Diablo IV: Vessel of Hatred vyjde v říjnu s herní třídou Spiritborn. Oznámení doprovodil brutální trailer

Po loňském teaseru na první velký datadisk pro čtvrté Diablo konečně přicházejí první konkrétní informace společně s trailerem, který brutalitou nešetří. Vessel of Hatred bude mít premiéru 8. října na všech platformách. Kromě nového regionu a kapitoly příběhu, ve které roli hlavního antagonisty sehraje starý známý Mephisto, přibyde také zbrusu nová herní třída jménem Spiritborn. Jejímu představení bude Blizzard věnovat samostatnou prezentaci, která proběhne 18. července.

Ředitel vývoje Brent Gibson nám v rychlosti prozradil, co nás čeká. Spiritborn se v akci ukáže až za měsíc, ale máme prý očekávat bojovníka zrozeného v džungli Nahantu, který bude mít schopnosti hodné predátora. Jednu novinku ovšem najdete ve hře už teď. V rámci updatu zdarma si můžete pořídit mazlíčky, kteří s vámi budou probíhat skrz Sanctuary a automaticky sbírat důležité materiály a zlato. V základu dostanete roztomilého pejska Ashearu. Pokud vám tenhle chlupáč nesedí, můžete získat 3 další. To už se ale neobejde bez placení. Trojice dalších mazlíčků, kde najdete vlka, tygříka a leoparda, je součástí bonusů, které dostanete za předobjednávku ultimátní edice rozšíření, která vás vyjde na 89,99€, tedy cca 2 200 Kč.

image.png

Edicí je hned několik, za standardní zaplatíte 39,99€, což je 985 Kč. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že ke hraní musíte mít základní hru. Blizzard tedy chce expanzi pořádně podojit, což je jasně vidět. Snad za tuto nemalou cenu nabídne také dostatek obsahu, který ji alespoň trochu dokáže ospravedlnit. 

Pojďme ale zpět k obsahu. Hlavním dějištěm expanze je džungle Nahantu. Veteráni série jistě toto jméno poznají. Do těchto končin jsme zavítali už ve druhém díle. Tentokrát uvidíme zdejší města, pevnosti a přírodu v odlišném, vylepšeném provedení. Vydáváme se sem, abychom našli Neyrelle. Uvězněný Mephisto nám ale cestu rozhodně ulehčit nehodlá. Musíme se probojovat přes všechna nebezpečí, abychom se dostali k Neyrelle, protože jen ona může pradávné zlo skutečně porazit a odvrátit tak další pohromu snášející se na Sanctuary.

Vedle toho přibyde také několik nových herních mechanik. Přidat se k vám mohou žoldáci, kteří budou po vašem boku kosit démony nejen při procházení džunglí. Postupně budou sílit a každý z nich disponuje jedinečnými schopnostmi. Pokud vám ale nevoní AI společníci a raději byste na výpravu vyrazili s partou kamarádů, budete mít také možnost. Součástí expanze bude také první velký dungeon, který má nabídnout pořádnou výzvu pro několik dobrodruhů najednou. Více se o tomto módu dozvíme až později. 

Zdroj: Blizzard

Váš názor Další článek: Microsoft Flight Simulator 2024 vyjde 19. listopadu. Podívejte se na dechberoucí upoutávky

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,