Digger – další z řady povedených remaků

I v dnešní době se spoustě her doby dávno minulé daří ukázat, že stále nepatří do starého železa. Vzpomínky ožívají především díky řadě povedených klonů a variací těch nejoblíbenějších titulů. Zavzpomínat můžete i dnes – na zajímavý titul Digger, který se díky jednomu z nadšenců a fandů této hry dostává i na obrazovky našich počítačů.
Digger – další z řady povedených remaků

Hra Digger spatřila světlo světa roku 1983. Postaralo se o to sdružení nazvané Windmill software. Díky jednomu z nadšenců se v roce 1998 objevila nová verze této hry, která je plně kompatibilní s moderními PC a kromě mnoha změn přináší i například plně VGA grafiku (připomeňme, že původní Digger měl pochopitelně pouze CGA grafiku), která vás však nijak neoslní. Tento klon si naštěstí ponechal i hlavní a stěžejní část hry – pochopitelně jí byla výborná hratelnost.

  

A o co ve hře vlastně běží? Ovládáte postavičku jménem Digger a vaším úkolem je posbírat na herní obrazovce všechny kusy, či chcete-li hroudy, zlata. Zamezit vám v tom bude chtít několik nepřátel, před nimi však máte patřičnou výhodu – můžete se na rozdíl od nich nejen pohybovat po „vyznačených“ cestách, ale také se dále probourávat a vytvářet tak cesty nové. Perličkou je pak výskyt pytlů se zlatem, které musíte nejdříve otevřít a až poté získáte jejich obsah. Sesbírání těchto předmětů však není podmínkou pro úspěšné dokončení mise. Právě počet misí je také slušný – ve hře je jich připraveno rovných 15, což je slušné číslo. Na rozdíl od prapůvodního Diggera máte v tom novém také možnost využít výhod uchování záznamu vaší předchozí hry – nejlepší okamžiky si tak můžete uložit na harddisk a později se třeba pochlubit kamarádům, sourozencům či partnerům. O plně VGA grafice už jsem se zmiňoval, výhodou je pak i možnost zahrát si na jednom PC ve dvou.

  

Myslím, že zcela největším pozitivem této hry bude kromě výborné hratelnosti také její velikost. 95 kB je v dnešní době gigabajtových souborů opravdu krásné číslo a potěší jistě i majitele těch nejpomalejších linek. Vynikající je i homepage hry – nabízí ke stáhnutí několik různých verzí Diggera, jeho zdrojový kód, nové mapy a dokonce i některé další hry od společnosti Windmill software. Své výkony můžete také porovnat s výsledky těch nejlepších hráčů, které naleznete pod položkou Hall of fame A pokud mi snad nevěříte, že se jedná o opravdu kvalitní arkádu, můžete vyzkoušet i přiloženou verzi v Java appletu, kterou lze hrát přímo na těchto stránkách.

Download (95 kB) zde.

Homepage hry – http://www.digger.org.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A