Deus ex

Píše se rok 2052, svět je na pokraji globálního ekonomického kolapsu, teroristické organizace volně zabíjí po tisících a větší úspěch mají snad jenom drogy, znečištěné ovzduší a nemoci. Propast mezi chudými a slupkou bohatých má charakter Grand Canyonu a nadnárodní konspirace jsou na denním pořádku...
Deus ex
Píše se rok 2052, svět je na pokraji globálního ekonomického kolapsu, teroristické organizace volně zabíjí po tisících a větší úspěch mají snad jenom drogy, znečištěné ovzduší a nemoci. Propast mezi chudými a slupkou bohatých má charakter Grand Canyonu a nadnárodní konspirace jsou na denním pořádku...

Tak to jsou hrubé rysy světa, do kterého je zasazena již dlouhou dobu připravovaná hra od Ionstormu jménem Deus ex. A o co že půjde? Podstatu vystihují asi nejlépe slova first-preson RPG sci-fi akce, tedy pro přiblížení něco jako kupříkladu System shock 2. Hlavním hrdinou bude J.C. Denton, zaměstnanec nadnárodní korporace pro potíraní teroristických organizací UNATCO, který díky svému pátrání dostane události do širších souvislostí a zjistí, že nemá úplně jasno, kdo jsou ti dobří a ti zlí, a tak se pokusí dostat všemu na kloub.

Vysoký jak jalovec, černý plášť... maminkooo, přijel k nám do vsi Neo z Matrixe.Red baret... něco mi říká, že mi mezi těmito zelenými stvůrami není zrovna nejlépe.

Asi jsem zaostalý, ale může mi někdo říct, co je to Boulangerie?Scéna jak z honu na ponorku... akorát tam byl Connery a ne taková nudle...

Různými konspiracemi, zradou a nečekanými dějovými zvraty by se ostatně podle tvrzení autorů celá hra měla jenom hemžit, a když připojíme fakt, že single player nebude konečně lineární skladba misí, ale bude pouze na vás a potažmo na postavě jakou si vytvoříte, kterou cestou se dáte, a ke kterému konci dospějete, vypadá to na skvělou paranoidní atmosféru, kterou by mohly závidět i Akta X. Navíc se počítá s velmi rozvinutou inteligencí všech nehráčských postav, které nebudou jenom přilepené k nějakému místu, ale měly by žít svým vlastním životem se svými vlastními cíli, včetně všech běžných denních aktivit. Mělo by to zajít až tak daleko, že se na vás klidně přilepí pronásledovatel, který se bude v klidu krýt za rohem budovy, abyste ho náhodou nezahlédli.

Jak jsem již lehce naznačil, vaše postava bude mít okolo tuctu vlastností (hackování, páčení zámků, dovednost se zbraněmi, ...), které si budete moct za získanou zkušenost vylepšovat, a navíc ještě několik nanotechnologických implantátů, kupříkladu pro noční vidění, zesílení svalové tkáně či urychlené uzdravování.

Místa, kam se s J.C. Dentonem podíváte, zatím nejsou kromě New Yorku, Washingtonu a Hongkongu úplně jasná, ale přemýšlí se o oblíbené Area 51, Paříži, Londýnském metru a New Orelans a ještě několika málo dalších.

A na závěr potěším všechny příznivce multiplayeru, protože i když v prvních fázích vývoje se s ním nepočítalo, nedávno Ionstorm změnil názor, takže by ve finální verzi neměl chybět.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce