Distribuce her po síti na vzestupu

Podle studie Screen Digest by měl objem distribuce her prostřednictvím internetu raketově růst a dosahovat zisků kolem čtyř set milionů dolarů v roce 2010.

Studie se navíc zaměřovala pouze na "západní svět", takže v ní nejsou započítány předpokládané zisky v Asii. Očekává se nejen rozvoj distribuce her za jednorázový poplatek, jak to třeba předvádí Valve s jejich systémem Steam, ale i růst web-based služeb, jako má třeba Yahoo. Tyto za měsíční poplatek nabízejí hráčům možnost hrát jakoukoliv z široké nabídky her, které však nestahuje do počítače a pro přístup k nim musí být připojen a pravidelně platit.

Předpoklady dále narážejí na rostoucí kvalitu takto distribuovaných titulů, ale u Half-Life 2 už není potřeba dodávat nic ke kvalitě. Mnohem zajímavější je vzestup bonusových přídavků, za které se musí platit. Třeba jen služba Xbox Live! měla v tomto zisky o jedenáct procent vyšší, než před rokem.

Doupě komentuje: Hlavní výhodou elektronické distribuce je obejití komplikovaných obchodních řetězců, ve kterých se peníze vývojářů doslova ztrácejí. Při přímé distribuci získá většinu peněz přímo vydavatel, který jich pak může také více použít na tvorbu kvalitních titulů. Stejně však alespoň nějakou dobu zůstanou hry v obchodech, kde je přístup k nim bližší a osobnější. Navíc má každý rád doma svoji sbírku oblíbených titulů.

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |