Diablo III zřejmě míří na konzole

Podle nabídek práce uveřejněných na stránkách Blizzard Entertainment to vypadá, že Diablo III by se v nějaké formě mohlo vyskytnout i na konzolích. Pokud to považujete za kacířskou myšlenku, hodí se připomenout port původního Diabla na Playstation. Slavný vývojářský tým hledá hlavního designera, hlavního programátora a senior producenta. U všech je zmíněno konzole a jsou v sekci Diablo III. Hlavní designer by měl mít podle popisu „předešlé zkušenosti s vývojem na konzole“ a „široké znalosti Diabla“. Inzerát pro hlavního programátora hledá „zkušeného inženýra, který by vedl konzolový vývoj v Diablo týmu“.

VIDEO: 3588 'Diablo III - Ukázka hry'

Na komunitních stránkách se později objevilo upřesnění: „Prozkoumáváme možnosti s Diablem spojeného obsahu pro konzole a momentálně potřebujeme zaplnit pár konzolovových senior pozic v Diablo III týmu.“ „ Jak už jsme zmínili v minulosti, se správnou péčí by hratelnost mohla sedět i konzolím a zajímá nás, jací talentovaní lidé by se mohli zajímat o takový projekt,“ pokračuje příspěvek na fóru a dodává: „Prosím, neberte toto jako oznámení konzolového titulu. V první řadě vyvíjíme Diablo III pro Windows a Macy a v žádném případě nechceme dovolit, aby možnost konzolového zpracování zpozdila nebo ovlivnila vydání hry.“  
 
Blizzardi jsou známí perfekcionisté, takže je zřejmé pouze toto: práce na konzolové verzi Diabla III jsou v nějaké fázi, teprve až budoucnost ukáže, jestli s ní jsou natolik spokojeni, že hru dokončí. Nebo se naopak přidá k smutnému osudu Starcraft: Ghost. Vzhledem k tomu, že zatím ani známé vydání Diabla III pro PC, je konzolová verze hudbou daleké budoucnosti.
 
Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře