Divoký západ v celé své kráse

Tenkrát na západě, Nesmiřitelní, Lucky Luke - to jsou snad všem známé názvy těch několika málo pravdu "nej" westernů, které kdy byly natočeny. Filmový průmysl na kouzlu divokého západu vydělal stamiliony dolarů, ne-li více. Ale co herní průmysl? Kolik her z divokého západu jste už ve svém životě hráli? A kolik z nich byly simulace? Tady je jedna z nich - jmenuje se příznačně Far West.
Tenkrát na západě, Nesmiřitelní, Lucky Luke - to jsou snad všem známé názvy těch několika málo pravdu "nej" westernů, které kdy byly natočeny. Filmový průmysl na kouzlu divokého západu vydělal stamiliony dolarů, ne-li více. Ale co herní průmysl? Kolik her z divokého západu jste už ve svém životě hráli? A kolik z nich byly simulace? Tady je jedna z nich - jmenuje se příznačně Far West.

Jejími autory jsou dva rakouští developeři Greenwood Entertainment a Kritzelkratz 3000. O produkci se bude starat společnost JoWood. A co ten Far West vlastně bude zač? Napadá mě jeden příznačný název "dobytko-tycoon". Skutečně, dobytek bude alfou a omegou celé hry. Ale vezměme to pěkně od začátku.

Hráč se stane farmářem, otrlým rančerem, který se snaží prosadit na trhu a stát se tím nejlepším chovatelem dobytka v celé oblasti. Nebude to snadný úkol, to mi věřte. Začínáte totiž toliko s několika málo stovkami dolarů a ze všeho nejdříve musíte nějaký dobytek pro svou farmu nakoupit. Nato je nutné najmout několikero kovbojů, kteří budou ranč i dobytek hlídat a prohánět po pastvinách. Ani dobytek ani kovbojové nejsou vůbec levná záležitost a tak si zpočátku budete moct dovolit pořídit jen několik málo kusů čtyřnožců (na výběr budou vyjma skotu také koně a ovce) a dva nebo tři nezkušené "kluky od krav". Kovbojové se budou samozřejmě, podobně jako žoldáci v tahových strategiích na způsob Jagged Alliance nebo UFO: Enemy Unknown, lišit ve svých statistikách. Nováčci v "oboru" budou mnohem levnější avšak s horšími statistikami oproti veteránům, kteří již zažili ledacos a dokážou si tak poradit s každým nebezpečím. Ale nezoufejte, dovednosti nováčků se samozřejmě budou postupem času zlepšovat, až budou stejně vytrénovaní a cenní jako ti "starouši". Nebezpečí si totiž nevybírá - jednou přijdou loupeživí rudoši, jindy bandité z pouští a onehdy zase smečka vlků.

Far WestFar West

Jelikož Far West bude tzv. "management strategie", půjde zde hlavně o nákup a prodej. Těmi nejdůležitějšími komoditami, jak jsem již napsal, bude dobytek a kovbojové. Všechny tyhle obchody budete provádět buďto ze svého sídla (to až později) nebo ve městě (ze začátku). Město se vždy nachází nedaleko vašeho ranče a je to skutečné městečko divokého západu se vším, co by mělo mít. Pivnice bude jednou z nejdůležitějších součástí, protože tam budete najímat kovboje. Dále se tu kolem bude potulovat prodejce dobytka. Ve městě najdete i půjčovnu vozů (abyste měli svůj dobytek čím přepravovat... na jatka), hotel, banku, šerifa, kostel, a další. S nimi všemi budete ve styku. Jakmile budete mít našetřenu dostatečnou hotovost, můžete si hotel koupit, abyste měli zajištěn zdroj příjmů i když přijdou sucha a dobytek nebude mít co žrát. Banka je záležitost sama pro sebe. Z počátku hry si budete půjčovat zejména vy od ní, jak už to tak bývá, ale pokud všechno půjde dobře a váš ranč bude růst do rozlehlosti a do krásy, může se stejně dobře stát, že banka si bude chtít půjčit od vás. Šerif je klasická postava, která dokáže uhnout očima před nějakým tím malým hříškem nebo špinavou dohodou výměnou za tlustý balík bankovek. Taktéž se však velmi rád vydá do pustin aby shrábnul vámi vypsanou odměnu na hlavu nějakého darebáka, který si od vás nedávno bez dovolení půjčil pár koníků...

Far WestFar West

Prostředí hry Far West bude jak vidíte velmi bohaté a živé, stále se bude něco dít. Bude jen na vás, jak se s okolnostmi vyrovnáte a zda je využijete ve svůj prospěch. V každém případě tahle hra vypadá na další slibnou strategii, tentokrát i s docela originálním námětem. Bohužel, ačkoliv je ve vývoji již přes celý jeden rok, stále se ne a ne přiblížit čas jejího dokončení.

Oficiální stránky hry: http://www.farwest.de/.

Váš názor Další článek: Zdají se vám sny? Pozor, aby nebyly smrtící…

Témata článku: , , , , , , ,