Digger – další z řady povedených remaků

I v dnešní době se spoustě her doby dávno minulé daří ukázat, že stále nepatří do starého železa. Vzpomínky ožívají především díky řadě povedených klonů a variací těch nejoblíbenějších titulů. Zavzpomínat můžete i dnes – na zajímavý titul Digger, který se díky jednomu z nadšenců a fandů této hry dostává i na obrazovky našich počítačů.
Digger – další z řady povedených remaků

Hra Digger spatřila světlo světa roku 1983. Postaralo se o to sdružení nazvané Windmill software. Díky jednomu z nadšenců se v roce 1998 objevila nová verze této hry, která je plně kompatibilní s moderními PC a kromě mnoha změn přináší i například plně VGA grafiku (připomeňme, že původní Digger měl pochopitelně pouze CGA grafiku), která vás však nijak neoslní. Tento klon si naštěstí ponechal i hlavní a stěžejní část hry – pochopitelně jí byla výborná hratelnost.

  

A o co ve hře vlastně běží? Ovládáte postavičku jménem Digger a vaším úkolem je posbírat na herní obrazovce všechny kusy, či chcete-li hroudy, zlata. Zamezit vám v tom bude chtít několik nepřátel, před nimi však máte patřičnou výhodu – můžete se na rozdíl od nich nejen pohybovat po „vyznačených“ cestách, ale také se dále probourávat a vytvářet tak cesty nové. Perličkou je pak výskyt pytlů se zlatem, které musíte nejdříve otevřít a až poté získáte jejich obsah. Sesbírání těchto předmětů však není podmínkou pro úspěšné dokončení mise. Právě počet misí je také slušný – ve hře je jich připraveno rovných 15, což je slušné číslo. Na rozdíl od prapůvodního Diggera máte v tom novém také možnost využít výhod uchování záznamu vaší předchozí hry – nejlepší okamžiky si tak můžete uložit na harddisk a později se třeba pochlubit kamarádům, sourozencům či partnerům. O plně VGA grafice už jsem se zmiňoval, výhodou je pak i možnost zahrát si na jednom PC ve dvou.

  

Myslím, že zcela největším pozitivem této hry bude kromě výborné hratelnosti také její velikost. 95 kB je v dnešní době gigabajtových souborů opravdu krásné číslo a potěší jistě i majitele těch nejpomalejších linek. Vynikající je i homepage hry – nabízí ke stáhnutí několik různých verzí Diggera, jeho zdrojový kód, nové mapy a dokonce i některé další hry od společnosti Windmill software. Své výkony můžete také porovnat s výsledky těch nejlepších hráčů, které naleznete pod položkou Hall of fame A pokud mi snad nevěříte, že se jedná o opravdu kvalitní arkádu, můžete vyzkoušet i přiloženou verzi v Java appletu, kterou lze hrát přímo na těchto stránkách.

Download (95 kB) zde.

Homepage hry – http://www.digger.org.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 6 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A