Diablovo Doupě - nejobsáhlejší česká fansite o sérii Diablo

Ku příležitosti spuštění nového designu a také přesunutí stránek Diablovo Doupě na novou adresu vám přinášíme zajímavý pohled na nejobsáhlejší českou fansite pojednávající o sérii Diablo. Desítky rad, detailní popis všech questů, předmětů a postav, spousta zajímavých souborů, to vše je jen zlomek toho, co web Diablovo Doupě nabízí.
Diablovo Doupě - nejobsáhlejší česká fansite o sérii Diablo

Adresa serveru: http://www.diablovodoupe.cz

Diablo i jeho druhý díl byl v době svého vydání považován za to nejkvalitnější, co do této doby dokázal žánr akčních RPG vyprodukovat - hovoří o tom konec konců ani dnes nehynoucí zájem o tyto hry ze strany hráčské veřejnosti. Byť se dnes najde mnoho odpůrců kritizujících snad až přespřílišnou akčnost a malý záběr na prvky klasických RPG, patří Diablo 1 & 2 stále mezi nejoblíbenější hry svého žánru nejen u nás, ale i v dalších zemích po celém světě. Není tedy divu, že stejně jako u desítek dalších oblíbených počinů, i v případě této série začaly po celém světě vznikat specializované servery, o jejichž provoz se starají především fanoušci dané hry. Mezi jeden z nich patří také web Diablovo Doupě - a ne náhodou jsou právě tyto stránky považovány za nejkvalitnější u nás.

Historie serveru Diablovo Doupě sahá do doby před třemi lety, kdy byl server oficiálně spuštěn. I vy jste se s ním mohli často potkávat na stránkách Doupěte, tato fansite patřila mezi jeden z našich spřátelených a hostujících webů. Autoři nyní přesunuli své stránky na novou doménu http://www.diablovodoupe.cz a všechny časté návštěvníky potěšily také zdokonaleným designem.

Nejobsáhlejší česká fansite!

Na začátku dnešního článku jsem server Diablovo Doupě počastoval příznivým hodnocením "nejobsáhlejší české fansite". Čím to, že si nejen v mých očích tento web vysloužil tak pochvalné hodnocení? Velký podíl na tom má mimo pravidelné a neváznoucí aktualizace samozřejmě také mimořádně bohatý obsah, o kterém si nyní povíme něco málo více.

Server je rozdělen na několik částí, za zmínku stojí zejména čtyři hlavní, z nichž každá pojednává o některé z her či datadisků v bohaté historii série Diablo. V každé z nich vás čeká nejen důkladný popis základních parametrů hry, několik typů pro začátečníky, ale také přehled všech zbraní či předmětů. Při prvním kontaktu s hrou vám jistě přijde vhod také popis herních postav, díky kterému získá i nováček lepší představu o tom, který z charakterů je vhodné či naopak zcela nevhodné zvolit.

Dlouhodobě na stránkách například probíhá soutěž o nejlepší postavu - hráči hry tak mohou autorům posílat podrobnosti o svých desítkami hodin hraní vypiplaných a řádně prověřených charakterech, ty nejlepší jsou pak v příslušné sekci uvedeny na webu.

Popis questů, fórum a chat

Jak tomu tak bývá, mezi jednu z nejnavštěvovanějších rubrik patří především detailní popis všech questů, tedy úkolů, které musíte pro postup hrou plnit. Autoři nejenže nabízí přesný a správný postup, jak daný úkol dokončit, co více, najít zde můžete například také podrobnosti o tom, co si za svou snahu vysloužíte, tedy, jakou odměnu získáte.

Pro ty z vás, kteří si rádi vyměňují nabyté poznatky s ostatním hráči, je určeno diskusní fórům, příznivci živých rozhovorů pak mohou navštívit také povedený chat - v jeho případě je vám dokonce umožněno dopředu si domluvit den a hodinu, kdy vám bude některý z tvůrců serveru či četných návštěvníků takzvaně "k dispozici" a pomůže vám tak například vyřešit jakýkoliv problém se hrou.

Jak možná znalci série Diablo tuší, v průběhu hry si může šikovný hráč vysloužit či najít ohromné množství předmětů a unikátních zbraní. Vyznat se v té ohromné záplavě všech itemů je opravdu nadlidským úkolem, autorům stránek Diablovo Doupě se však podařilo nashromáždit neuvěřitelné množství údajů a tak na této fansite můžete mimo vše ostatní najít důkladný popis všech předmětů.

Co vše najdete na fansite Diablovo Doupě?

  • Detailní popis questů u her série Diablo
  • Bohatý download čítající desítky užitečných souborů
  • Klasické fórum a živý chat
  • Popis a strategie herních postav
  • Informace o herních předmětech
  • Bohatá nabídka pozadí na plochu s tématikou hry Diablo
  • Soutěž o nejlepší postavu a předmět ve hře Diablo II

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A