Disasteroids 3D – další plná hra zdarma

Snad všichni jsme si někdy zahráli hru typu Asteroids. Vždy zábavná, odlehčující záležitost, prostě oddychovka. Existuje nespočet klonů tohoto typu her, jedním z nich jsou i Disasteroids. To samo o sobě trhákem není. Možná snad ale potěší skutečnost, že Disasteroids patří mezi hry, které jsou k dostání zdarma.
Disasteroids 3D – další plná hra zdarma
Disasteroids jsou v mnohém velice originální. Ihned každého napadne například název - Disasteroids, který je složeninou slov disaster (pohroma) a asteroids (vesmírný šutry ;). Po názvu následuje zpracování, které je v tomto případě opravdu výjimečné. Disasteroids jsou totiž 3D akcelerovaní, jak již název napovídá, a využívají k tomu rozhraní OpenGL. Pomocí něj autoři dosáhli oslňujících grafických efektů. Není to sice žádná Q3 Arena, ale vypadá to docela pěkně. Něco takového jsem chtěl vždycky umět ... a protože jsem se o to trochu zajímal, mohu vám jen tak mimochodem, vy, kteří se zajímáte o vývoj her, doporučit výbornou sajtu na adrese http://www.gamedev.net/, která je vedle gamasutry (http://www.gamasutra.com/) tím nejlepším, co jsem zatím k programování her na Internetu nalezl.

Disasteroids 3DDisasteroids 3D

Teď právě mě ale napadlo, že by se vlastně přeci jen mohl najít někdo, kdo pařbu ve stylu Asteroids nikdy nehrál, takže bych zde možná také měl přeci jen zmínit, o co vlastně vůbec jde. Tak tedy slyšte, nepoznamenaní! Máte vesmírnou raketku překvapivě umístěnou ve vesmírném prostoru. Vesmírný prostor však není zdaleka tak pustý, jak se všude tvrdí a píše, ale naopak obsahuje kvanta nejrůznější balastu, a tím jsou hlavně, vyjma mrtvoly Jurije Gagarina a výkalů kosmonautů, óbrovské šutráky. Které jsou samozřejmě nesmírně nebezpečné a proto je nutné se s nimi řádně vypořádat, nejlépe protonovým dělem (nebo jakoukoliv jinou dostatečně účinnou zbraní). Vaše raketka má tedy protonové dělo, kterým je nutné asteroidy sestřelovat. Protože jsou ale některé opravdu extrémně veliké, nechci je raději ani k ničemu přirovnávat, jelikož bych musel být opět sprostý, tak se po zásahu rozpadnou na kousky menší, ovšem o to rychleji se pohybující.

Disasteroids 3DDisasteroids 3D

Ty už jsou mnohem nebezpečnější než obrovské masy pomalu ale jistě se valící prázdným prostorem, a proto má vaše loďka takový pěkňoučký štíteček, který náraz nějakého toho kamínku utlumí. Jenže štíteček nevydrží samozřejmě napořád, a tak s ním musíte zacházet velice opatrně, šetřivě chcete-li. No a jakmile vystřílíte všechny šutry a šutříky v dané oblasti (obvykle obdélníkového tvaru, se "zalomenými" hranami, tj. když vjedete do pravé stěny, objevíte se v levé, apod., ale lze mít i "normální" prostor), postupujete do oblasti zahuštěnější. Občas se může objevit nějaké (ne)příjemné překvapení, jako střílející ufounská loď, různé power-upy (plný štít) apod., ale to už jsou jen taková malá vylepšení. Za každý sestřel (čehokoliv) získáváte nějaké ty bodíky, no a čím více bodíků, tím lepší umístění v tabulce. Každých deset tisíc bodů = jeden další život. Chápete?

Disasteroids 3DDisasteroids 3D

Kdo ne ať si zajde k Chocholouškovi. Kdo ano nechť si tuto hru stáhne z Doupěte; na adrese http://www.lmnopc.com/ je k dispozici dokonce i zdrojový kód. Velice potěšující je velikost Disasteroids 3D - totiž necelých 460KB, a to nekomprimovaných, tedy stáhnete a hned můžete hrát. A jeden tip na závěr - zkuste při hře mačkat různá písmena.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A