Diablo II Expansion Set

Titulek říká myslím vše. Neexistuje asi nikdo, kdo by nečekal, že dříve či později vyjde k vele-super-mega-úspěšnému Diablu II nějaký, ať už jakýkoliv datadisk. Jeho prozatimní, dalo by se říci pracovní, název je Expansion Set a je plánován (až) na jaro příštího roku. Asi největším přínosem bude úplně nová kapitola jménem Baal, the last of the Prime Evils.
Diablo II Expansion Set
Titulek říká myslím vše. Neexistuje asi nikdo, kdo by nečekal, že dříve či později vyjde k vele-super-mega-úspěšnému Diablu II nějaký, ať už jakýkoliv datadisk. Jeho prozatimní, dalo by se říci pracovní, název je Expansion Set a je plánován (až) na jaro příštího roku. Asi největším přínosem bude úplně nová kapitola jménem "Baal, the last of the Prime Evils". Přeložit něco takového je vpravdě ošemetná záležitost, ale můj osobní překlad zní asi ve smyslu "Baal, poslední z Prvotních špatností".

Vše se přesunulo na sever do krutých a neúprosných Barbarských výšin. Jistý Baal objevil, že barbaři již dlouho ochraňují tzv. Kámen Světa, velice mocný magický artefakt, který udržuje pekelníky na míle daleko od křehkého světa smrtelníků. Nová kapitola bude obsahovat celkem šest dalších questů. Jak Baal postupuje nehostinnou krajinou, zanechává za sebou hordy pekelných démonů, kteří se vám budou už z principu stavět do cesty. Navíc se údajně mají objevit jakési katapulty a ostřelovací věže, které vás nenechají se zastavit ani na moment. Musíte prostě jít stále dál a dál, kupředu za nebezpečím, jako každý správný odhodlaný dobrodruh.

Do nové kapitoly se bude možné dostat jedině s charakterem, který již alespoň jednou sestoupil do zarudlých hlubin pekla a odstranil toho vládce všeho zla jménem, uhhh, jak on že se jmenuje. No jo, už vím, Diablo, to je on. No tak přesně jeho. Pokud jste se na to tedy vybodli s tím, že je to na vás prostě moc těžké (o čemž si v naprosté většině případů dovolím silně pochybovat), musíte to prostě nějak překousnout a toho zpropadenýho rohatce zabít. Jinak si datadisk nezahrajete. A to by byla, uznejte sami, docela škoda.

Samozřejmě, že po cestě si potom budete moci nasbírat plno nových předmětů - zbraní, brnění i magických předmětů. Co je však druhým největším vylepšením jsou dva nové charaktery. Tím prvním je ženská - zabiják a druhým ... nezajímavý prostý druid (i když on zas tak prostý asi nebude). Každá z postav bude mít na 30 zcela nových unikátních skillů a kouzel. Příjemné je, že s nimi budete moci hrát i předchozí čtyři kapitoly, abyste si je pořádně vytrénovali, jelikož nová kapitola má být plná enormně silných bestií. Co je nepříjemné, a tak trochu vlastně i zrádné, je to, že hráči bez Expansion Setu se nebudou moci na Battle.netu připojovat na hry vytvořené hráči, kteří ho mají. To je samozřejmě od Blizzardů docela chytrý marketigový tah (další z obecně oblíbených pojmů) - tohle prostě většinu lidí přinutí si ho koupit.

Ale teď ještě blíže k charakterům samotným - Zabiják (či Zabijačka?:) bude jakousi "namakanou" verzí Amazonky. Její skilly jsou většinou zaměřené na boj zblízka, ačkoliv má i několik psychických schopností. Dokonce by měla mít i schopnost vytvoření minového pole. Naproti tomu Druid je jakýsi mág v těle válečníka. Žádný shrbený třesoucí se stařík, který neudrží moč déle než půl hodiny, ale pořádná korba, která se nemusí bát přímého kontaktu s nepřítelem. Jeho hlavními skilly jsou vzývání, elementální útoky a tvarování. Nemusím snad dlouze vysvětlovat, co lze s těmito skilly provádět - vyvolávání tornád a vulkánů, očarovávání zvířat, přeměna ve zvířata, a ještě mnohé další hrátky.

Jediný problém s tímhle Expansion Setem je asi to, že má vyjít až někdy na jaře 2001.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |