Digger – další z řady povedených remaků

I v dnešní době se spoustě her doby dávno minulé daří ukázat, že stále nepatří do starého železa. Vzpomínky ožívají především díky řadě povedených klonů a variací těch nejoblíbenějších titulů. Zavzpomínat můžete i dnes – na zajímavý titul Digger, který se díky jednomu z nadšenců a fandů této hry dostává i na obrazovky našich počítačů.
Digger – další z řady povedených remaků

Hra Digger spatřila světlo světa roku 1983. Postaralo se o to sdružení nazvané Windmill software. Díky jednomu z nadšenců se v roce 1998 objevila nová verze této hry, která je plně kompatibilní s moderními PC a kromě mnoha změn přináší i například plně VGA grafiku (připomeňme, že původní Digger měl pochopitelně pouze CGA grafiku), která vás však nijak neoslní. Tento klon si naštěstí ponechal i hlavní a stěžejní část hry – pochopitelně jí byla výborná hratelnost.

  

A o co ve hře vlastně běží? Ovládáte postavičku jménem Digger a vaším úkolem je posbírat na herní obrazovce všechny kusy, či chcete-li hroudy, zlata. Zamezit vám v tom bude chtít několik nepřátel, před nimi však máte patřičnou výhodu – můžete se na rozdíl od nich nejen pohybovat po „vyznačených“ cestách, ale také se dále probourávat a vytvářet tak cesty nové. Perličkou je pak výskyt pytlů se zlatem, které musíte nejdříve otevřít a až poté získáte jejich obsah. Sesbírání těchto předmětů však není podmínkou pro úspěšné dokončení mise. Právě počet misí je také slušný – ve hře je jich připraveno rovných 15, což je slušné číslo. Na rozdíl od prapůvodního Diggera máte v tom novém také možnost využít výhod uchování záznamu vaší předchozí hry – nejlepší okamžiky si tak můžete uložit na harddisk a později se třeba pochlubit kamarádům, sourozencům či partnerům. O plně VGA grafice už jsem se zmiňoval, výhodou je pak i možnost zahrát si na jednom PC ve dvou.

  

Myslím, že zcela největším pozitivem této hry bude kromě výborné hratelnosti také její velikost. 95 kB je v dnešní době gigabajtových souborů opravdu krásné číslo a potěší jistě i majitele těch nejpomalejších linek. Vynikající je i homepage hry – nabízí ke stáhnutí několik různých verzí Diggera, jeho zdrojový kód, nové mapy a dokonce i některé další hry od společnosti Windmill software. Své výkony můžete také porovnat s výsledky těch nejlepších hráčů, které naleznete pod položkou Hall of fame A pokud mi snad nevěříte, že se jedná o opravdu kvalitní arkádu, můžete vyzkoušet i přiloženou verzi v Java appletu, kterou lze hrát přímo na těchto stránkách.

Download (95 kB) zde.

Homepage hry – http://www.digger.org.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A