Dnes se již nekrotí ženy, ale býci! Podle Sierry tedy...

Zápach koňských koblih, který nás provází na každém kroku, ostruhy, rykot nespočetných stád dobytka, kolty proklatě nízko u pasu a rudé slunce mizející za obzorem. Tak to je ten pravý divoký západ. Kde jen jsou nyní ale ty Saloony, kde se v rytmu kankánů mihotaly ženské nohy po baru? Kde, víte to někdo?
Dnes se již nekrotí ženy, ale býci! Podle Sierry tedy...
Zápach koňských koblih, který nás provází na každém kroku, ostruhy, rykot nespočetných stád dobytka, kolty proklatě nízko u pasu a rudé slunce mizející za obzorem. Tak to je ten pravý divoký západ. Kde jen jsou nyní ale ty Saloony, kde se v rytmu kankánů mihotaly ženské nohy po baru? Kde, víte to někdo?

Prima úvod, viďte? Dávám si na nich záležet, to víte, ale zklamu všechny, kteří se těší na další střílečku po vzoru úspěšných Outlaws. Professional Bull Rider (dále raději už pouze jako PBR) je totiž simulátorem jízdy na býkovi. Cože?! Simulátorem jízdy na býkovi. PBR se tak směle řadí do skupiny her, které byly poměrně úspěšné ve Spojených státech, ale u nás, potažmo v celé Evropě si ani neškrtly. Není se čemu divit, koho jiného než virtuální realitou posedlé Američany, by bavil simulátor rybaření, střílení jelenů (který na podzim vyjde již ve své čtvrté verzi) a nově i simulátor jízdy na býkovi. Nebude patrně dlouho trvat a z USA přijde první zpráva o svatbě reálného muže s obrázkem ve formátu JPG či s videem MPEG a tak dále. Už vidím jeho zpověď v nějaké TV show podobné našemu Áčku, za kterou shrábne půl milionu: „Ona měla tak svůdně vroubkovaný okraj“ nebo „Ta její ztrátová komprese byla tak sexy“…

Professional Bull RiderProfessional Bull Rider

I když na první pohled může hra působit dojmem, že se snad jedná o hříčku dvou studentů programování, opak je pravdou – za celou záležitostí stojí slavná Sierra On-Line a náležitě na ní míní vydělat. Tomu odpovídá i propracovanost produktu.

Hra nabízí možnost dvou herních módů – prvním je hra za kovboje v jehož případě bude vaším cílem patrně udržení se na býkově hřbetě co nejdéle. Druhou variantou, je hra za býka. Nevím jistě, ale odvážím se tipovat, že v tomto případě bude váš úkol opačný – shodit nebohého kovboje co nejdřív, případně ho ještě co nejvíc podupat a nabodnout na rohy.

Professional Bull RiderProfessional Bull Rider

Podle informací od autorů budete moci po aréně prohánět 44 nejslavnějších kovbojů světa a 20 stejně slavných (ne-li ještě slavnějších) býků. Samozřejmě se počítá s editorem, ve kterém si budete moci stvořit vlastní jezdce i býky (šestirohý ďábel).

Jako v každé dnešní hře se i zde počítá s multiplayerem, který bude s největší pravděpodobností proveden tak, že jeden člověk bude hrát za postavu kovboje, druhý za býka. Každému z nich se budou za jím provedené akce počítat body a kdo jich nasbírá víc, vyhrává.

Professional Bull RiderProfessional Bull Rider

Samozřejmostí jsou možná zranění kovboje i býka. Do hry je zabudován i systém vylepšování vlastností, tudíž je možné kovboje (nebo býka) vypracovat z úplné nuly na světovou elitu.

S hrou jsou spojena jména několika slavných rodeových jezdců a po jednom komentátorovi rodea a country zpěvákovi, jehož písně jsou přidány i na CDčko – pro našinec jsou to všechno neznámí lidé.

Professional Bull RiderProfessional Bull Rider

Hra již vyšla a její HW nároky nejsou velké. Bohatě vystačíte s P200, 32MB paměti a 3D akcelerátorem, který sice není povinný, ale je doporučován. Pokud vás hra zaujala a chcete si ji objednat, můžete tak učinit na adrese: http://www.sierra.com/sierrasports/pbr.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A