Dishonored: Death of the Outsider - dojmy z honu na Cizince

vytisknout velikost písma
V poslední době se nám tady docela rozmohl trend samostatně hratelných DLC a Bethesda v tomhle ohledu nechce zůstat pozadu. U prvního dílu Dishonored jsme se dočkali několika DLC. Stále jste ale museli vlastnit původní hru. U Death of the Outsider to ale neplatí. V novém příběhu z temného světa Dishonored nás vezme na výpravu za účelem odstranění Cizince ze scény.

Už z názvu je vám asi jasné, o co tady vlastně půjde. Billie Lurk se spolu se svým společníkem Daudem vydávají zabít Cizince, protože podle nich má právě on na svědomí všechen ten chaos, který momentálně ve zdejším světě panuje. Chtějí tím odčinit své zlé skutky, které vyvrcholily vraždou císařovny v prvním díle, a dát svým životům nový směr.

Tentokrát si nezahrajete za Corva, Emily nebo Dauda. Hlavní postavou bude výše zmíněná Billie Lurk. Zdá se, že se dostala k novým schopnostem, díky kterým může Cizince porazit. Sama to ale nezvládne. Aby uspěla, potřebuje pomoc Dauda, kterého známe z prvního dílu a hráli jsme za něj v DLC Knife of Dunwall. Daud je ale momentálně ve vězení. Jak můžete vidět v traileru, dlouho už tomu tak nebude.

2.jpg

O schopnostech, které má Billie, toho zatím moc nevíme. Snad jen to, že ovládá jakési časoprostorové techniky, díky kterým může procházet pevnými předměty a manipulovat s časem. Tahle schopnost by prý měla být vylepšenou verzí Corvova blinku. Její oko v sobě skrývá o dost zajímavější síly. Cizinec je něco jako bůh ve zdejším světě a na jeho porážku nebudou stačit žádné obyčejné schopnosti.

V Billině oku se podle všeho skrývá zvláštní síla, která by měla stačit i na někoho tak mocného, jako je Cizinec. Sice nevíme, jak k těmto silám přišla, ale zatím všichni, kdo měli nějaké speciální schopnost, je obdrželi právě od Cizince. Je tedy možné, že se pro něj stanou dvousečnou zbraní. Nebo je snad krom něj ještě někdo jiný, kdo takové schopnosti rozdává? Tomu, že Billie nemá své schopnosti od Cizince, napovídá i to, že nemá jeho cejch.

5.jpg

K úspěšnému dokončení mise jí dopomůže i několik artefaktů, jako je třeba obřadní nůž, který byl přímo vytvořen ke zničení Cizince. Díky náhrdelníku, který má už od dětství, slyší šepot krys. Po dokončení DLC si pak prý budete moci projít celou hru se schopnostmi z prvních dvou dílů.

Děj se odehrává šest měsíců po událostech dvojky a opět se podíváme do prosluněného prostředí města Karnaka. Můžete se těšit na jeho novou část a krom toho se podíváme i do jiných neprozkoumaného oblastí.

3.jpg4.png6.jpg

Corvo ani Emily se v tomto příběhu neobjeví. Emily má spoustu starostí s tím, aby napravila všechny neplechy, které natropila předchozí vládkyně. „Z naší perspektivy jsou tentokrát oba ze hry. Momentálně se plně soustředí na obnovu Dunwallu,“ řekl Harvey Smith. Příběh se jich nebude dotýkat ani okrajově, snad jen že v případě, když Billie uspěje a Cizinec opravdu zemře, jim nejspíš zmizí jejich schopnosti.

Smrtí Cizince ale série Dishonored končit nebude. Ani nevíme, jestli vůbec Cizinec zemře. V předchozích hrách byla vždy v takových situacích možnost volby, takže předpokládám, že se na konci budeme rozhodovat mezi tím, jestli to s ním skoncovat nebo ne. Pak už je jenom na Bethesdě, kterou z těchto možností zvolí jako oficiální kánon. Díky tomuto DLC nám také bude nastíněno, jakým směrem se bude celá série ubírat a jestli je v ní vůbec prostor na další díl.

out.jpg

Na to, že se jedná „jen“ o DLC to vypadá jako plnohodnotná hra, nemyslíte? Ohledně obsahu určitě, ale v grafice nečekejte žádné rozdíly. Death of the Outsider běží na té samé technologii jako druhý díl. Mohli bychom se snad dočkat jen nějakých menších úprav. Hlavně by se tvůrci tentokrát měli vyvarovat bugů. Vydání druhého dílu totiž doprovázely nepříjemné problémy hlavně na PC, kdy i na výkonném stroji hra neběžela plynule. S tímhle DLC by si série mohla zase o něco vylepšit pověst.

Souhrn

Dishonored: Death of the Outsider bude příjemné dobrodružství z jiné perspektivy. Pro fanoušky bude toto DLC jistě nutností, protože obsahuje hodně novinek ohledně lore tohoto fiktivního světa. Jistě bude zajímavé, jakým směrem se příběh bude ubírat. A i kdyby to byla jen další generická mise pro druhé Dishonored, tak se alespoň máte čím zabavit do té doby, než vyjde regulérní pokračování.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A