Disasteroids 3D – další plná hra zdarma

Snad všichni jsme si někdy zahráli hru typu Asteroids. Vždy zábavná, odlehčující záležitost, prostě oddychovka. Existuje nespočet klonů tohoto typu her, jedním z nich jsou i Disasteroids. To samo o sobě trhákem není. Možná snad ale potěší skutečnost, že Disasteroids patří mezi hry, které jsou k dostání zdarma.
Disasteroids 3D – další plná hra zdarma
Disasteroids jsou v mnohém velice originální. Ihned každého napadne například název - Disasteroids, který je složeninou slov disaster (pohroma) a asteroids (vesmírný šutry ;). Po názvu následuje zpracování, které je v tomto případě opravdu výjimečné. Disasteroids jsou totiž 3D akcelerovaní, jak již název napovídá, a využívají k tomu rozhraní OpenGL. Pomocí něj autoři dosáhli oslňujících grafických efektů. Není to sice žádná Q3 Arena, ale vypadá to docela pěkně. Něco takového jsem chtěl vždycky umět ... a protože jsem se o to trochu zajímal, mohu vám jen tak mimochodem, vy, kteří se zajímáte o vývoj her, doporučit výbornou sajtu na adrese http://www.gamedev.net/, která je vedle gamasutry (http://www.gamasutra.com/) tím nejlepším, co jsem zatím k programování her na Internetu nalezl.

Disasteroids 3DDisasteroids 3D

Teď právě mě ale napadlo, že by se vlastně přeci jen mohl najít někdo, kdo pařbu ve stylu Asteroids nikdy nehrál, takže bych zde možná také měl přeci jen zmínit, o co vlastně vůbec jde. Tak tedy slyšte, nepoznamenaní! Máte vesmírnou raketku překvapivě umístěnou ve vesmírném prostoru. Vesmírný prostor však není zdaleka tak pustý, jak se všude tvrdí a píše, ale naopak obsahuje kvanta nejrůznější balastu, a tím jsou hlavně, vyjma mrtvoly Jurije Gagarina a výkalů kosmonautů, óbrovské šutráky. Které jsou samozřejmě nesmírně nebezpečné a proto je nutné se s nimi řádně vypořádat, nejlépe protonovým dělem (nebo jakoukoliv jinou dostatečně účinnou zbraní). Vaše raketka má tedy protonové dělo, kterým je nutné asteroidy sestřelovat. Protože jsou ale některé opravdu extrémně veliké, nechci je raději ani k ničemu přirovnávat, jelikož bych musel být opět sprostý, tak se po zásahu rozpadnou na kousky menší, ovšem o to rychleji se pohybující.

Disasteroids 3DDisasteroids 3D

Ty už jsou mnohem nebezpečnější než obrovské masy pomalu ale jistě se valící prázdným prostorem, a proto má vaše loďka takový pěkňoučký štíteček, který náraz nějakého toho kamínku utlumí. Jenže štíteček nevydrží samozřejmě napořád, a tak s ním musíte zacházet velice opatrně, šetřivě chcete-li. No a jakmile vystřílíte všechny šutry a šutříky v dané oblasti (obvykle obdélníkového tvaru, se "zalomenými" hranami, tj. když vjedete do pravé stěny, objevíte se v levé, apod., ale lze mít i "normální" prostor), postupujete do oblasti zahuštěnější. Občas se může objevit nějaké (ne)příjemné překvapení, jako střílející ufounská loď, různé power-upy (plný štít) apod., ale to už jsou jen taková malá vylepšení. Za každý sestřel (čehokoliv) získáváte nějaké ty bodíky, no a čím více bodíků, tím lepší umístění v tabulce. Každých deset tisíc bodů = jeden další život. Chápete?

Disasteroids 3DDisasteroids 3D

Kdo ne ať si zajde k Chocholouškovi. Kdo ano nechť si tuto hru stáhne z Doupěte; na adrese http://www.lmnopc.com/ je k dispozici dokonce i zdrojový kód. Velice potěšující je velikost Disasteroids 3D - totiž necelých 460KB, a to nekomprimovaných, tedy stáhnete a hned můžete hrát. A jeden tip na závěr - zkuste při hře mačkat různá písmena.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 15 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A