Digger – další z řady povedených remaků

I v dnešní době se spoustě her doby dávno minulé daří ukázat, že stále nepatří do starého železa. Vzpomínky ožívají především díky řadě povedených klonů a variací těch nejoblíbenějších titulů. Zavzpomínat můžete i dnes – na zajímavý titul Digger, který se díky jednomu z nadšenců a fandů této hry dostává i na obrazovky našich počítačů.
Digger – další z řady povedených remaků

Hra Digger spatřila světlo světa roku 1983. Postaralo se o to sdružení nazvané Windmill software. Díky jednomu z nadšenců se v roce 1998 objevila nová verze této hry, která je plně kompatibilní s moderními PC a kromě mnoha změn přináší i například plně VGA grafiku (připomeňme, že původní Digger měl pochopitelně pouze CGA grafiku), která vás však nijak neoslní. Tento klon si naštěstí ponechal i hlavní a stěžejní část hry – pochopitelně jí byla výborná hratelnost.

  

A o co ve hře vlastně běží? Ovládáte postavičku jménem Digger a vaším úkolem je posbírat na herní obrazovce všechny kusy, či chcete-li hroudy, zlata. Zamezit vám v tom bude chtít několik nepřátel, před nimi však máte patřičnou výhodu – můžete se na rozdíl od nich nejen pohybovat po „vyznačených“ cestách, ale také se dále probourávat a vytvářet tak cesty nové. Perličkou je pak výskyt pytlů se zlatem, které musíte nejdříve otevřít a až poté získáte jejich obsah. Sesbírání těchto předmětů však není podmínkou pro úspěšné dokončení mise. Právě počet misí je také slušný – ve hře je jich připraveno rovných 15, což je slušné číslo. Na rozdíl od prapůvodního Diggera máte v tom novém také možnost využít výhod uchování záznamu vaší předchozí hry – nejlepší okamžiky si tak můžete uložit na harddisk a později se třeba pochlubit kamarádům, sourozencům či partnerům. O plně VGA grafice už jsem se zmiňoval, výhodou je pak i možnost zahrát si na jednom PC ve dvou.

  

Myslím, že zcela největším pozitivem této hry bude kromě výborné hratelnosti také její velikost. 95 kB je v dnešní době gigabajtových souborů opravdu krásné číslo a potěší jistě i majitele těch nejpomalejších linek. Vynikající je i homepage hry – nabízí ke stáhnutí několik různých verzí Diggera, jeho zdrojový kód, nové mapy a dokonce i některé další hry od společnosti Windmill software. Své výkony můžete také porovnat s výsledky těch nejlepších hráčů, které naleznete pod položkou Hall of fame A pokud mi snad nevěříte, že se jedná o opravdu kvalitní arkádu, můžete vyzkoušet i přiloženou verzi v Java appletu, kterou lze hrát přímo na těchto stránkách.

Download (95 kB) zde.

Homepage hry – http://www.digger.org.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

15.  8.  2018 | | 3 N/A
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Fotoseriál z českého survival royale: Vigor pěkně zblízka

Fotoseriál z českého survival royale: …

Další český battle royale začíná vystrkovat růžky. Jak vypadá a jak působí?

7.  8.  2018 |