Diablo III – kterak Manu doplní nové energie (preview)

Blizzard mění zažité praktiky. Každé povolání bude mít specifickou energii, kterou bude spotřebovávat na skilly. Diablo III se tak připodobňuje WoW.

První dva díly Diabla si vystačily s jedním druhem energie – Manou. Je jedno, že jste bušili potvory s barbarem, amazonkou, druidem, či kýmkoliv jiným, vždy dovednosti spotřebovávaly Manu. Diablo III hodlá věci trochu ozvláštnit, kdy každému z pěti povolání dává unikátní energii. Pravda, základní principy využívání jsou u všech postav prakticky totožné, ale mění se způsob regenerace a další drobnosti, což rozhodně chválíme.

 

health.gifMimochodem, lehce se mění i to základní – zdraví postavy. Lektvary jsou nově na poměrně dlouhém cooldownu, takže se hodně musíte rozmýšlet, jestli jej použijete teď nebo ještě chvíli počkáte. Během bojů s protivníky z nich totiž mohou vypadnout červené orby, které představují druhý způsob uzdravování. Hra tak slibuje být trochu taktičtější, co se týče managementu zdraví. Ostatně jsem si to vyzkoušel v demu na Gamescomu – taktika vlétnout bezhlavě do chumlu protivníků s opaskem plným lektvarů a řezat je hlava nehlava jednoduše nefunguje. Ale teď už k jednotlivým energiím dle povolání.

Barbarian

fury.gifBarbaři se velmi přibližují warriorům z WoW. Mají energii, která se rychle dobíjí zasazenými údery i obdrženým zraněním. Jen tady se nejmenuje Rage, ale Fury, což je ve výsledku prakticky to samé (český překlad je podobný – zuřivost, vztek). Ukazatel Fury samovolně klesá, kdykoliv není barbar v boji, což toto povolání nutí být stále v akci. Fury lehce dobíjí i skilly jako Bash a Cleave, větší porci vzteku dostanete díky skillům jako Leap Attack či Ground Stomp. Energii pak spotřebovávají obranné dovednosti jako Threatening Shout a útočné například v podobě Whirlwind.

Demon Hunter

discipline.gifLovci démonů se jako jediní opírají hned o dva druhy energií: Hatred a Discipline, což má evokovat jejich obrovskou nenávist k pekelným zmetkům a zároveň pečlivý a úporný trénink na jejich likvidaci. Hatred se rychle automaticky regeneruje a využívá se pro útočné skilly jako například Bola Shot, která se omotá kolem protivníka a po chvíli vybuchne. Discipline se obnovuje pomaleji a slouží spíš k obranějším dovednostem, třeba jako Smoke Screen, jenž umožňuje na okamžik zmizet protivníkům z očí.

Monk

spirit.gifMnichové se stejně jako barbaři specializují na boj zblízka. Ovšem netěží z utržených zranění, naopak se jim musí kvůli slabší výdrži vyhýbat. Energie pro monky je Spirit a umožnuje jak zasazovat série bleskově rychlých úderů, tak se spolehnout na obrannou dovednost. Spirit se nabíjí útoky a na rozdíl od Fury samovolně neklesá. Mnich se tedy nemusí tolik hnát do boje a může vyčkat na nejlepší okamžik, kdy zasadit úder jako Seven Sided Strike, díky kterému se bojovník svižně přesouvá od protivníka k protivníkovi a uštědří sedm zásahů. Spirit se dá generovat i dovednostmi jako Swift of Thunder. 

Witch Doctor

Mana.gifWitch Doctor je jediné povolání, které vsází na Manu. Temný kouzelník trochu připomíná necromancera, protože si na pomoc vyvolává příšery. Mana se sama pozvolna generuje, ale Witch Doctor ji může získávat i skilly jako Mana Steal a Spirit kouzly. Plus do hry vchází i pasivní dovednosti, které pomohou regenerovat Manu během kouzlení. Witch Doctor svoji energii může využívat prostřednictvím pestré nabídky skillů: výbušná lebka Firebomb je silné AoE, Horrify donutí protivníky se na moment rozprchnout a Mass Confusion zmate příšerky natolik, že se začnou bít navzájem.

Wizard

arcane.gifPodobně jako Witch Doctor, i Wizard představuje povolání orientující se na kouzla. Ovšem místo vyvolávání příšer a dalších zákeřností se specializuje spíše na elementální kouzla, jako třeba Ray of Frost, což je paprsek mrazící a zpomalující cíle v jeho cestě. Kromě toho se kouzlem Teleport dokáže držet z dosahu protivníků a obranu pomůže zvýšit Energy Armor, ovšem za cenu dočasného snížení maximální hodnoty energie. Tu u kouzelníků představuje Arcane Power a hlavním rozdílem proti Maně je její opravdu rychlá regenerace. A tu bude při svém magickém běsnění opravdu potřebovat.

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: RPG | Zběsilý RPG clickfest
Výrobce: Blizzard Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 15. května 2012
 • Plynulá zábava
 • Zajímavý příběh
 • Dlouhá trvanlivost
 • Skvělý multiplayer
 • Zatím bez PvP
 • Error 37 zpočátku
Související články
 1. Sedm minut z bety Diablo 3
 2. Diablo 3 vyžaduje stálé online připojení
 3. Diablo 3 by mohlo ukrást WoW hráče
 4. Diablo III – masakrování démonů i hráčů (preview)
 5. Torchlight CZ – nejlepší Diablo klon současnosti (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |