si budete moct za získanou zkušenost vylepšovat, a navíc ještě několik nanotechnologických implantátů, kupříkladu pro noční vidění, zesílení svalové tkáně či urychlené uzdravování.

Místa, kam se s J.C. Dentonem podíváte, zatím nejsou kromě New Yorku, Washingtonu a Hongkongu úplně jasná, ale přemýšlí se o oblíbené Area 51, Paříži, Londýnském metru a New Orelans a ještě několika málo dalších.

A na závěr potěším všechny příznivce multiplayeru, protože i když v prvních fázích vývoje se s ním nepočítalo, nedávno Ionstorm změnil názor, takže by ve finální verzi neměl chybět.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A