Diablo II Expansion Set

Titulek říká myslím vše. Neexistuje asi nikdo, kdo by nečekal, že dříve či později vyjde k vele-super-mega-úspěšnému Diablu II nějaký, ať už jakýkoliv datadisk. Jeho prozatimní, dalo by se říci pracovní, název je Expansion Set a je plánován (až) na jaro příštího roku. Asi největším přínosem bude úplně nová kapitola jménem Baal, the last of the Prime Evils.
Diablo II Expansion Set
Titulek říká myslím vše. Neexistuje asi nikdo, kdo by nečekal, že dříve či později vyjde k vele-super-mega-úspěšnému Diablu II nějaký, ať už jakýkoliv datadisk. Jeho prozatimní, dalo by se říci pracovní, název je Expansion Set a je plánován (až) na jaro příštího roku. Asi největším přínosem bude úplně nová kapitola jménem "Baal, the last of the Prime Evils". Přeložit něco takového je vpravdě ošemetná záležitost, ale můj osobní překlad zní asi ve smyslu "Baal, poslední z Prvotních špatností".

Vše se přesunulo na sever do krutých a neúprosných Barbarských výšin. Jistý Baal objevil, že barbaři již dlouho ochraňují tzv. Kámen Světa, velice mocný magický artefakt, který udržuje pekelníky na míle daleko od křehkého světa smrtelníků. Nová kapitola bude obsahovat celkem šest dalších questů. Jak Baal postupuje nehostinnou krajinou, zanechává za sebou hordy pekelných démonů, kteří se vám budou už z principu stavět do cesty. Navíc se údajně mají objevit jakési katapulty a ostřelovací věže, které vás nenechají se zastavit ani na moment. Musíte prostě jít stále dál a dál, kupředu za nebezpečím, jako každý správný odhodlaný dobrodruh.

Do nové kapitoly se bude možné dostat jedině s charakterem, který již alespoň jednou sestoupil do zarudlých hlubin pekla a odstranil toho vládce všeho zla jménem, uhhh, jak on že se jmenuje. No jo, už vím, Diablo, to je on. No tak přesně jeho. Pokud jste se na to tedy vybodli s tím, že je to na vás prostě moc těžké (o čemž si v naprosté většině případů dovolím silně pochybovat), musíte to prostě nějak překousnout a toho zpropadenýho rohatce zabít. Jinak si datadisk nezahrajete. A to by byla, uznejte sami, docela škoda.

Samozřejmě, že po cestě si potom budete moci nasbírat plno nových předmětů - zbraní, brnění i magických předmětů. Co je však druhým největším vylepšením jsou dva nové charaktery. Tím prvním je ženská - zabiják a druhým ... nezajímavý prostý druid (i když on zas tak prostý asi nebude). Každá z postav bude mít na 30 zcela nových unikátních skillů a kouzel. Příjemné je, že s nimi budete moci hrát i předchozí čtyři kapitoly, abyste si je pořádně vytrénovali, jelikož nová kapitola má být plná enormně silných bestií. Co je nepříjemné, a tak trochu vlastně i zrádné, je to, že hráči bez Expansion Setu se nebudou moci na Battle.netu připojovat na hry vytvořené hráči, kteří ho mají. To je samozřejmě od Blizzardů docela chytrý marketigový tah (další z obecně oblíbených pojmů) - tohle prostě většinu lidí přinutí si ho koupit.

Ale teď ještě blíže k charakterům samotným - Zabiják (či Zabijačka?:) bude jakousi "namakanou" verzí Amazonky. Její skilly jsou většinou zaměřené na boj zblízka, ačkoliv má i několik psychických schopností. Dokonce by měla mít i schopnost vytvoření minového pole. Naproti tomu Druid je jakýsi mág v těle válečníka. Žádný shrbený třesoucí se stařík, který neudrží moč déle než půl hodiny, ale pořádná korba, která se nemusí bát přímého kontaktu s nepřítelem. Jeho hlavními skilly jsou vzývání, elementální útoky a tvarování. Nemusím snad dlouze vysvětlovat, co lze s těmito skilly provádět - vyvolávání tornád a vulkánů, očarovávání zvířat, přeměna ve zvířata, a ještě mnohé další hrátky.

Jediný problém s tímhle Expansion Setem je asi to, že má vyjít až někdy na jaře 2001.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A