Diablo Immortal má šílenou politiku mikrotransakcí. Vyexpení postavy vás vyjde na tisíce dolarů

Blizzard pokračuje ve svém nekompromisním tažení monetizačním systémem.

Na to, že jsou v mobilních hrách často mikrotransakce jsme si už tak nějak zvykli. Občas jsou neviditelné, občas otravné. Blizzard ale očividně pokračuje ve svém tažení proti fanouškům a v nejnovějším mobilním titulu Diablo Immortal představuje byznys model, který už je tak trochu přes čáru. 

Dle nejnovějších statistik a analýzy prémiové měny ve hře, postupu hrou a dalších náležitostí budou hráči v tuto chvíli nemohou dostat své postavy na maximální level bez pomocí nějakých těch chechtáků. A není to jen pár korun. Pokud totiž budete chtít dostat alespoň jednu svou postavu na zcela maximální úroveň po dosažení end-game obsahu, připravte si 110 tisíc dolarů, tedy v přepočtu něco přes 2,5 milionu korun. 

Systém je navíc v tuto chvíli navázán na lootboxy, takže bez placení se hráč smysluplně za určitou hranici ve hře jednoduše nedostane. Hra navíc neustále přidává nové platební metody, měny a další systémy, které hráče nutí do dalších a dalších útrat. 

V tuto chvíli se na internetu rozpoutal solidní chaos a hráči hru zcela bojkotují. Na naši recenzi se můžete těšit už v nadcházejících dnech. 

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Diskuze (68) Další článek: Escape from Tarkov dostává akční odbočku. Arena se soustředí na gladiátorské přestřelky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,