Dishonored: Death of the Outsider - dojmy z honu na Cizince

V poslední době se nám tady docela rozmohl trend samostatně hratelných DLC a Bethesda v tomhle ohledu nechce zůstat pozadu. U prvního dílu Dishonored jsme se dočkali několika DLC. Stále jste ale museli vlastnit původní hru. U Death of the Outsider to ale neplatí. V novém příběhu z temného světa Dishonored nás vezme na výpravu za účelem odstranění Cizince ze scény.

Už z názvu je vám asi jasné, o co tady vlastně půjde. Billie Lurk se spolu se svým společníkem Daudem vydávají zabít Cizince, protože podle nich má právě on na svědomí všechen ten chaos, který momentálně ve zdejším světě panuje. Chtějí tím odčinit své zlé skutky, které vyvrcholily vraždou císařovny v prvním díle, a dát svým životům nový směr.

Tentokrát si nezahrajete za Corva, Emily nebo Dauda. Hlavní postavou bude výše zmíněná Billie Lurk. Zdá se, že se dostala k novým schopnostem, díky kterým může Cizince porazit. Sama to ale nezvládne. Aby uspěla, potřebuje pomoc Dauda, kterého známe z prvního dílu a hráli jsme za něj v DLC Knife of Dunwall. Daud je ale momentálně ve vězení. Jak můžete vidět v traileru, dlouho už tomu tak nebude.

2.jpg

O schopnostech, které má Billie, toho zatím moc nevíme. Snad jen to, že ovládá jakési časoprostorové techniky, díky kterým může procházet pevnými předměty a manipulovat s časem. Tahle schopnost by prý měla být vylepšenou verzí Corvova blinku. Její oko v sobě skrývá o dost zajímavější síly. Cizinec je něco jako bůh ve zdejším světě a na jeho porážku nebudou stačit žádné obyčejné schopnosti.

V Billině oku se podle všeho skrývá zvláštní síla, která by měla stačit i na někoho tak mocného, jako je Cizinec. Sice nevíme, jak k těmto silám přišla, ale zatím všichni, kdo měli nějaké speciální schopnost, je obdrželi právě od Cizince. Je tedy možné, že se pro něj stanou dvousečnou zbraní. Nebo je snad krom něj ještě někdo jiný, kdo takové schopnosti rozdává? Tomu, že Billie nemá své schopnosti od Cizince, napovídá i to, že nemá jeho cejch.

5.jpg

K úspěšnému dokončení mise jí dopomůže i několik artefaktů, jako je třeba obřadní nůž, který byl přímo vytvořen ke zničení Cizince. Díky náhrdelníku, který má už od dětství, slyší šepot krys. Po dokončení DLC si pak prý budete moci projít celou hru se schopnostmi z prvních dvou dílů.

Děj se odehrává šest měsíců po událostech dvojky a opět se podíváme do prosluněného prostředí města Karnaka. Můžete se těšit na jeho novou část a krom toho se podíváme i do jiných neprozkoumaného oblastí.

3.jpg4.png6.jpg

Corvo ani Emily se v tomto příběhu neobjeví. Emily má spoustu starostí s tím, aby napravila všechny neplechy, které natropila předchozí vládkyně. „Z naší perspektivy jsou tentokrát oba ze hry. Momentálně se plně soustředí na obnovu Dunwallu,“ řekl Harvey Smith. Příběh se jich nebude dotýkat ani okrajově, snad jen že v případě, když Billie uspěje a Cizinec opravdu zemře, jim nejspíš zmizí jejich schopnosti.

Smrtí Cizince ale série Dishonored končit nebude. Ani nevíme, jestli vůbec Cizinec zemře. V předchozích hrách byla vždy v takových situacích možnost volby, takže předpokládám, že se na konci budeme rozhodovat mezi tím, jestli to s ním skoncovat nebo ne. Pak už je jenom na Bethesdě, kterou z těchto možností zvolí jako oficiální kánon. Díky tomuto DLC nám také bude nastíněno, jakým směrem se bude celá série ubírat a jestli je v ní vůbec prostor na další díl.

out.jpg

Na to, že se jedná „jen“ o DLC to vypadá jako plnohodnotná hra, nemyslíte? Ohledně obsahu určitě, ale v grafice nečekejte žádné rozdíly. Death of the Outsider běží na té samé technologii jako druhý díl. Mohli bychom se snad dočkat jen nějakých menších úprav. Hlavně by se tvůrci tentokrát měli vyvarovat bugů. Vydání druhého dílu totiž doprovázely nepříjemné problémy hlavně na PC, kdy i na výkonném stroji hra neběžela plynule. S tímhle DLC by si série mohla zase o něco vylepšit pověst.

Souhrn

Dishonored: Death of the Outsider bude příjemné dobrodružství z jiné perspektivy. Pro fanoušky bude toto DLC jistě nutností, protože obsahuje hodně novinek ohledně lore tohoto fiktivního světa. Jistě bude zajímavé, jakým směrem se příběh bude ubírat. A i kdyby to byla jen další generická mise pro druhé Dishonored, tak se alespoň máte čím zabavit do té doby, než vyjde regulérní pokračování.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A