Devolver Digital kupuje Croteam, vývojáře série Serious Sam

V porovnání s nedávnými nákupy Microsoftu se jedná sice o menší akvizici. Rozhodně ale nejde o neznámá jména na herním trhu.

Žádné spekulace, žádné úniky. Vydavatelství Devolver Digital, které pod sebou má celou řadu menších vývojářských studií, na svých sociálních sítích oznámilo, že pod něj přechází i chorvatský Croteam. Toto studio můžete znát hlavně díky sérii FPS stříleček Serious Sam, jejíž nejnovější díl se moc nepovedl. Do jejich repertoáru ale patří například i logický Talos Principle

Z tiskové zprávy jsme se mimo jiné dozvěděli, co nás čeká do budoucna. Kromě již v minulosti avizovaného Talos Principle 2 se nemáme loučit ani se Serious Samem. K tomu by se pak měla přidat minimálně jedna nová značka

Dle našeho názoru je to výborný krok hlavně pro samotné studio. V posledních letech totiž jejich výtvory nevypadaly nijak zázračně a tato akvizice by jim mohla pomoci. Je otázkou, jak moc se nyní bude Devolver angažovat vzhledem k tomu, že obě společnosti spolupracují už od dob vydání třetího Serious Sama. V tiskové zprávě je nicméně uvedeno, že studiu zůstává naprostá tvůrčí svoboda. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce