Dnes se již nekrotí ženy, ale býci! Podle Sierry tedy...

Zápach koňských koblih, který nás provází na každém kroku, ostruhy, rykot nespočetných stád dobytka, kolty proklatě nízko u pasu a rudé slunce mizející za obzorem. Tak to je ten pravý divoký západ. Kde jen jsou nyní ale ty Saloony, kde se v rytmu kankánů mihotaly ženské nohy po baru? Kde, víte to někdo?
Dnes se již nekrotí ženy, ale býci! Podle Sierry tedy...
Zápach koňských koblih, který nás provází na každém kroku, ostruhy, rykot nespočetných stád dobytka, kolty proklatě nízko u pasu a rudé slunce mizející za obzorem. Tak to je ten pravý divoký západ. Kde jen jsou nyní ale ty Saloony, kde se v rytmu kankánů mihotaly ženské nohy po baru? Kde, víte to někdo?

Prima úvod, viďte? Dávám si na nich záležet, to víte, ale zklamu všechny, kteří se těší na další střílečku po vzoru úspěšných Outlaws. Professional Bull Rider (dále raději už pouze jako PBR) je totiž simulátorem jízdy na býkovi. Cože?! Simulátorem jízdy na býkovi. PBR se tak směle řadí do skupiny her, které byly poměrně úspěšné ve Spojených státech, ale u nás, potažmo v celé Evropě si ani neškrtly. Není se čemu divit, koho jiného než virtuální realitou posedlé Američany, by bavil simulátor rybaření, střílení jelenů (který na podzim vyjde již ve své čtvrté verzi) a nově i simulátor jízdy na býkovi. Nebude patrně dlouho trvat a z USA přijde první zpráva o svatbě reálného muže s obrázkem ve formátu JPG či s videem MPEG a tak dále. Už vidím jeho zpověď v nějaké TV show podobné našemu Áčku, za kterou shrábne půl milionu: „Ona měla tak svůdně vroubkovaný okraj“ nebo „Ta její ztrátová komprese byla tak sexy“…

Professional Bull RiderProfessional Bull Rider

I když na první pohled může hra působit dojmem, že se snad jedná o hříčku dvou studentů programování, opak je pravdou – za celou záležitostí stojí slavná Sierra On-Line a náležitě na ní míní vydělat. Tomu odpovídá i propracovanost produktu.

Hra nabízí možnost dvou herních módů – prvním je hra za kovboje v jehož případě bude vaším cílem patrně udržení se na býkově hřbetě co nejdéle. Druhou variantou, je hra za býka. Nevím jistě, ale odvážím se tipovat, že v tomto případě bude váš úkol opačný – shodit nebohého kovboje co nejdřív, případně ho ještě co nejvíc podupat a nabodnout na rohy.

Professional Bull RiderProfessional Bull Rider

Podle informací od autorů budete moci po aréně prohánět 44 nejslavnějších kovbojů světa a 20 stejně slavných (ne-li ještě slavnějších) býků. Samozřejmě se počítá s editorem, ve kterém si budete moci stvořit vlastní jezdce i býky (šestirohý ďábel).

Jako v každé dnešní hře se i zde počítá s multiplayerem, který bude s největší pravděpodobností proveden tak, že jeden člověk bude hrát za postavu kovboje, druhý za býka. Každému z nich se budou za jím provedené akce počítat body a kdo jich nasbírá víc, vyhrává.

Professional Bull RiderProfessional Bull Rider

Samozřejmostí jsou možná zranění kovboje i býka. Do hry je zabudován i systém vylepšování vlastností, tudíž je možné kovboje (nebo býka) vypracovat z úplné nuly na světovou elitu.

S hrou jsou spojena jména několika slavných rodeových jezdců a po jednom komentátorovi rodea a country zpěvákovi, jehož písně jsou přidány i na CDčko – pro našinec jsou to všechno neznámí lidé.

Professional Bull RiderProfessional Bull Rider

Hra již vyšla a její HW nároky nejsou velké. Bohatě vystačíte s P200, 32MB paměti a 3D akcelerátorem, který sice není povinný, ale je doporučován. Pokud vás hra zaujala a chcete si ji objednat, můžete tak učinit na adrese: http://www.sierra.com/sierrasports/pbr.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A