Digger – další z řady povedených remaků

I v dnešní době se spoustě her doby dávno minulé daří ukázat, že stále nepatří do starého železa. Vzpomínky ožívají především díky řadě povedených klonů a variací těch nejoblíbenějších titulů. Zavzpomínat můžete i dnes – na zajímavý titul Digger, který se díky jednomu z nadšenců a fandů této hry dostává i na obrazovky našich počítačů.
Digger – další z řady povedených remaků

Hra Digger spatřila světlo světa roku 1983. Postaralo se o to sdružení nazvané Windmill software. Díky jednomu z nadšenců se v roce 1998 objevila nová verze této hry, která je plně kompatibilní s moderními PC a kromě mnoha změn přináší i například plně VGA grafiku (připomeňme, že původní Digger měl pochopitelně pouze CGA grafiku), která vás však nijak neoslní. Tento klon si naštěstí ponechal i hlavní a stěžejní část hry – pochopitelně jí byla výborná hratelnost.

  

A o co ve hře vlastně běží? Ovládáte postavičku jménem Digger a vaším úkolem je posbírat na herní obrazovce všechny kusy, či chcete-li hroudy, zlata. Zamezit vám v tom bude chtít několik nepřátel, před nimi však máte patřičnou výhodu – můžete se na rozdíl od nich nejen pohybovat po „vyznačených“ cestách, ale také se dále probourávat a vytvářet tak cesty nové. Perličkou je pak výskyt pytlů se zlatem, které musíte nejdříve otevřít a až poté získáte jejich obsah. Sesbírání těchto předmětů však není podmínkou pro úspěšné dokončení mise. Právě počet misí je také slušný – ve hře je jich připraveno rovných 15, což je slušné číslo. Na rozdíl od prapůvodního Diggera máte v tom novém také možnost využít výhod uchování záznamu vaší předchozí hry – nejlepší okamžiky si tak můžete uložit na harddisk a později se třeba pochlubit kamarádům, sourozencům či partnerům. O plně VGA grafice už jsem se zmiňoval, výhodou je pak i možnost zahrát si na jednom PC ve dvou.

  

Myslím, že zcela největším pozitivem této hry bude kromě výborné hratelnosti také její velikost. 95 kB je v dnešní době gigabajtových souborů opravdu krásné číslo a potěší jistě i majitele těch nejpomalejších linek. Vynikající je i homepage hry – nabízí ke stáhnutí několik různých verzí Diggera, jeho zdrojový kód, nové mapy a dokonce i některé další hry od společnosti Windmill software. Své výkony můžete také porovnat s výsledky těch nejlepších hráčů, které naleznete pod položkou Hall of fame A pokud mi snad nevěříte, že se jedná o opravdu kvalitní arkádu, můžete vyzkoušet i přiloženou verzi v Java appletu, kterou lze hrát přímo na těchto stránkách.

Download (95 kB) zde.

Homepage hry – http://www.digger.org.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |