DiRT 5 bude obsahovat 12 tříd aut, přečtěte si detaily o každé z nich

Vývojáři zveřejnili detaily o všech dvanácti třídách offroadových aut.

Nový díl závodů DiRT se nám začíná rýsovat velmi slibně. Codemasters prozradili, že ve hře bude na výběr z neuvěřitelných dvanácti automobilových tříd a rovnou nám poskytli detaily ke všem. Pojďme na ně.

 • Cross Raid: Postaven především na překonávání nesnadných terénů, Cross Raid třída kombinuje rychlost, sílu a odolnost, a to vše v opravdu úžasných autech jako je Volkswagen Race Touareg 3 a Laffite G-Tec X-Road.
 • Rock Bouncer: Obrovská kola, šílená suspenze a velká klec, a přesně o tom to je. DiRT 5 Rock Bouncer je navržen tak, aby se stal dobyvatelem toho nejnehostinnějšího terénu. Využij jeho trakci, akceleraci a umíněností pro překonání všech překážek těch nejextrémnějších závodů.
 • Rally Cross: Auta v rally cross třídě jsou sestavena pro rychlost ve všech terénech, ale ze všeho nejvíce na smyky a klikaté cesty. Jsou perfektní pro naše těsnější okruhy s ostrými rohy. Přesně tak jako Peugeot 208 WRX a Citroen C3 R5.
 • Formula Off-Road: Tato třída je domovem monster jako je WS Auto Racing Mudclaw – opravdová offroadová bestie s neuvěřitelnou silou. Ideální na DiRT 5 Stampede události. Formula Off-Road je třída schopná zdolávat naprosto všechno – a to rychle.
 • Classic Rally: Vraťme se pár let zpátky do dob ikonických strojů, jenž se zpopularizovaly díky konceptu jízdy s maximální rychlosti po každém možném terénu. Od Fiatu 131 Abrath Rally po Porsche 924 GTS Rallye. Působivý výkon a síla, díky těmto hrdinům uvěříte, že věk je jenom číslo.
 • 80s Rally: Zlatá éra offroadového závodění. Žádný DiRT by nikdy bez těch nejúspěšnějších auťáků z devadesátek nebyl kompletní. Kombinujeme milované série typu Ford RS200 s dechberoucími „nováčky" jako Porsche 959 Prodrive Rally Raid – auta jenž zrají jako víno.
 • 90s Rally: Zažijte dobu, kdy offroad se stal skutečně hlavním proudem a postav zapřisáhlé rivaly Subaru Impreza S4 a Mitsubishi Lancer Evo VI znova proti sobě. Nechybí množství extrémních mini-aut z roku 1990.
 • Rally GT: Třída Rally GT přináší vysněná auta s offroad vlastnostmi zahrnující třeba Aston Martin V8 Vantage GT-4 či Porsche 911 R-GT.
 • Sprint: Třída zaměřená na vskutku rychlá a výkonná auta, sportovní kola všech velikostí, ohromné spoilery a 900 koní – ideální k trhání asfaltu a ke smykům přes ručku. Unikátní třída pro unikátní závodní zážitky.
 • Pre-Runners: Představte si ta nejlepší silniční SUV a víceúčelová auta. Teď si je představte zahalená do terénní soupravy a vymazlená pro extrémní závody. To je třída Pre-Runners, která představuje neuvěřitelnou verzi Aston Martin DBX a další, jenž se odhalí brzy.
 • Super Lites: Budete se bavit krocením Ariel Nomac Tactical, Exomotive Exocet Off-Road a dalšími. Tato kompaktní auta byla sestrojená pro rychlou jízdu po všech terénech.
 • Unlimited: Náklaďáky. Velké náklaďáky. Náklaďáky pro nejnáročnější terénní akce světa. Kamiony, jenž vám dodají sebevědomí a sílu ovládat všechen drsný terén, který DiRT 5 nabízí. Nasedněte na náklaďák Jimco, nebo Brenthel Industries.

DiRT 5 vychází 9. října na PC, PS4 a Xbox One, později také na PS5 a Xbox Series X. Začátkem roku 2021 taktéž i na Nintendo Switch.

Váš názor Další článek: Je pro vás Dark Souls hračka? Zkuste ho v rogue-like podobě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,