Devil May Cry 5 bude stavět na bojovém systému původní série

Capcom tvrdí, že je na DmC od Ninja Theory pyšný, ale Devil May Cry 5 chce dělat pro fanoušky série. Postaví tak systém soubojů právě na základech, které vybudovaly první čtyři díly.
Devil May Cry 5 bude stavět na bojovém systému původní série

Nerův nový vzhled vzbudil v mnohých fanoušcích dojem, že by Devil May Cry 5 mohlo čerpat z DmC. Styl jeho zpracování totiž není až tak vzdálený tomu, jak vypadal Dante v rebootu série.

Capcom v žádném případě ze svojí historie nechce DmC vymazat. Ostatně také pro to nemá důvod, protože i přes kritiku původní fanouškovské základy byla hra velmi solidní. Devil May Cry 5 ale bude přímo navazovat na čtvrtý díl, a to nejen dějovou linkou.

Devil May Cry 5: E3 dojmy z démonické rubačky

Devil May Cry 5: E3 dojmy z démonické rubačky

"Tuhle hru děláme pro fanoušky. Vyslyšeli jsme, jak se dožadovali přímého pokračování Devil May Cry 4. Čekali více než deset let. Rozhodně to ale není žádný útok na Ninja Theory a jejich zpracování hry," okomentoval rozhodnutí pro pokračování originální ságy producent Matt Walker.

Dante v DMC 5 asi zkrátí sestřih, Nero bude na vrcholu sil

Dante v DMC 5 asi zkrátí sestřih, Nero bude na vrcholu sil

Pomyslný otec DMC Hideaki Itsuno a také zbytek tvrdého jádra jeho týmu ostatně na DmC pracoval spolu s Ninja Theory. Byla to lekce pro obě strany, která přinesla spoustu zkušeností díky tomu, že se snoubily dva zcela rozdílné styly. 

A byl to právě Itsuno, kdo se díla od britského studia zastal. "Itsuno-san sám řekl, že podle něj je DmC stejně důležité jako každá předchozí hra," vyprávěl Walker. "Ta hra měla naprosto úžasný svět, který mohli vytvořit jenom excelentní designéři, jaké má Ninja Theory k dispozici," vysekl poklonu pro tvůrce DmC.

E3: Devil May Cry 5 bude nejlepší díl série, tvrdí vývojáři

E3: Devil May Cry 5 bude nejlepší díl série, tvrdí vývojáři

"Z té spolupráce jsme si odnesli opravdu hodně a doufáme, že i pro ně to mělo pozitivní vliv. Itsuno-san se mnou několikrát mluvil o tom, co si z projektu Ninja Theory odnesl a co se naučil při práci na DmC. Tyhle zkušenosti potom uplatňoval i při práci na Devil May Cry 5," pokračoval Walker o Itsunovi.

Pátý díl si bere to nejlepší z obou stran zpracování, ale fanoušci starších her se nemusí bát. V tomhle případě se budou cítit jako doma. "Jak už jsem řekl, Itsuno-san má spoustu zkušeností z práce na všech DMC titulech. Včetně DmC. Ale vzhledem k tomu, že půjde o sequel DMC 4, je logické, že budeme chtít stavět hlavně na bojovém systému, který se objevil v tomto dílu a také v jeho předchůdcích," uzavřel Walker téma.

E3: Nero se vrací v akcí nabušeném traileru k Devil May Cry 5

E3: Nero se vrací v akcí nabušeném traileru k Devil May Cry 5

"Itsuno-san chce udělat tu nejlepší akční hru a využije všechny své i týmové zkušenosti k tomu, aby svého cíle dosáhl," navnadil na závěr Walker všechny hráče.

Zda se Itsunovi podaří splnit neskromnou výzvu se dozvíme už na začátku příštího roku. Devil May Cry 5 by mělo vycházet na jaře 2019 na PS4, Xbox One i PC.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma