Diablo Immortal vydělalo během prvních dvou týdnů přes 24 milionů dolarů

Mikrotransakce na krev.

Není pochyb o tom, že nejnovější mobilní RPG Diablo Immortal překonalo svou kontroverzí politiky mikrotransakcí nejeden rekord. Podle nejnovějších čísel se ale očividně najde dostatek hráčů, které hra baví. Ba co více, utrácí v ní peníze. Podle Blizzardu totiž během dvou úvodních týdnů vydělala hra přes 24 milionů dolarů. Hru si stáhlo 8,5 milionů hráčů. 

Zisk se dělí mezi hlavní platformy, tedy iOS a Android, kde Apple si pro sebe ukousl 13 milionů dolarů, zatímco Android 11,3 milionů dolarů. Podle regionů se o 43% veškerých zisků postaraly Spojené Státy, v závěsu 23% Korea, 6% Německo a 3% Kanada. 

I přes dost šílený mikrotransakční systém si tedy očividně hráči hru užívají. Ostatně, i v naší recenzi jsme podotkly, že v rámci příběhu a "obyčejného" hraní se nové Diablo rozhodně povedl a problémy začínají přicházet hlavně v pozdějších fázích end game obsahu. Jak jste na tom vy?

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Diskuze (14) Další článek: Tvůrci hororu The Callisto Protocol se inspirovali u reálných krvavých situací

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,