Diablo Immortal je možná mikrotransakční peklo. Vydělalo už ale přes 100 milionů dolarů

Proč to Blizzard dělá? Protože to lidé kupují.

O mobilní hře Blizzard Immortal si můžete myslet cokoliv. Hra samotná je velmi kvalitní RPG, mikrotransakce z ní ale udělaly pekelný důl a obětního beránka komunity. Vypadá to ale, že se stále najde dostatek lidí, kteří si ve hře rádi něco přikoupí. Dokonce tak moc, že za 8 týdnů od svého vydání hra už Blizzardu vydělala přes 100 milionů dolarů. 

I když tedy podle průzkumu většina hráčů neutrácí ve hře žádné peníze, ti co tak činí mají dost hluboko do kapsy. Podle herního designéra Joe Grubba je důvod, proč se hře tak daří, především ten, že žádný základní obsah není schován za paywall. Vše můžete mít zadarmo obyčejným hraním, jen budete u obrazovky muset vydržet podstatně déle. To vytváří mylnou představu, že vlastně nic nemusíte a vše děláte dobrovolně. 

A co vy? Podlehli jste už kouzlu mobilního Diabla?

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Diskuze (3) Další článek: Backbone je nový ovladač pro iPhone. Pohodlně si zahrajete hry z PS4 i PS5

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Zářijový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 11 širokých herních monitorů

Test NVMe SSD s kapacitou 2 TB

Kamery pro sportovce a dobrodruhy

Konzole do ruky s Windows